Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dlaczegoooooooooooooooooooo

Dlaczego biszkopt po wystygnięciu się kurczy?

Polecane posty

Gość dlaczegoooooooooooooooooooo

Często tak mam,że upiekę biszkopt,odstawię go w blaszce do wystygnięcia,on stygnie i robi się mniejszy :( Średnio 1-1,5 cm brakuje do ścianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khymkhymkhym
Nie wyciagaj od razu z piekarnika. Pozwol mu ostygnac w srodku, przy lekko uchylonych drzwiach. Ja tak robie i sie nie kurczy, no minimalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokkokokok
Nie smaruj bokow tortownicy tluszczem, wtedy bdzedzie trzymal scianek i sie nie skurczy, skyrczybyk jeden:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczegoooooooooooooooooooo
Jak piekę biszkopt,to wykładam blaszkę papierem do pieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe
wpływ na to ma czy pieczony w piekarniku gazowym czy elektrycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczegoooooooooooooooooooo
hmmm,piekę w elektrycznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczegoooooooooooooooooooo
Ne krusy,tylko kurczy. Po wystygnieciu jest mniejszy,co jest problemem przy nakładaniu np.kremu,galaretki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób tak bo ja tak robię
Po upieczeniu biszkoptu stawim 3 szklanki na stole tak żeby tortownica mogła sie oprzeć na nich. Nigdy nie smaruj boków tortownicy a spód leciutko. Po wyjęciu z piecyka odwróć tortownicę do góry dnem i postaw na szklankach niech stygnie nigdy nie opadnie i nie będzie odstawał od boków będzie pinkny 8jaj 24dkg cukru 24dkg mąki tortowej (w tym 2 łyzki maki ziemiaczanej) mój biszkopt duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie techniczne-jak nie smarujesz boków, to po upieczeniu śmigasz nożem dookoła? patent z odwracaniem blaszki znam i tak jak piszesz jest skuteczny, ja robię to nieco inaczej, ale zasada ta sama:) co do samego kurczenia, to też kilka razy mi się skurczył-zaobserwowany powód-zbyt duża różnica temperatur między piekarnikiem a otoczeniem-ciasto doznaje szoku i się kurczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"8jaj 24dkg cukru 24dkg mąki tortowej (w tym 2 łyzki maki ziemiaczanej) mój biszkopt duży" polecam ten sam przepis tylko cukru i mąki polecam po 30 dkg. To takie moje prywatne ulepszenie. Nigdy mi się nie skurczył i bardzo fajnie się go później przecina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×