Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pierwsze ząbki

Pierwsze ząbki - pielęgnacja

Polecane posty

Gość pierwsze ząbki

Witam, mam 6-miesięczną córeczkę, jakiś tydzieś temu przebił jej się pierwszy ząbek, teraz juz wystaje troszkę nad dziąsło. Właśnie zaczyna jej sie wyżynać drugi. W związku z tym, chciałabym zapytać jak wy dbacie o takie ząbki, myjecie je jakoś, czym i kiedy, po każdym jedzeniu? Chciałabym jej od początku dbać o zęby, żeby potemnie miała problemów z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczotko szczotko hej szczotec
Po wyrżnięciu pierwszych ząbków przemywałam je 2-3 razy dziennie wacikiem nasączonym wodą przegotowaną, ok 9-10 m-ca zaczęłam naukę wieczornego mycia ząbków - do tego używałam pasty Elmex dla dzieci i normalnych szczoteczek dla dzieci. Nie polecam silikonowych, takich zakładanych na palec (są dołączane do pasty Bobodent czy jakoś tak) Myjemy zęby po wieczornym mleku, starszy synek codziennie (2,5 roku) a młodszy nie zawsze codziennie, czasami uśnie (15 m-cy) ale zawsze myje, gdy dostanie coś słodkiego w ciągu dnia. Do nauki polecam wesołą piosenkę "Szczotka pasta kubek zimna woda" Fasolek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze ząbki
a jak w nocy? Wczesniej mala budzila sie dwa razy na karmienie, a teraz chyba przez to zabkowanie, budzi sie co 2 godziny i chce jesc. NIe da sie niczym oszukac ani uspokoic. Karmie piersi i dopóki nie dostanie cycka to jest histeryczy płacz. Nie wiem, czy si e nie najada, ale nie da sie jej rzadziej karmic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczotko szczotko hej szczotec
Spokojnie, od Twojego mleka nic jej nie będzie, ząbki są odpowiednio chronione. Wystarczy przetrzeć wacikiem, nie trzeba tego robić po każdym posiłku i tym bardziej nie w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszee bo tez mnie
temat interesuje, tylko ze moj may ma 9 miesiecy i juz 4 ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×