Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszla mamusiaaaaaa

CZY KTOŚ Z WAS PRAŁ POKROWIEC Z MATERACYKA Z GRYKĄ ??

Polecane posty

Gość Przyszla mamusiaaaaaa

Witam dostałam materac do łóżeczka dla dziecka niestety pokrowiec jest strasznie brudny i niewiem czy moge go wyprać po jednej stronie jest kokos który się odczepia a po drugiej stronie jest gryka ktora jest juz w pokrowcu niewiem czy moge to wyprać i na ile ? jakie sa wasze dosswiadczenia bo slyszalam ze ta gryka zabarwia boje sie ze bedzie czarny jak go wyjme prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszla mamusiaaaaaa
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mnie to gąbka
nie widzialam jeszcze takich materacy- pokrowiec jak sama nazwa wskazuje pokrywa cos i jest to sam materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama urwisa malego
wywal go i kup nowy, bez przesady, materacyki nie są takie drogie jak jest brudny z wierzchu to pomyśl co jest w środku, materac nasiąknię ty kurzem, brudem roztoczami i noworodek będzie to wdychał ? jak gryka jest w pokrowcu to nie mozna prac, koleżanka taki miała i wyprała, widziałam, zrobił się cały w brudne plamy, gryka farbuje i zaczął śmierdziec stęchlizną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki materacyk, niedawno go z mężem zakupiliśmy bo jest dużo zdrowszy od zwykłego piankowego. U mnie w środku jest warstwa kokosa a właśnie w naszyciu (zdejmowanym na zamek) jest łuska gryczana. Myślę że takie materace trzeba chronić przed zabrudzeniami. Ten materac jest raczej nie do moczenia w wodzie, lepiej mieć nowy i od początku dbać ochraniaczem lub podkładem ceratkowym żeby nie doszło do tak dużych pobrudzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można oddać do czyszczenia choć tak jak ktoś wyżej napisał materacyk powinien być nowy, po jednym dziecku jest już do wyrzucenia (kurz, roztocza, mocz czy też wymiociny..kto tam wie), poza tym z tych naturalnych materaców ciężko wytępić bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszla mamusiaaaaaa
wg mnie to gąbka to nie zadna gabka bez jaj to materac kokosowo - gryczany na pokrowcu jest gryka i neiwiem czy to prac mozna poprostu a kokos jest przylegly do gabki Kaja24 on az tak bardzo nie jest brudny tyle co wlasnie ta strona co nie ma tam gryki jest zalana herbatka Przeciez jak wasze dzieci zaleja herbata materac to watpie zeby ktos lecial kupic nowy odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pat

Chcialam tylko odswiezyc po przechowywaniu w worku. Wrzucilam na 20stopni, 400 obrotow. Odzyskal kolor, nie ma zadnych plam, gryka wysuszona na sloncu ladnie wyschnela i pachnie. Nie zrobilabym tego jednak poza pora letniab gdzie mozna miec pewnosc,ze slonce porzadnie wysuszy łuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×