Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cherry123

Organizacja Reklamy czy Rachunkowość?

Polecane posty

Gość Cherry123

Witam! Chciałam zasięgnąć opinii, który z tych kierunków lepiej wybrać (studium)? Interesuje mnie głównie to, z którym będzie mi łatwiej znaleźć pracę i gdzie będą lepsze zarobki. Ogólnie zawsze interesowałam się reklamą itp. rzeczami, jednak później poczytałam o tej rachunkowości, że pracę znalazłabym praktycznie wszędzie i zarobki też niezłe. Jednak nie znalazłam nigdzie informacji o organizacji reklamy. Będę wdzięczna za jakieś opinie. Bardzo chciałabym pracować w branży, która mnie interesuje, jednak nie wiem, czy jest ona porównywalna do tej rachunkowości, czy może lepsza/gorsza. Będę wdzięczna za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze z reklama to jest tak jak np. z prawnikami. naprawde dobrze to zarabia sie na samej gorze. w reklamie dodatkowo liczy sie przezde wszystkim doswiedczenie - wiec zamiast bawic sie w jakies studium z tej dziedziny wez sobie poszukaj lepiej pracy/stazu w tej dzialce. podobnie w rachunkowosci liczy sie doswiadczenie - ale tez i na pewno konkretna wiedza na starcie. nie powiem ciwybierz to czy tamto - bo decyzja znalezy do ciebie i za malo sie przedstawilas zeby ci cos doradzac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry123
Dziękuję za odp. :) Ogólnie chodziło mi nie o to kiedy zaczyna się dużo zarabiać, tylko o te różnice między reklamą i rachunkowością - jak sytuacja wygląda na rynku pracy? Zupełnie nie orientuję się w tej kwestii. Chodzi mi jedynie o to, który zawód jest bardziej przyszłościowy i przede wszystkim jak jest na początku - ze znalezieniem czegoś. Jeśli chodzi o doświadczenie to chciałabym szukać pracy od razu w którymś z tych kierunków i np. na rozmowie zaznaczyć, że właśnie zaczęłam studium w tym kierunku itd. Myślę, że to by mi dało większe szanse. Tak jak mówiłam zawsze interesowała mnie reklama, jednak w mojej sytuacji nie mogę myśleć tylko o sobie i najważniejsze jest dla mnie w miarę szybkie znalezienie pracy. Tak jak mówiłam na początku, jestem ciekawa który z tych dwóch kierunków jest po prostu korzystniejszy jeśli chodzi o dzisiejszy rynek pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamera
nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie. W żadnym obszarze zawodowym nie jest tak, że albo pracę można znaleźć łatwo albo trudno i finito. Powinnaś raczej zainteresować się, który z tych zawodów/kierunków jest bardziej pożądany w miejscu, w którym będziesz szukać pracy ;) i druga rzecz - organizacja reklamy łączy w sobie wiedzę ekonomiczną i plastyczną, więc jeżeli nie masz sprawności typu rysowanie, malowanie i wszystko to, co może przydać się w tym zawodzie, to nie startuj na organizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kljlkj
po rachunkowości możesz otworzyć biuro rachunkowe i prowadzić księgowość osób które otworzyły sobie działalności gospodarcze. po reklamie masz możliwość otwarcia firmy która reklamą (reklama to część marketingu) będzie ściągać klientów dla małych przedsiębiorstw lub sama możesz załatwiać sobie klientów a pracę zlecać innym firmom. chyba po rachunkowości trochę szybciej znajdziesz pracę ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tyle ze
skonczylam studium rachunkowosci i ciezko jest zdobyc doswiadczenie wiec o otwarciu wlasnego biura mozna pomarzyc jedynie. do tego potrzebna jest praktyka i egamim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×