Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daga_83

Wypróbowany przepis na szarlotkę?:)

Polecane posty

Rzadko piekę ciasta....kupiłam dziś jabłuszka i mam cheć zrobić szarlotkę:) kto ma przepis niezawodny i sprawdzony to chetnie skorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoppilo
Wyprobowany i bardzo dobry przepis: 3 szkl maki, 1/2 szkl cukru pudru, 5 zoltek, 2 lyzeczki proszku do pieczenia, 25 dag margaryny - z podanych skladnikow zagniatasz ciasto (trzeba dlugo wyrabiac, bo z poczatku skladniki wydaja sie nie laczyc, ale potem robi sie z tego fajna kulka) i dzielisz je na 2 czesci, jedna wykladasz na spod blaszki wysmarowanej margaryna, a druga wkladasz do lodowki. Jablka obierasz, kroisz na czastki, wrzucasz do garnka, dodajesz lyzke wody i troche cukru (ja daje tylko 1 lyzke bo nie lubie jak jablka sa za slodkie) i gotujesz na malym ogniu mieszajac od czasu do czasu, az jablka zmiekna. Mozna dodac cynamon, rodzynki, albo inne bakalie. Mase jablkowa studzisz i wykladasz na blaszke z ciastem, kruszysz na to schlodzone ciasto z lodowki i wkladasz do piekarnika. Piecze sie ok. 30-40minut, az ciasto sie lekko zarumieni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki zapowiada się smakowicie:) tylko z cynamonu rezygnuje:P mam uraz jakoś z dzieciństwa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE JEST ZLE.
a ja robie ciasto tylko z mąki cukru i masła. w rownych proporcjach czyli kostka masla szklanka mąki szklanka cukru, siekam razem szybko zagniatam w kule mozna dac lyzka lodowatej wody. i do lodowki na pol godz. jablka kroje wrzucam do gara z odrobina cynamonu, jesli malo slodkie troche cukru dodaje i ok lyzki kaszy manny aby zagęscic gotuje az sie lekko rozpadna potem polowe ciasta na dno tortownicy na to jablka i na wierzch starte reszte ciasta, do piekarnika 200C czasu ie znam poprostu sprawdzam az sie zrumieni z wierzchu chyba ok40 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JBJBJBJBJBJB
SPRÓBUJ A NIE POŻAŁUJESZ !!!! KAZDY TE CIASTO CHWALI! PYCHA Składniki: Ciasto: 2 szklanki mąki , 1 szklanka cukru, 4 jajka, 3 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 kostka margaryny (rozpuszczona), 1 kg jabłek. Kruszonka: 1 kostka masła , 1 szklanka mąki, 1 szklanka cukru, 1 szklanka wiórków kokosowych. Jak przyrządzić? Mąkę, cukier i jajka łączymy, mieszając mikserem aż do pojawienia się bąbelków. Powoli dodajemy roztopioną margarynę (ostygniętą) i wsypujemy 3 łyżeczki proszku do pieczenia. Wszystko dokładnie miksujemy i dajemy masę na blachę średniej wielkości (oczywiście blachę smarujemy masłem i posypujemy bułką tartą). Rozkładamy pokrojone w talarki jabłka. Następtnie robimy kruszonkę. Wszystkie sładniki rozgniatamy dłońmi i układamy na jabłkach. Wstawiamy do piekarnika na ok. 1 godz., pieczemy w temp. 180 stopni. Polecam i życzę smacznego:) Czas przygotowania: Około godziny w zależności od przyrumienienia kruszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faratiritonga
szarlotka na kruchym cieście dok oetkera jest obłędnie pyszna - przepis na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam takie pytanie chciałabym taka szarlotke podac goscia na cieplo z lodami waniliowymi. jednak chciałabym ją wczesniej zrobić tzn. kilak godzin przed przyjsciem gosci. Czy moge ja w jakis sposób podgrzac na cieplo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×