Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kadzidełko

Biszkopt, pomocy

Polecane posty

We wszystkich przepisach na biszkopt pisze ze mąkę należy delikatnie wymieszac z ubita wczesniej masą. Jak mam to rozumiec?? mam nie uzywac do tego miksera tylko delikatnie łyżką wymieszac?? Ma to jakies znaczenie?? bo ostatnio piekłam biszkopt i mi nie wyrosł a mieszałam do końca mikserem. Moze to przez to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszaj delikatnie łychą
myśle że mogl Ci opasc od miksera wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak juz zacznę dorzucac mąkę wymieszaną z proszkiem to mam juz odstawic mikser i do konca mieszac tylko łyzką??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nienastolatka
Spróbuj wymieszać delikatnie trzepaczką ręczną do ubijania piany może ci się uda. Mam prosty przepis na biszkopt z olejem ale on bardziej nadaje się pod galaretkę bo jest wilgotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia444
Dami Ci super przepis na biskopt, wychodzi zawsze i jest fantastyczny: 4 jajka, 1 szklanka cukru, 2/3 szklanki mąki pszennej, 2/3 szklanki mąki ziemniaczanej, cukier waniliowy. Białak ubić do sztywnej piany, nastepnie dodać cukier i cukier waniliowy i dalej ubijać do rozpuszczenia cukru (jakieś 3 - 4 minuty), dodać żółtka, potem dosypywać wymieszane dwa rodzaje maki, piec 40 minut w temp. 180 stopni. Ja to robię robotem na wolnych obrotach. I polecam pogrosiku.eu dobry serwis dla początkujących fajna oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
Dziewczyny, a jakbym chciała do biszkoptu takiego na tort dodać kakao, żeby wyszedł taki bardziej czekoladowy, to ile mogę go dodać, czy zastąpić część mąki, czy w ogóle szukać jakiegoś przepisu na ciasto czekoladowe do tortu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na końcu dodaj białka, wmieszaj je łyżką delikatnie i będzie cud malina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
Dzięki :) Będę próbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis na biszkopt- zawsze się udaje 1 szklanka mąki 1 szklanka cukru 5 dużych jajek można dodać szczyptę proszku do pieczenia wykonanie do białek dodać szczyptę soli , ubijać na sztywną pianę , wsypać cukier , miksować aż się rozpuści, potem wlać rozbełtane żółtka .Na koniec wsypać przesianą mąkę, wymieszać masę łyżką.Piec w 180 st. Jak dodajesz kakao to trzeba ująć taką samą ilość mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cudowny biszkopt, taki jak z najlepszej cukierni czyli mięciutki i aksamitny na sposób "sklepowy" można uzyskać tylko w jeden sposób. Zachowując mianowicie odpowiednią proporcję mąki ziemniaczanej do mąki pszennej. Obojętnie ile macie w przepisie mąki, dajcie 4 części mąki ziemniaczanej i 1 część mąki pszennej (tortowej). Proporcja 3-1 też jest dopuszczalna. Upieczcie, spróbujcie a dpiero późneij rzucajcie kamieniem:-P :-D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie odwrotnie
1 część ziemniaczanej i 3 części tortowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekę od lat:)
Witam, piekę ciasta i torty od lat na zamowienie i do tej pory zawsze mi biszkopt wychodzIł, juz na oko sypię makę i cukier:) Sprawdzony przepis to na 1 jajo 4deko mąki i 4 deko cukru. Białka ubićna sztywno (najlepiej jaja o temp. pokojowej)dodać cukier, miksowac jeszcze chwilę i dodać żółtka, miksować wszystko aż się dobrze wymiesza. Mąkę wsypać do sita i przesiewać do masy jajecznej mieszając łyżką drewnianą. Piec w temp ok 170 stopni ok godzinke:) Najważniejsze by nie dodawać proszku, gdyż biszkopt rośnie od niskiej temperatury piekarnika:) Jeśli chcemy dodać kakao, odejmujemy taka samą ilość mąki, a dla zaawansowanych, można połowę mąki zastąpić makiem bądź mielonymi orzechami, kokosem:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×