Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiablanka :D

Zupa z buraków

Polecane posty

Gość Kasiablanka :D

To się chyba nazywa barszcz ukraiński, nei wiem w sumie... Ostatni raz jadłam jak jeszcze mama żyła, a więc jakies 10 lat temu. W tgym były buraki, ziemniaczki, zupa była kwaśnawa ale fioletowa/różowa, jak nieodgrzana pływał tłuszczyk widoczny ;p Nie wiem co jeszcze było, widizłam wariacje z fasolą ale to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaak, facet będzie
www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl&newwindow=1&safe=off&site=&source=hp&q=barszcz+ukraiński+p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaak, facet będzie
wpisz w google barszcz ukraiński to o czym ty piszesz to nie jest barszcz ukraiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vngzf
no barszcz ukrainski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te zele to badziewie
jak była różowa tzn ze była zabielana smietana :) zwykły barszcz czerwony z tym że zabielany ;) moja mama tez taki robila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barszcz_ukrainski_ Składniki: 5 łyżek suchej fasoli Piękny Jaś 2 listki laurowe 1 ząbek czosnku 3 średnie buraczki 3 podudzia z kurczaka włoszczyzna (1 marchewka, 1/2 pietruszki, kawałek pora i białej kapusty) 1/2 cebuli 2 ziemniaki 3 łyżki posiekanej natki pietruszki 2 łyżki przecieru pomidorowego 2 łyżki soku z cytryny 1/2 szklanki śmietany 18% 1 łyżka mąki sól, pieprz Przygotowanie: * Fasolę opłukać, zalać 1 szklanką wody, posolić i zagotować. Odstawić z ognia, przykryć i zostawić na 2 godziny. Ugotować do miękkości w tej samej wodzie z dodatkiem obranego czosnku i listków laurowych. W razie konieczności dolać wody. * Buraczki umyć, osuszyć, każdy zawinąć w folię aluminiową, ułożyć na blasze do pieczenia i piec do miękkości w piekarniku nagrzanym do 200 stopni, przez około 1 godzinę. Obrać i zetrzeć na dużych oczkach tarki. * Kurczaka umyć, włożyć do dużego garnka i zapełnić go wodą do 3/4 objętości. Posolić i gotować przez 2 godziny na małym ogniu. * Dodać obraną i pokrojoną w plasterki marchewkę, obraną pietruszkę, pokrojonego w paseczki pora oraz kapustę. Następnie dodać posiekaną w drobną kosteczkę cebulę oraz obrane i pokrojone w kosteczkę ziemniaki. Zagotować i dodać fasolkę wraz z wywarem, a po 5 minutach starte buraczki, natkę pietruszki oraz przecier pomidorowy. Jeszcze raz zagotować, zdjąć z ognia i wlać sok z cytryny (zatrzyma kolor zupy). Starać się jak najmniej zupę podgrzewać po dodaniu buraczków, gdyż spowoduje to utratę jej intensywnego koloru i przechodzenie z bordowego w czerwono - pomarańczowy. * Do zupy wlać śmietanę wymieszaną z mąką i rozprowadzoną z kilkoma łyżkami zupy. Doprawić solą oraz pieprzem. Po dodaniu śmietany, zupy już nie zagotowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barszcz czerwony Jedna z najbardziej tradycyjnych polskich zup, smakuje niemal każdemu, a propozycji dodatków do niej jest bardzo wiele: kokiety, paszteciki, uszka... czas: 30 minut + 2 godziny gotowania liczba porcji: 4 składniki: 3 średnie buraki pęczek włoszczyzny (patrz BULION WARZYWNY) po 3 liście laurowe, ziarna ziela angielskiego i pieprzu 3 ząbki czosnku 1 łyżka suszonego majeranku 2 łyżki soku z cytryny sól, pieprz przyrządzanie: Warzywa na bulion umyć, obrać. Wrzucić do garnka wraz z liścmi laurowymi, ziarnami ziela i pieprzu oraz ząbkami czosnku oraz majerankiem. Dodać obrane i przekrojone na połówki buraki i gotować na małym ogniu pod przykryciem ok. 2 godzin. Doprawić do smaku solą i pieprzem oraz sokiem z cytryny, ewentualnie dodać 1 łyżkę przyprawy z suszonych, krojonych warzyw. Chwilę pogotować. Zdjąć z ognia, nieco wystudzić i dodać startego na tarce surowego buraka w celu uzyskania głębokiego, czerwonego koloru. Przed podaniem podgrzać, ale już nie gotować. Nalewać przez sito. Podawać na głębokich talerzach z uszkami lub w bulionówkach z krokietami lub pasztecikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×