Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aywa

jaki fotelik polecacie do samochodu?

Polecane posty

Gość aywa

na co trzeba zwróć uwagę ,żeby nie kupić bubla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z moją córką
polecam venus ramatti (9-18kg) - używamy go na dłuższe wyjazdy, bo można położyć jak leżaczek do spania, do tego w sklepie jak przymierzaliśmy to był dużo głębszy od coneco, który też mi się podobał również polecam espiro sigma (9-35kg) - używany na codzień, bo nie montuję go w aucie tylko przypinam pasami samochodowymi cały fotelik z dzieckiem i przez to wygodniej mi go przerzucić z auta do auta, dosyć solidny a jednocześnie w przystępnej cenie oba foteliki polskiej produkcji (jakoś chyba patriotką jestem :P ) sugestia pani ze sklepu - nie patrzeć na grupę wagową, tylko wsadzić dziecko do fotelika i porównać, bo tak jak przy pierwszym noworodkowym foteliku, który teoretycznie jest od 0-13kg, a w praktyce dziecko 9kg już się nie mieści na długość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aywa
jak przymierzyc dziecko do fotelika, jeśli fotelik potrzebuję kupić przed urodzeniem dziecka? można w ogóle kupować foteliki z wyższej półki wagowej, to jest zgodne z prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z moją córką
Jeśli kupujesz przed urodzeniem dziecka to pewnie chodzi Ci o fotelik z grupy 0-13kg. Ja głównie kierowałam się wózkiem :) Mi zależało na tym, żeby móc fotelik wpiąć w stelaż od wózka. Te najmniejsze foteliki są z zasady o tym samym kształcie i nieraz się spotkałam że kilka firm z różnych półek cenowych ma dokładnie ten sam fotelik tylko w różnych kolorach i z różnymi wyszytymi logo. Jedyna różnica między nimi to taka czy się wpina czy nie do wózka i rodzaj tego wpięcia. Ja miałam fotelik ABC Design.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z moją córką
Testy testami, a prawda jest taka, że przy poważnym wypadku z dachowaniem itp nawet najlepszy fotelik może się okazać tym nie bardzo, a producenci często zawyżają ceny tylko i wyłącznie dlatego, że ich foteliki są w tym zestawieniu. Dzwoniłam do producenta Venus Ramatti to mi powiedzieli, że gdyby nie przeszli testów, to byłyby oceny typu 1 czy 2, ale ich wogóle nie ma w zestawieniu, bo nie stać ich na opłaty ADACa. Za to spełniają wszystkie normy UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z moją córką
Dodam jeszcze, że szwagierka kupiła Recaro (niby najlepsze wg tego rankingu), wydali ponad 1000zł, a dziecko wogóle nie chciało w tym jechać, bo się okazało niewygodne... i przerzucili się na stary 10-letni fotelik po pierwszym synu, który nie przechodził żadnych testów, ale rozkładał się do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aywa
ja się zastanawiam czy takie foteliki kupowane w zestawie z wózkiem są w porządku? bo mam dylemat czy kupić taki wielofunkcyjny wózek razem z fotelikiem; czy kupic najpierw osobno gondolę i fotelik a potem spacerówkę; ile powinna ważyć taka spacerówka dla dziecka powiedzmy od 8 m-cy, żeby można było powiedzieć, że jest w miarę lekka? dziecko urodzi siew czerwcu, podejrzewam, że w tym roku to tylko gondolę wykorzystamy, spacerówka to gdzieś tak na wiosnę przyszłego roku i nie wiem cyz ta od wózka wielofunkcyjnego nie bedzie za ciężka już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z moją córką
Tak jak wspomniałam, ja miałam ABC Design 3-Tec, 3-funcyjny, dość duży (jak dla mnie plus, bo jestem wysoka) i do tego waga ok 14kg, więc nie tak źle. Jak córa miała ok 8 miesięcy to kupiłam spacerówkę Espiro Magic 3 (są jeszcze Magic 4 na 4 kółkach) waga ok 6kg, więc już zalicza się do lekkich. Są wady i zalety jednego i drugiego - do miasta lepsza spacerówka, bo lekka i zwrotna, do parku na wertepy lepszy wózek 3-funcyjny, bo ma duże piankowe koła. Mój mąż bierze tylko ten 3-funcyjny, bo ma wyżej rączkę i jest mu wygodniej (pomimo dodatkowych kilogramów do pchania). Jeśli chodzi o to czy wykorzystasz spacerówkę z wózka 3-funcyjnego- spokojnie, moje dziecko już jak miało 4 miesiące to nie mieściło się w gondolę i już wygodniej było w spacerówce - chociaż ja miałam w wózku tak, że gondola była nakładana na spacerówkę, więc spacerówka rozkładała się zupełnie na płasko, czego nie ma w typowych spacerówkach, bo rozkładają się jak leżaczek. Notabene moja córa urodziła się 1 czerwca, więc podobnie jak u Ciebie. A co do fotelika wpinanego w stelaż wózka - rewelacja, tym bardziej gdy mama jest zmotoryzowana i po cesarce (łatwiej i lżej przenieść fotelik z dzieckiem niż gondolę z dzieckiem. Polecam. Uff ale się rozpisałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aywa
ja potrzebuję wózek na wieś, więc nawet jeśli będę kupować osobno spacerówkę, to potrzebuję na dużych kołach, a nie wiem czy takie na dużych są w ogóle lekkie lekkie - powiedzmy mniej niz 8-10kg nie ukrywam, że chce to cenowo jakoś też zgrać - nie chce przepłacać za wózek wielofunkcyjny jeśłi po roku mam osobno spacerówkę kupować//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjj jjjjjjjjjj
foteliki dla niemowlat te wpinane w wozki, ktore czesto sa sprzedawane jako 'promocja' 3w1 (gondola+spacerowka+fotelik) sa okropnie male.. choc jesli dziecko rodzi Ci sie teraz to bez tych wszystkich kombinezonow latem itp to jakkos powinno sie miescic... My mamy Graco Logico S i jestesmy bardzo zadowoleni, jest co prawda cosc ciezki, ale duzy, dziecko sie bez problemow miesci, mala lubi w nim jezdzic :) a ma juz ponad 5 mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tu cos o venus
http://forum.gazeta.pl/forum/w,583,44874771,0,Ramatti_Venus_nie_jest_bezpiecznym_fotelikiem.html wcale nie jest bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z moją córką
czytałam te opinie zanim jeszcze zdecydowałam się na kupno tego fotelika i przyznaję szczerze - od czego są reklamacje? Jakoś mój fotelik zapina się super i wogóle nie ma żadnych luzów. Dodatkowo plus za wysokość fotelika - bo mieści mi sie pod zagłówek i zagłówkiem dodatkowo usztywniam całość (no cóż, dbałości o bezpieczeństwo nigdy za wiele) A co do wielkości fotelików 0-13 - nie znam dziecka 12kg (zazwyczaj powyżej 1 roku) które mieści się w te foteliki, niezależnie czy wpinane do wózków czy nie wpinane (foteliki a nie dziecko oczywiście). A nasz ABC Design? Córa ponad 1,5 roku dość duża ciągle się w niego mieści bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwróć uwagę na testy adac, to może pomóc przy wyborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w jakim przedziale potrzebujesz? Ja dużo dobrego słyszałam o Baby Jogger to nowość i podobno świetnie zadbali o zabezpieczenia :) I można go połączyć z większością stelaży wózków Baby Jogger co też jest przydatnym gadżetem, mnie się podoba też to że jest lekki i można go spokojnie nosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tym City Do piszesz z BJ ? czytalam że bezpieczny i jakies psecjalne materiały pochłaniajace energie uderzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kiedy dziecko moze korzystać z podstawki i pasów samochodowych.Takie podstawki są w marketach i mają symbol CE więc są dopuszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fotelik ma byc bezpieczny a nie rozpaść sie przy malej stluczce, akurat to forum nie jest dobrym miejscem na takie pytania ;) polecam zapoznać sie z tematem, poczyyac co piszą eksperci. Sprawdz jak wypadają testy, poszukaj na stronach szwedzkich (maja najlepsze wyniki jeśli chodzi o wypadki a bezpieczne przewożenie dzieci) i nie wierz w te bajki ze jak ma symbol CE to jest bezpieczny bo w polówkę przypadkow ten symbol powinien oznaczac China Export a nie certyfikat. To prawie jak mieso garmazeryjne porownac do świeżo mielonego miesa świetnej jakości, moze i nie umrzesz po zjedzeniu ale dobrze tez nie będzie. Są firmy które produkują wózku i bezpieczne foteliki które pasują bez adapterow, szukaj a znajdziesz w końcu to twoje dziecko a nie pies żeby garmazeryjka go karmić i w tandecie wozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie - sprawdź testy. Sprawdź rowniez za co zostały przyznane punkty - czyszczenie tapicerki mniej wazne, niz mozliwosc poprawnego montażu ;). Odpłatność za testy to jedno, ale czy wtedy mozna założyć, ze jakość użytych materiałów rowniez jest poprawna? Ssać to minimum, szwedzkie sa nawet lepsze. Druga sprawa - im węższy przedział wagowy fotelika, mozna założyć, ze bedzie lepiej on spełniał swoją role. Trzecia - zdecydowanie większość porządnych, popularnych fotelików bedzie mogła byc wpięta w stelaż. Moze ew to wymagać zakupu adapterów. I kolejna - poza fotelikiem pierwszej grupy (ok 1 rok życia), każdy kolejny warto przymierzyć do samochodu i do dziecka. Fotelik musi sie dac stabilnie zamontować, a dziecku musi byc wygodnie. A na koniec - warto skorzystać ze strony fotelik.info. Jest to zródło wiarygodnych informacji. Otwiera szeroko oczy. Jest dobrze, jak jest dobrze, jednak w przypadku wypadku, stłuczki, dobrze jest nie pluc pozniej w brodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam avionaut glider. Taki fioletowo szary. Kosztował 450zl przedział 9-25 kg. I dobrze zrobiłam bo corka ma 2,5 roku metr wzrostu i 15.300 wagi. W tych 9-18 zima juz nie pojeździ widziałam recaroi maxi cosi tobi jakies malutkie te foteliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy sparco z bazą isofix, od 0-13kg. Z pierwszym dzieckiem mieliśmy ten fotelik z wózka 3w1. Mam porównanie i widzę duża różnice. Niebo a ziemia. Sparco jest stabily, duży. Mimo ze syn Ur sie z waga 3100 leży w nim idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako pierwszy fotelik polecam zakup Concorde Air Safe 0-13 kg, Bezpieczny, super lekki fotelik, montowany w dwojaki sposób albo isofix albo pasami, ma specjalne wzmocnienia dla noworodka. Super jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam air safe i na isofixie mocowany i bardzo wam tą wersję polecam, fotelik zdecydowanie jeden z lepszych , też jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli już to fotelik najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach i z atestami żeby nie okazały się jakimś bublem. Ja z mężem najpierw oglądałam stacjonarnie a potem kupiliśmy na electro.pl bo cenowo wychodziło korzystniej. Ważne też jest, żeby sprawdzić czy dany fotelik będzie pasował do konkretnego samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że ważnym kryterium przede wszystkim jest norma wagowa oraz jakość materiałów. Ja bardzo długo szukałam idealnego fotelika dla mojego dziecka, ale ostatecznie udało się taki znaleźć w Krakowie w sklepie z artykułami dla dzieci. Przejrzyj sobie ofertę - http://www.sdkrak.pl/13-foteliki. Być może znajdziesz coś co spełni Twoje wszystkie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonna695
Ja teraz korzystam ze Smart Kid Belt które moja córka dostała na urodziny i jest to dużo wygodniejsze niż fotelik samochodowy. Zajmuje mniej miejsca, jest poręczne i praktyczne. Jak dla mnie to lepsza alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaryśKK
iwonna695 a to ciekawe rozwiązanie. Nie słyszałam o tym. Jak tylko przeczytałam Twój Wpis o Smart Kid Belt to zaczęłam szukać informacji o tym produkcie. Na YouTube są filmy z testów zderzeniowych i wygląda to całkiem dobrze. Porównałam te testy z testami fotelików i dużych różnic nie ma. A że produkt można właściwie zabrać ze sobą wszędzie, to przyda się do przewozu dziecka np. w taxi. Przydatny gadżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×