Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta prowadzaca firme!

wysokie macierzynskie dla osoby prowadzacej firme?

Polecane posty

Gość kobieta prowadzaca firme!

Witajcie, Pisze z nastepujacym zapytaniem: prowadze firme od 2009 roku w tej chwili mam zawieszona dzialalnosc,jestem w ciazy-drugi miesiac.Chcialabym odwiesic dzialalnosc na piec miesiecy przed porodem - po 4 miesiacach zawieszenia.Przez trzy miesiace placilabym najwyzsze skladki (okolo 2-3 tys.zl) wyczytalam ze moge wtedy dostawac okolo 5 tys. zl przez 20 tygodni macierzynskiego? Teraz pytanie- czy to jest mozliwe-czy ZUS bedzie mnie kontrolowal i pytal skad mam pieniadze na takie skladki skoro prowadze dzialalnosc opiekuncza-przedszkole? czy powinnam te wysokie skladki placic przez co najmniej 3 miesiace czy wystarczy zaplacic najwyzsza skladke jeden miesiac przed porodem? (co jesli dlugo mialam zawieszona dzialalnosc?) Czy jest to legalne ? czy ktos z was orientuje sie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem już...
na pewno musisz mieć płacone chorobowe które jest dobrowolne przy prowadzeniu działalności. na wysokość macierzyńskiego mają wpływ przeciętne przychody z ostatnich 12 miesięcy po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne - przynajmniej tak było. 5 tysięcy na macierzyńskim? Hmm nie wiem skąd ty to wzięłaś :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
no kochana poczytaj wszystko dokładnie i będziesz miała odpowiedź na swoje pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×