Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aszz

Sól w kuchni

Polecane posty

Gość Aszz

Tak siedze i zastanawiam się jakiej soli powinno używać się w kuchni? która jest dla nas najzdrowsza? jodowana, niejodowana? morska? nie znam się na tym a na interenecie nie znalazłam zbyt wiel konkretnych informacji. Moze ktoś z Was zna sie na temacie i moze cos poradzić, jaką sól kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak naprawdę to większe znaczenie ma to, żeby używać jej jak najmniej niż to, jaka ona jest a raczej - jakie ma dodatki bo sól, to wiadomo - NaCl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niejodowana tylko do ogórków
kiszonych. do normalnej konsumpcji - jodowana, ale jak pisze Ewa - jak najmniej - można wcale, bo w potrawach (np. wędlinach) jest jej mnóstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszz
o to chodzi ze ja na diecie jestem wiec ja jej nie jem prawie wogole.. ale są takie potrawy jak np rosól do której trzeba cos dodać. żeby inni domowincy nie cierpieli z powodu tego ze mama prawie wogole jej nie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOK amator
Mylisz się Ewciu , czysta Na Cl , to drobna sól "warzona" czyli rozpuszczona w wodzie , odparowana , chemicznie oczyszczona i doładowane są w nią jeszcze jakieś antyzbrylacze i inne dodatki . Najbardziej bawi mnie data przydatności na opakowaniach soli . Proponuje się takiej wystrzegać !!! Najlepiej nabyć naturalną sól kamienną , grubą , uzyskiwaną z kruszenia brył , zawierającą naturalne mikroelementy . Niestety nasza "kochana komunistyczna unia" już i tu wsadziła swe łapska i też uszczęśliwia nas antyzbrylaczami :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszz
sol morska gruboziarnista jodowa ale posiada antyzbrylacz , taką ostatnio zakupiłam, czy to dobrze czy raczej do kosza powinna iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOK amator
Obawiam się że w handlu takiej bez "uszlachetniaczy" w postaci antyzbrylaczy nie znajdziesz . Na Allegro widziałem ostatnio jakąś himalajską , nie wiem czy jest czysta , tak twierdził przynajmniej sprzedający . Do Wieliczki z młotkiem i dłutkiem trzeba chyba jechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsza jest kamienna
sól ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość himalayan salt
ja nie wiem jak to sie po polsku nazywa ale ja uzywam soli himalajskiej, taka rozowa niedawno postanowilam ograniczyc sol w kuchni wlasnie i naczytalam sie w necie na temat tej himalajskiej i ta wlasnie kupilam poczytajcie same na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszz
czarnej? a coz to za sol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOK amator a w czym się dokładnie mylę - w swojej wypowiedzi, że NaCl to sól?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOK amator
Miło mi że przeczytałaś początek mojego wpisu :) Ale on jest krótki :) , poczytaj do końca Ewciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ... masz
A skąd wiadomo, że są dodatki: antyzbrylacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOK amator
Ufff:( Z opakowania !!!!! Z opakowania i napisów na nim zawartych !!!! Nie no.........porażka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOK amator
Ewa 33 a zwalisz mi konia duupą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aszz
czyli w sumie nic konkretnego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od kilku lat używam soli himalajskiej i uważam , że jest to najlepsza sól na ziemi . Zawiera ona aż 84 naturalne minerały , które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu . Najlepszej jakości i po dość niskiej cenie można kupić w grotach solnych Solana lub na solnysklep.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×