Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajaca pytanka

Sałatka z niczego pomóżcie

Polecane posty

Gość pytajaca pytanka

Podam wam co mam a wy może poradzicie jak połączyć składniki by wyszła sałatka? Makaron Ryż Ocet balsamiczny Przyprawy Ogórek konserwowy Papryka konserwowa Zupki chińskie Cebula Jajka Wędlina Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca pytanka
halo pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha,no z tego to ci nic nie
wyjdzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka by wyszła-tylko majonezu brak, Ja połączyłabym : makaron ogórek paprykę jajko[na twardo] cebulę przyprawy No i choć troszkę majonezu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calineczka...24
Troche mało warzyw...;/ A masz moze np. groszku, kukurydzy, fasoli? Majonez? Wtedy salatka by byla...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobre skladniki na salatke makaronowa. a masz olej, a najlepiej oliwe? bo jak nie, to bedzie taka troche postna ;) wszystkie skladniki sie przydadza, oprocz ryzu no i oczywiscie zupek chinskich, ktorych osobiscie nie zaliczylabym do pokarmow ludzkich, ale moze akurat bardzo lubisz, to sobie innym razem zjesz ;) ugotuj makaron w dobrze posolonej wodzie i zeby nie byl za miekki. ogorek, papryke i wedline pokroj w kostke, cebule w piorka, jajka ugotuj na twardo i tez w kostke. ostudzony makaron wymieszaj z w/w pokrojonymi skladnikami. polej oliwa i skrop octem balsamicznym. sprobj jaki ma smak. najprawdopodobnie za malo slony, wiec dosol, posyp ziolami (np. oregano, bazylia, pietruszka, moze majeranek? ) i pieprzem. proporcje trudno wymierzyc, zalezy ile czego masz, ale z tych skladnikow na pewno wyjdzie dobra salatka niezaleznie od proporcji, no i pozywna, bo jajka, wedliiny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz olej i vegetę?
to chociaz sos ala vinegret , do sosiku odrobinka octy albo zalewy z papryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. taka salatka makaronowa musi byc konkretnie przyprawiona, bo bedzie mdla, a szczegolnie jak jeszcze niedajboze nieraz robia z majonezem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka makaronowa z majonezem nie będzie mdła-gdy doda się do niej czosnek,cebulę-i jeśli się ma-to dużo drobno pokrojonego szczypiorku. Oczywiście należy dodać sól i pieprz do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca pytanka
groszku i kukurydzy brak ale na to mnie jeszcze stać :) oliwę mam i czosnek też, to co polecacie połączyć? Majonez też jak trzeba będzie to się stworzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pytaj jej o vegete, bo sobie dziewczyna bezwiednie zalatke zeszmaci ;) jak ma ocet balsamiczny, to zakladam ze przyprawy tez prawdziwe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz oliwe i czosnek to zrob tak jak wyzej napisalam i juz nawet nie musisz isc po groszek (jaki cel ma w ogole grosze z puszki) ani kukurydze (jako skrobiowy produkt masz juz w salatce makaron) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodaj te składniki,które podała Konczita+ kukurydzę,czosnek i majonez-ale tylko troszkę :) Będzie pyyyyszne!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czizys konczita
jak ty z tych skladników widzisz sałatke, to ja nie chcialabym nidgy stolowac się u ciebie kobieto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdury!!!!!!!!!!! Sałatka wyjdzie naprawdę smaczna!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche wyobrazni i mozna nawet salatke zobaczyc :D salatke mozna zrobic ze wszystkiego - byle byly to skladniki ktore lubimy. nie wiedzialas/es jeszcze? to teraz juz wiesz, na nauke nigdy nie za pozno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie prowadze tez stolowki :D widze, ze cie wspomnienia nachodza :D zreszta ja tego typu salatek prawie nigdy nie robie, bo wole kolacje na cieplo, chyba e w upaly. chcialam tylko sluzyc rada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czizys konczita
No pewnie ze wiedzialam ze panie stojace przy garach 12/24 potrafia stworzyc cudenka, ale czy to jest smaczne? Zalezy dla kogo. ;) Stoluje to nie wyraz Od stolowki glupiutka Ty....Ale skoro tobie sie tak skojarzylo....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co ci da takie dokuczanie na sile i bez sensu :D az musialas sie ponizyc do uzycia slowa 'glupiutka'. nastepna sfustrowana czepialska pomarancza :D zrobienie tego typu salatki jest czynnoscia raczej dla pan, ktore stroja przy kuchni 15 min. dziennie. nie 24h, chyba znowu wyobraznia ci na bakier zadzialala. a salatka bedzie smaczna, jak dasz do niej to co lubisz. powaznie nie widzisz zbieznosci znaczeniowej pomiedzy stolowaniem sie a chodzeniem do stolowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca więc
Makaron ugotować w osolone wodzie. Tylko nie rozgotuj! Do makaronu dodać: -wędlinę pokrojoną w paseczki -jajka na twardo w kostkę -ogórek i paprykę pokrojone w paseczki Wymieszać delikatnie, można jeść. W oryginale makaron skrapia się 1 łyżką octu balsamicznego, do tego dodaje wędlinę i świeże warzywa ale skoro warzywa są z octu to nie dawaj już octu bo będzie za kwaśne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś z niczego
Jak mam jajka, olej i musztardę, to robię majonez. Jak jest majonez, to już żaden problem zrobić sałatkę. Uwielbiam improwizować. Czasem z byle czego wychodzi ekstra danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delikkla
"Jak jest majonez, to już żaden problem zrobić sałatkę" A po co majonez? Najlepsze sałatki są z winegretem, a tu naprawdę można puścić wodze fantazji w zależności od tego, co lubimy i co mamy na stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokospoko123
ja mimo wszystko większość sałatek wcinam z majonezem :) uwielbiam majonez i nie wyobrażam sobie jedzenia bez niego. poza tym majonez bardzo fajnie "łączy" byle jakie składniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×