Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi

Pytanmie o prawo spadkowe, pomozcie z odpowiedzia

Polecane posty

Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi

witam. Chciałabym zapytać co i ile komu się nalezy spadku. Męzczyzna ma dziecko z pierwszego malzenstwa, z drugiego ma troje dzieci. Co się stanie w sytuacji gdyby ural ojciec tych dzieci i zalozmy ze sporzadzilby testament w którym wszystko po swojej smierci zapisuje żonie? prosze napisac czy dziecko z pierwszego malzenstwa dostanie chcoiaz zachowek? Czytez druga zona wszystko "zagarnie"? jak to wygląda bardzo prosze o rozbicie na czynniki pierwsze... dziekuje serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyta Pojebus
idz do prawnika i za płac za poradę-z ogółu ciebie przepedzili teraz tu próbujesz za darmochę uzyskac odpowiedź kolejna która dzieci okrada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
tu wszyscy sie o wszystko pytaja , jak napisac pozew, co z alimentami to ja o prawo spadkowe, o co ci chodzi? masz jakis problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre sobie buhhaha
kazde z 4 dzieci dostanie zachowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KONNOC
poszukaj w google;spadki,zachoweki juz bedziesz wiedziala Powiem ci tyle ze jego dzieci maja prawo do spadku po ojcu.Gdy spisze testament w ktorym ty wszystko dziedziczysz to dostana zachowek.Zachowek to polowa z czesci jaka by dostaly gdyby nie bylo spadku.Najlepiej gdy akt wlasnosci np dzialki maz przepisze na ciebie za zycia.ALE NIE JEST TO DAROWIZNA ! gdy poczytasz w necie bedziesz wiedziala dlaczego to takie wazne zeby to nie byla darowizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
hehe nie napisalam kim jestem, czy next zona czyu byla zona a moze dzieckiem z pierwszego malzentwa :) ale odpisujcie da;lej jak wiecie, i przestan zgadywac kim jestem bo nie trafiles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KONNOC
*SPADKU mialo byc TESTAMENTU sorki za pomylke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
konnc dziekuje za odpowiedzzztak sie sklada ze na testament wplyu nie mam,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciom zawsze nalezy
Krąg uprawnionych do zachowku jest ograniczony (por. art. 991 1 k.c.). Od spadkobiercy czy spadkobierców, a czasem i obdarowanego, mogą się go domagać: - dzieci zmarłego, a gdy te nie przeżyły spadkodawcy, to wnuki, prawnuki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciom zawsze nalezy
Uwaga! Nawet wówczas, gdy np. matka czy ojciec pozostawił testament tylko dla niektórych z najbliższych albo za życia rozdysponował cały majątek lub znaczną jego cześć, inni muszą otrzymać zachowek. Co ważne, zerowa wartość aktywów spadkowych nie wyłącza możliwości domagania się zachowku od spadkobierców. ----------------------------- Punktem odniesienia, gdy chodzi o wysokość zachowku, jest scheda, jaka należałaby się uprawnionemu w razie dziedziczenia ustawowego. Jest ona przy tym zróżnicowana w zależności od życiowej sytuacji pominiętego spadkobiercy. Zachowek wynosi 2/3 wartości tego, co przypadłoby uprawnionemu według reguł dziedziczenia ustawowego, jeżeli jest trwale niezdolny do pracy. Ta sama wysokość obowiązuje, jeżeli dziecko, wnuk czy prawnuk uprawniony do zachowku nie ukończył 18. roku życia. W innych wypadkach zachowek wynosi tylko 1/2 wartości udziału w spadku. ----------------------- Przykład Spadkodawca zapisał cały swój majątek oszacowany na 1,2 mln zł swojej żonie. Jego jedyny pełnoletni syn nie został uwzględniony w testamencie. W związku z tym należy mu się zachowek w wysokości 1/2 tego, co przysługiwałoby mu według reguł dziedziczenia ustawowego, czyli 600 tys. zł. Ostateczny podział będzie więc wyglądać tak: 900 tys. zł dla żony i 300 tys. zł dla syna, który nie został wymieniony w testamencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
dzieciom zawsze nalezy dziekuje ze i tu i tu mi odpisalas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciom zawsze nalezy
🖐️ bądz spokojna wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
W przypadku testamentu i przeznaczenia majątku określonej osobie .....dzieciom ,wszystkim przysługuje prawo do zachowku , chyba ,że zostałyby wydziedziczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
zniecierpliwiony wiec opisz to samo tylko na przykladzie ze spadku jest 100tys. czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Zachowek przysługuje każdemu dziecku jeżeli jest testament a dzieci nie zostały w nim ujęte l nie zostały wydziedziczone. Wysokość zachowku to jest połowa połowy tego co należałoby się każdemu dziecku w przypadku dziedziczenia ustawowego. Przykład..... Jest żona i jest dziecko. Majątek wynosi 100%. Jest to wspólny majątek żony i męża. Jest testament. Majątek jest przepisany na żonę. Dziecko nie jest ujęte w testamencie ale też nie jest wydziedziczone. Żonie należy się 50 % majątku +25%+ 12,5%. Zachowek wynosi 12,5% wartości majątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
chyba polowa tego a nie polowa polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
bo zachowek to 50 proc tego co by sie dostalo normalnie awiec polowa tego co by sie ustawowo dziedziczylo, a nie polowa polowy, bo tak jak napisales to wychodzi ze dziecko ktore ustawowo dosta;loby 20 tys to po testamencie w ktorym nie jest ujete doatje 5 ( polowa polowy) 10 to polowa 20 a polowa polowy to 5 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
w tych procentach gdzies 25 procent ci uciekklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
Żonie należy się 50 % majątku +25%+ 12,5%. Zachowek wynosi 12,5% wartości majątku. bo to sumujac daje 75 proc tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
kurde przepraszam Cie zniecierpliwiony jezu jak ja wyliczylam te 75 proc jak na pierwszym planie odrazu jest 50=25 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za dużo od niej wymagasz
Ja podałem odpowiedź w przypadku żony i jednego dziecka. Żonie należy się 50% to jest jej cześć majątku wspólnego + w przypadku jednego dziecka 25% dla żony + 25% dla dziecka jednego w przypadku dziedziczenia ustawowego. W przypadku dziedziczenia testamentowego gdy dziecko nie jest wydziedziczone przysługuje mu zachowek . To jest ....żona 50 % + 25 + 12,5 i 12,5% dla dziecka. Zachowek dla jednego dziecka wynosi z całości majątku 12,5%. Pozostałe dzieci również mają prawo do zachowku w przypadku śmierci ich ojca .....nie będące ujęte w testamencie a majątek przepisany na żonę.. Wtedy dzieli się to tak..... żona 50% + 25% .....pozostałe 25% dzieli się na 4 części. W przypadku czworo dzieci. Jak jeszcze raz zadasz mi pytanie to wystawię Ci rachunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Ja podałem odpowiedź w przypadku żony i jednego dziecka. Żonie należy się 50% to jest jej cześć majątku wspólnego + w przypadku jednego dziecka 25% dla żony + 25% dla dziecka jednego w przypadku dziedziczenia ustawowego. W przypadku dziedziczenia testamentowego gdy dziecko nie jest wydziedziczone przysługuje mu zachowek . To jest ....żona 50 % + 25 + 12,5 i 12,5% dla dziecka. Zachowek dla jednego dziecka wynosi z całości majątku 12,5%. Pozostałe dzieci również mają prawo do zachowku w przypadku śmierci ich ojca .....nie będące ujęte w testamencie a majątek przepisany na żonę.. Wtedy dzieli się to tak..... żona 50% + 25% .....pozostałe 25% dzieli się na 4 części. W przypadku czworo dzieci. Jak jeszcze raz zadasz mi pytanie to wystawię Ci rachunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia poszukujaca odpowiedzi
dziekuje Ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faktycznie. Pogmatwane
Każdemu z dzieci należy się zachówek niezależnie od sporządzonego testamentu. Obecna żona i jeje dzieci będą musiały spłacić dziecko z pierwszego małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy autor bloga dał ci jakiś złoty szpadel za wykopywanie wątków z przed 3 lat? Może pokopiemy razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat trochę stary jednakże pozwolę sobie coś do niego dodać. Na pewno jeszcze nie raz każdy z nas będzie szukał porad z prawa spadkowego dlatego polecam wam portla sprawaspadkowa.com.pl gdzie znajdziecie informacje z zakresu prawa spadkowego min. obalenie testamentu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×