Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość starajaca sie o prace

Po co pracodawca tak rozdziela wynagrodzenie????

Polecane posty

Gość starajaca sie o prace

Oferta pracy z warunkami finansowymi: 2000 wynagrodzenie zasadnicze + 15% premia stała 300 zl + 100 zl premia absencyjna = razem 2400 zł Po co pracodawca tak to rozdziela??? Myślałam że chodzi o ZUS, ale pracodawca potwierdził, że ZUS płacony jest od całości, to samo jeśli będę potrzebować zaświadczenia do banku o zarobkach będzie podane 2400. Dziwi mnie jednak, po co w takim razie jest taki podział? Może mi ktoś cos podpowiedzieć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem już....
chodzi o L-4 , płacony jest określony procent od zasadniczej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca sie o prace
czyli jak będę chora to dostanę tylko 80% zasadniczej i 0 z premii? nawet jesli ZUS jest placony od calosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem już ....
TAK. I nie wina pracodawcy , tylko bandy nienażartych z ulicy wiejskiej w W-wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 możliwości
''chodzi o L-4 , płacony jest określony procent od zasadniczej'' nie sądzę, że chorobowe liczone jest tylko od zasadniczej. premia 15% ( stała) też jest wliczana do podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wynagrodzenie rozdzielone w ten sposób: - płaca zasadnicza - premia 30% od płacy zasadniczej - dodatek stażowy ( procentowo od kwoty wynagrodzenia zasadniczego) Kiedyś miałam jeszcze premię motywacyjną, ale sama przy jakiejś okazji zaproponowałam, aby włączyć ją do płacy zasadniczej ( jeszcze szefowi przyszłoby do głowy mi ją zabrać ;) ) I wszystkie te składniki mam wliczane do podstawy chorobowego. Aha, wszyscy w pracy mają w podobny sposób rozbite wynagrodzenie. Nawet pracownicy produkcyjni mają stawkę godzinową, premię od stawki godzinowej, dodatek stażowy % od stawki godzinowej i kilka innych dodatków. I wszystko jest w podstawie chorobowego, bo od każdego składnika są przecież potrącana składni chorobowe i są to składniki wypłacane co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy np premia motywacyjna chyba nie jest wliczana do podstawy. A jelsi chodzi o takie rozbijanie to raczej chodzi o cos innego. Np jak idziesz na l4 na kilka dni to ta premia sie zmiejsza w zaleznosci ile jestes na l4. To wszystko napewno jest opisane w regulaminie wynagrodzen. Dla pracodawcy jest to wygodne bo jak jestes na l4 to nie dostajesz premi motywacyjnej albo premia ta stała jest pomiejszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca sie o prace
czyli ostatecznie ma to dla mnie jakieś znaczenie czy nie??? jak zachoruję to dostanę 80% od 2400 czy 80% od 2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca sie o prace
czyli ostatecznie ma to dla mnie jakieś znaczenie czy nie??? jak zachoruję to dostanę 80% od 2400 czy 80% od 2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma duże znaczenie. Premię regulaminową pracodawca może zabrać pracownikowi, lub straszyć ciągle jej zabraniem np. za niewykonania planów, brak realizacji zadań czy niewykonanie poleceń itp. Wiem ponieważ od 7 lat pracuję na takim systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×