Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elentariiii

cos nowego w wierzowinie

Polecane posty

Gość elentariiii

Czy w produkcji wieprzowiny można pogodzi dobro konsumenta z interesem producentów, przetwórców i handlowców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellinnnaa
Znalazłam mnóstwo artykułów na ten temat... widać że zaczęła się konkurencja dla kurek " System Jakości Wieprzowiny PQS zaproponowany przez Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS oraz Związek „Polskie Mięso jest bezpośrednim wyrazem jakościowe go podejścia do procesu produkcji mięsa wieprzowego i dbałości"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiirrri
ważne że świnia przestanie być taka kaloryczna wg opisu "Za główny cel przyjęto produkcji mięsa wieprzowego z małą zawartości tłuszczu przy zachowaniu ważnych cech jakościowych, takich jak trwałoś, przydatność kulinarna i przetwórcza oraz smakowitość główna wartość dla konsumentów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna PM
Znowu ta marna reklama- ludzie od takiej nachalności spożycie na pewno wam nie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elentariiii
Słyszałam że dzięki temu PQS wieprzowina jest jakościowo ogólnie lepsza, znaczy że trzeba teraz patrzeć czy ma ten znaczek jakościowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaallam
W ogóle słyszałam ze dobierane są konkretne rasy wieprzowiny w tym systemie i mięso z nich właśnie jest oznaczone jako wyższe jakościowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haadesss
Śmiesznie zabrzmiało to "konkretne rasy wieprzowiny" Po prostu system PQS zapewnia, że mięso pochodzi tylko z wyselekcjonowanych hodowli...tzn.,że zwierzątka są zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellinnnaa
tak kolejna wklejka na temat PQS " W ramach Systemu PQS kontrolowany jest też właściwy dobór pasz i zbilansowane żywienie zwierząt, dzięki czemu uzyskuje się mięso o wysokich walorach kulinarnych, przetwórczych i smakowych."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiirrri
Eliminacja czynników powodujących stres, który przez zachwianie równowagi fizjologicznej i zmiany w metabolizmie zwierząt prowadzi do powstawania wad mięsa, umożliwia nie tylko uzyskanie wyższej jakości końcowego produktu , ale jest też dobrą praktyką postępowania ze zwierzętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaallam
Rozumiem iz taki bezstresowy chów skutkuje tym iz będzie dana certyfikowana wieprzowina droższa od tej o niskiej jakości bez PQS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haadesss
Dlaczego ma być droższa? Niekoniecznie! Po prostu wyeliminuje nieuczciwą konkurencję i ceny powinny być takie same, a jakość nieporównywalnie lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elentariiii
niestety wiadomo iz jakość jest droższa a z tego co czytałam to dzięki systemowi PQS poprzez nabity numerek można śledzić cała drogę wieprzowiny az na półkę.. Wiemy więc co jemy i za to płacimy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiirrri
w sumie jakby tak spojrzeć to sklepy albo sieci sklepów w których występują produkty oznaczone certyfikatem PQS podnosi ich wizerunek jako sklepu/ sklepów w którym sa dobre i zdrowe produkty a teraz przy obecnej nagonce na zdrowe odżywianie to ma wielkie znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haadesss
Dobrze to ujęłaś!!! Wzrost ceny, lub jej zmniejszenie nie zawsze oddaje wprost proporcjonalnie korzyści. Czasem są one ukryte, ale bardzo pozytywne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellinnnaa
W obliczu obecności na rynku wielu dostawców wieprzowiny, sprzedawca zyskuje ważny argument na rzecz oferowanego towaru: wiarygodne źródło pochodzenia. Z kolei konsumenci otrzymuj, dzięki systemowi PQS, potężna broń, możliwość egzekwowania wysokiej jakości pożywienia, które stawiają na rodzinnym stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haadesss
Ooo...poruszyłaś bardzo ważny temat!!! Dokładnie, jeśli coś jest sygnowane jakimś znakiem jakości to MUSI spełniać wytyczne. W razie jakiś uchybień to każdy z Nas będzie w stanie udowodnić np. zatrucie pokarmowe wywołane popsutym mięsem. Uważam, że dzięki temu zminimalizujemy do minimum takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellinnnaa
A tak z ciekawostek to "Wieprzowina jest głównym rodzajem misa spożywanego w Polsce. Według szacunków Biura Analiz i Programowania ARR w 2009 roku statystyczny Polak spożył ok. 41 kg mięsa wieprzowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elentariiii
ale żeście się rozpisali U mnie w domu ogólnie dużo sie je wieprzowiny, bo naprawdę jak się ja przyrządza bez tłuszczu to super smakuje ... zresztą kurczaka mam dość bo już mi się objadł. POza tym to z kurczaka pół patelni wody wylewam....to samo zresztą z indyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiirrri
No właśnie teraz bardziej jest promowana wieprzowina... pewnie dlatego że wcześniej odeszliśmy od niej bo była droga i te wszystkie afery z nia związane, pewnie tez dlatego wprowadzono PQS. Przynajmniej ludzie którzy jak np ja lubią jeść wieprzowinę to mają wybór między tanim syfem a pysznym mięskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellinnnaa
Hades czepiasz się są rasy pewnie wiesz biała świnia czar na świnia :) zła świnia:) kiedyś będę na starość i otworze świński kebab. Sama nie wiem do końca bo nie jestem hodowca ...może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale taka wieprzowine mozna tez spoktac chyba w duzym sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haadesss
Otwieraj, otwieraj...a ja z przyjemnością przyjdę spróbować Twoich wyrobów, oczywiście ze zdrowego mięska wieprzowego ze znakiem PQS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kebab wieprzowy jakoś coś tu nie pasuje?:) Jeszcze chude mięso do kebaba?:D może prościej otwórz restauracje z mięsem wieprzowym wysokiej jakość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja pierdzielę :O Przynajmniej
mógłbyś niby-zmieniac te dialogi, a nie za każdym razem toćka w toćkę to samo :O Juz dawno zniechęciłeś mnie tymi nachalnymi reklamami do jedzenia wieprzowiny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
Jeśli jadasz wieprzowinę, wybieraj mięso oznaczone tym znaczkiem. PQS (PorkQuality System) to mięso najwyższej jakości, kontrolowane na wszystkich etapach (od wyboru rasy świń, przez ścisłą kontrolę warunków hodowli, dobór pasz, aż do sklepu). Ma obniżoną zawartość tłuszczu. widziałam w gazecie, gazecie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdeciok
znowu monolog pod roznymi nikami o wieprzowinie :D :D :D wieprzowina nie jest zadna konkurencja dla kurczakow, ani kurczaki dla wieprzowiny. tak samo jak jablka nie sa konkurencja dla pomaranczy i na odwrot. nuuuuuuuuuuuuudaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×