Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oppllaannaa

biedne zupy

Polecane posty

Gość oppllaannaa

dziś taka zrobiłam, bo mam mało kasy :( kostka rosołowa trochę marchewki cebula plasterek wędliny makaron moze znacie jakies przepisy na tanie, biedne zupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalanja
zupa mleczna mleko, jajko, mąka, szczypta soli, woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmmm......
Cebula marchew zacierki z mąki i wody (takie małe kluseczki) jak 1/4 paznokcia małego u ręki... i ziemniaczki skwareczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oppllaannaa
chętnie spróbuję kluseczek, brzmi zachęcającą, jakaś odmiana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wzystkie zupy są tanie
Marchewka pietruszka ziemniak cebula łyżką ryżu czy makaronu łyżką koncdntratu pomidorowego ,sól ,ziele ang, liść laur. Łyżka smietany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riche de jour
10 dag mąki jajko 2 kostki bulionowe 4 łyżki posiekanej natki pietruszki lub koperku sól pieprz Krok 1 Jak zrobić zacierkę? Zagnieć mąkę z jajkiem, 3 łyżkami wody i szczyptą soli. Wyrób twarde ciasto zacierkowe. Krok 2 Posiekaj ciasto nożem lub zetrzyj je na tarce o grubych oczkach. Krok 3 Podsyp zacierkę mąką i pozwól, by nieco przyschła. Krok 4 A teraz będzie już z górki. Ugotuj litr wody i rozpuść w niej kostki bulionowe. Krok 5 Do wrzątku wrzuć zacierkę i gotuj na małym ogniu około 10 minut. Krok 6 Pora doprawić tę pyszna zupę. Dodaj świeżo zmielony pieprz i sól. Krok 7 Podawaj zupę zacierkową z dużą ilością zieleniny. Smacznego! Ja dodalabym jeszcze marchewke lub inne warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostka rosołowa, marchewka,
ziemniak, pietruszka i juz masz biedna zupe jarzynową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa Nic traktowana przez niektórych jako deser jest dobra i tania :) zamiast laski wanilii można dodać tylko cukier waniliowy :) Tani jest jeszcze ryż z jabłkami :) Kluchy parowane z kisielem . Pierogi leniwe inaczej kopytka na słodko :) jak jesteś sam bądź jest was dwoje ,wystarczy kostka serka śmietankowego np,takiego z biedronki za 2,30 ,trochę ziemniaków ,mąki i jajo + masło (tańsza margaryna )bułka tarka i cukier na wierzch . zamiast gotować rosół na kostce ,kup jedną nogę z kurczaka i ugotuj rosół ,z którego możesz zrobić pomidorową (wersja tańsza)a nogę obrać z mięsa do zupy ,bądź usmażyć do ziemniaków na drugi dzień do obiadu ,bądź zrobić sobie taka tanią wersję potrawki z kurczaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez kostek rosolowych bedzie jeszcze taniej ;) a dla dobrego smaku zupy (super tani sposob) podsmaza sie cebule z czosnkiem. no i trzba dodac sol i pieprz, a jak dobrze pojdzie, bo akurat mamy w domu i nie trzeba oddzielnie kupowac - jakies ziolka. bardzo tanie zupu wychodza rowniez z fasoli i soczewicy - oczywiscie jezeli kupi sie suszone i samemu gotuje, nie puszkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
oczywiście z żółtego grochu ,fasoli ,soczewicy ,namoczyć ugotować trochę ziemniaków,startej marchwi ,pietruszki ,selera , przyprawy do smaku i już jest gesta pożywna zupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Khurchak
Ja pod koniec miesiąca, jak są biedy i smuty, robię krupnik :) Włoszczyzna to 3-4zł, Vegeta 1,20, kawałek indyka/kurczaka koło 5zł, kasza - 3zł/pudełko. A więc maksymalnie 15zł, a garnek takiej zupy starcza mi na 2 pełne smacznego jedzenia dni [jak jem tylko zupę] albo jak chłopak wpada :) Plus jest taki że można ilość rozciągnąć i na 3 dni dolewając wody i dodając odrobinę Vegety :) [1 paczka Vegety starczy na 2-3 garnki jak się dużo sypie] 5 marchewek, 2 pietruszki, sler, por - obieram. Gotuję oddzielnie kaszę. Gotuję indyka/kurczaka koło godziny na małym ogniu, potem dodaję warzywa i kolejne 40minut. W międzyczasie gotuję 1-2 torebki kaszy. Potem dodaję kaszę i Vegetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Khurchak
No i też co 2-3 zupy dokupuję kaszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
o fuj, zupa o smaku vegety, az szkoda, bo tyle smacznych warzyw dajesz, a tu raptem bum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
zupa jabłkowa jeden ze smaków mojego dzieciństwa, uwielbiam jabłka, najlepiej intensywne w smaku, pokrojone na kawałki bez tych dolnych części gniazdek nasiennych z takimi czarnymi "włoskami", gotujemy w wodzie gotujemy tyle czasu, aż się rozpadną; słodzimy przecieramy jabłka przez sito, oczywiście dodając wodę, w której się gotowały ponownie zagotowujemy dodając mąkę kartoflaną rozrobioną w zimnej wodzie zupa ma być dość gęsta i intensywna w smaku, więc bez przesady z wodą jeżeli ktoś lubi, można przyprawić cynamonem podajemy z cienkim makaronem nitki i śmietanką lub kwaśną śmietaną z dodatkiem cukru (robimy kleksa ze śmietany na talerzu) ------------------------------------ zalewajka najtaniej wyjdzie, jeżeli samodzielnie nastawimy zakwas z mąki żytniej razowej, nie jest to trudne, a opakowanie mąki starcza na bardzo wiele razy przepisy na zakwas można znaleźć w necie w garnku gotujemy litr wody z dodatkiem soli, listka laurowego, ziela i pieprzu w ziarenkach jeżeli ktoś ma lub woli może wodę zastąpić wywarem mięsnym lub warzywnym albo dodać kostkę rosołową do wody do gotującej się wody wrzucamy kilka pokrojonych w kostkę kartofli i gotujemy kilka minut do miękkości w międzyczasie podsmażamy na oleju jedną dużą cebulę i dodajemy do gotującej się zupy kiedy kartofle są już miękkie dodajemy do garnka jedną butelkę żurku (w butelce jest 0,5 litra, jeżeli dodajemy domowy, to musimy próbować, czy zupa jest już wystarczająco kwaśna), dużą szczyptę majeranku, jeden (lub kilka, jeżeli ktoś lubi) przeciśnięty ząbek czosnku i 1-2 łyżki mąki rozmieszanej w niewielkiej ilości zimnej wody i gotujemy wszystko jeszcze kilka minut, ewentualnie doprawiając solą jeżeli ktoś ma to może na początku dodać grzyby (jeżeli są suszone, trzeba je wcześniej namoczyć), kawałek boczku lub kiełbasy, ale tradycyjna zalewajka jest bezmięsna zupę zabielamy mąką lub jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Khurczak
Kiedyś rosół robiłam z dużego kawałka indyka i większej ilości warzyw tak, że mało wody było ;) Gotowałam po 5-8 godzin taki rosól, 3 godziny mięso, potem 2 godziny warzywa aż były mięciutkie a i tak mial smak wody, więc na 4 litry wody zaczęłam dawać łyżkę Vegety ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
miala smak wody, bo nie dodawalas przypraw, czosnku, solil ... wszystko chca ci ludziska zalatwic glutamianem sodu :D no i pewnie bylo za duzo wody. ale rob sobie jak chcesz, twoja sprawa, zupa z vegeta ma smak zupy z torebki. rzecz gustu, niektorzy lubia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bide macie
i rzryc nie ma co a internet za co płacicie? jak macie taka bide to spac a nie pierdolicie bzdety na cafe siedzac to tylko rzryc wam sie chce spac kurwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Khurchak
Nie ma glutamianu sodu na pewno - nie spożywam od 6 lat bo mam chore drogi pokarmowe i nie mogę jeść niczego z tym :) W przeciwieństwie np. do soli albo czosnku w proszku ;) Vegeta jako jedna z kilku tylko przypraw jest zatwierdzona przez mojego lekarza ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa ryżowa
nastawić wodę ze skrzydełkiem kurczaka - albo i bez. Dodać starte na grubo marchewki, pietruszki, seler i por pokrojony w plasterki, chwile podgotować. przed wrzuceniem do garnka Warzywa można dla wzmocnienia smaku nieco podsmażyc na łyżce oliwy, wtedy aromat i wchłanialność np. betakarotenu będzie lepsza. dodać woreczek ryżu opłukanego w zimneij wodzie, gtować do miekkości, doprawić solą i pieprzem, ew. natką pietruszki. Generalnie zupy nie są jakieś drogie... Np. barszcz czerwony - wywar z buraków doprawiony czosnkiem, majerankiem, zielem angielskim, liściem laurowym, solą i pieprzem. Do tego makaron - pycha zupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanio wychodzi też porowo-ziemniacza i cebulowa. Czosnkowej nie jadłam, ale podobno pycha no i drogie nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie można posłużyć sie mrożonkami i zrobić jarzynową. Osobiscie za tym nie przepadam, ale to też jakieś wyjscie i moze akurat autorce będzie smakowało. Warzywa podsmażamy na maśle, dodajemy przyprawy, gotujemy na wolnym ogniu do miękkości z lisciem laurowym, zielem angielskim i pieprzem, zabielamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa cebulowa i zupa czosnkowa jest pyszotka cebulowa najlepiej z grzankami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa cebulowa albo serowa albo serowo-cebulowa zupa marchewkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaproponuje... WODZIONKĘ. Proszę się nie krzywić, zanim nie spróbujecie. na talerz ok. 2-3 ząbki czosnku przeciśnięte/posiekane drobno, grzanki z chleba, podsmażone na łyżce smalcu/ na boczku/z wędliną - co kto ma sól, pieprz, kminek, majeranek - co kto lubi - wsypujemy to do talerza, mieszamy, zalewamy wrzątkiem, mieszamy, jemy. jak usłyszałam o tym przepisie, to... stwoerdziłam, że zupa bedzie śmierdzieć czosnkiem i na pewno nikt się tym nie naje. A tymczasem czosnek zalany wrzątkiem jest całkiem całkiem i porcją grzanek da sie najeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherrycoke
zupa która uwielbiam biedny rosół, najlepszy na kaca, na zdewastowany żołądek:) uwaga zupa z lanymi kluskami to jest wczoraj robiłam tak: zagotować litr wody, dodac trzy ziarnka pieprzu, trochę wegetym łyżkę duża masła, pieprz naturalny, ewentualnie, jak komus niesłono, to kostkę rosołową. wszystko wymiesząc, w porywach można dodać jakieś warzywko typu marchewka do gotującego się wywaru lać z kubka gęste ciasto ( ciasto składa się z nastepujących elementów: jajko, trochę wody zimnej, mąka pszenna, dobrze wymieszać ) lejąc cistao jednocześnie mieszając- powstaną taką fajoskie lane kluseczki. chwilę odstawić zupę. po chwili zjeśc można.Najlepeij od razu, na drugi dzień nie polecam bo kluski się rozpadają i powstaje berbelucha. zyczę smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedna zupke mozna zrobic ze wszystkiego na bazie wegety albo kostki rosolowej. I do tego albo kalafiorek-wtedy jest kalafiorowa, albo konzentrat pomodorowy-wtedy pomidorowa, co tam jeszcze za warzywko do glowy wpadnie. mozna zaklepac maczka, nawet to konieczne bo jest wtedy syta, bo tak to splynie po kiszkach i za chwile jestes znowu glodna :-) i smietanka badz maselko. pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
na bazie vegety :D :D to lepiej sobie te warzywa same zjedz i popij herbata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie - jaka wartosc odzywcza moze miec zupa zrobiona z wody, vegety i koncentratu - zadna ;) na jedzenie bez wartosci nie ma sensu w ogole wydawac pieniedzy, bo nawet jesli wychodzi tanio, to zadna to oszczednosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×