Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lambda

Gotowanie na kostkach rosołowych

Polecane posty

Co o tym myślicie ? Gotuje tak od zawsze i podobno to niezdrowe, mam dopiero 23 lata i nie jestem jeszcze jakoś bardzo doświadczona w kuchni, nauczylam sie tak od mamy. Ona zawsze jak wstawiala zupe to wrzucala dwie kostki, jakies miesko. Ja z racji, ze za miesem i tlustymi zupami nie przepadam to gotuje na samych kostkach i warzywach. jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez kiedys tak robiłam:) teraz np gotuje rosól na wolowinie i dodalam do tego kostke wolowa wedlug mnie poprostu lepiej smakuje. ale co do gotowania na samych kostkach. a jesli na przyklad bys sobie kupila kosci na zupe? nie wyjdzie tlusta a bedzie lepsza w smaku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacznijmy od tego ze co teraz jest zdrowe? nawet w marchewcer masz chemie bez sensu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj nie no
przeciez to sama chemia,glutaminian sodu,sorbinian potasu:O a fuj z takim jedzeniem:O obrzydliwisc:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez dodaje kostki ale bez
przesady, do każdego garnka wrzucam 1/4 kostki i tyle,chociaz nie do kazdej oprocz tego sol,pieprz i inne przyprawy. 2 kostki do zupy? Przecież to sama sol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jennifer Katharine GatesIIII
kostka rosołowa? mam wrazenie ze płyn do chłodnic jest mniej chemiczny:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna durzucic kostke oczywiscie ale podstawa jest chyba jednak mieso albo kosci na zupe takie jest moje zdanie. jak wyszlam za maz to na samym poczatku tez tak robiłam... to jest czysta wygoda a potem sie okazalo ze jednak nic nie zastapi miesa:)zreszta jak wezmiesz chude w miare mieso to zapa nie wyjdzie tlusta. zaleezy tez o jakiej zypie mowa bo rosół np musi byc troche tlusty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jest dobre porównanie bulionu z kostek i bulionu na mięsie http://cafeteria.pl/zdrowie/zdrowe-odzywianie/niezdrowa-zupa-z-kostki/ Też kiedyś używałam kostek - zamiast soli w zupie, sosie, a np. do mięsa mielonego dodawałam przyprawę "warzywną" (typu vegeta, kucharek, warzywko). Smak - człowiek szybko się przyzwyczaja. Gorzej z odstawieniem tego produktu. Na początku nic mi nie smakowało, musiałam się nauczyć doprawiać normalnymi przyprawami (ziołami), żeby zupa była wg mnie jadalna. Chyba się udało;-) Stosując przyprawy ziołowe człowiek zużywa mniej soli (dla mnie mogłaby ona nie istnieć). Przygotowując wywary inne niż cienka zupka na jednej marchewce można uzyskać satysfakcjonujący człowieka smak. Nie piszę, że od razu, ale jednak. Myślę, że warto się pokusić chociaż o próbę gotowania bez ulepszaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. A zupy gotuję raczej chude - na jednym, dwóch skrzydełkach, ale warzyw nie żałuję. tak lubię i już. A rosół u mnie się gotuje tak, że mieso najpierw się obgotowuje, wyciąga zwywaru, myje i wrzuca do garnka z nową wodą. Może i mniej smaku ktoś by w tym widział, ale... jest chudziej (część tłuszczu idzie na śmieci) i czyściej (ewentualne szumowiny wyrzucamy). Ilu ludzi, tyle smaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze tak:) kazdy lubi cos innego:) ja osobiscie wole zupke na kosciach ze schabu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurkowe Grzechotki
annawioletta a jakich przypraw i ziól używasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka lubczyku
ja wogóle nei używam kostek rosołowych ani weget, to sama chemia. Ktoś kto pisze ze pierwsze słyszy, aby to było nie zdrowe, chyba się urwał z choinki ;) jeśli lubisz chude zupky, polecam żeberka cielęce. Poza tym ze chude, to jeszczebardzo zdrowe. Moja mama ma w ogrodze zasiany lubczyk, latem zrywam go i mroże, potem kilka gałązek do zupy i gwarantuję ze będzie smakować jak z maggi lub vegetą . Można też kupić w markecie lubczyk w doniczce lub poprostu suszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakich przypraw? Normalnych. sól, pieprz, papryka ostra i słodka, majeranek, lubczyk, natka pietruszki, koper, ziele angielskie, liść laurowy, kolendra, tymianek, cząber, bazylia, oregano, kurkuma (uwielbiam curry), gałka muszkatołowa, imbir, kminek, kozieradka (czasami), cynamon, kolendra, jałowiec, gorczyca. To tak mniej więcej. wiadomo - nie wszystko na raz. +czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A - do niektórych potraw dodaję listki suszonej/świeżej mięty, ale nie wiem, czy to też się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze czarnuszka (do zapiekanki ziemniaczanej, do chleba), kminek rzymski i goździki. Czyli przyprawy standardowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wyczailam gdzies wnecie przepis ( tylko nie na ta pore roku ) na mlode ziemniaczki zapiekane z lisciem miety i pomidorkami koktajlowymi i nie moge sie doczekac aby go wyprobowac :) ja bede chciala jeszcze gdzies znalezc trawe cytrynowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annawioletta kocham Cie dziewczyno ozlocie Cie jestes Super dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaciaa - a co będziesz robiła z tą trawą cytrynową? Ja z tym jeszcze nic nie gotowalam... (piłam tylko w herbacie zielonej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chce dodac do ziemniaczkow mlodych ziemniaczkow opiekanych w piekarniku z mieta trawa cytrynowa i pomidorkami koktajlowymi podobno jest tez dobra do lososia i owocow morza np krewetek kiedys pascal mial jakis przepis fajny chyba z frutti di mare i dodal tam trawe cytrynow poszuka sie i oczywiscie po swojemu zmodyfikuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jak myslalam do zupy z kuraka i kokosa jest idealna :) i di zuoki tajskiej hahahha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurka za oknem zimaw pelni a mnie sie marza mlode ziemniaczki ;) zrobie te mlode ziemniaczki z mieta i pomidorkami koktajlowymi i roladki z kurczaka z trawa cytrynowa chrzanem i swiezym zielonym ogorkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zamowie jutro to sobie ww wtorek pofolguje i zrobie krewetki multum krewetek cala patelnie krewetek w bialym winie z czosnkiem i trawa cytrynowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×