Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Co zrobić z tym fantem

!7 lat, dowód osobisty i dziecko.

Polecane posty

Gość Co zrobić z tym fantem

Mam 17 lat z zgodą matki otrzymałam normalny dowód osobisty ważny jeszcze 5 lat podkreślam ten fakt bo jest to sednem materii. A więc do rzeczy, mam z moim narzeczonym 4 miesięczne dziecko, chcemy zawrzeć związek małżeński ale rodzice się nie zgadzają i teraz moje pytanie czy dowód upoważni mnie do traktowania mojej osoby jako pełnoletniej i czy mogę normalnie zawrzeć związek małżeński w USC czy trzeba załatwia wszystko przez sad rodzinny czego bym nie chciała. Jakie mam teraz możliwości ...co robić by jak najszybciej zawrzeć związek małżeński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorkII
mnie dowod nie upowaznil do zawarcia zw malzenskiego, byl sad. nie badz durna i najpierw pozyj z ojcem dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem też ......
nie sam dowód nie upoważni Cię do zawarcia związku małżeńskiego nie zmienia on faktu że jesteś nadal niepełnoletnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co zrobić z tym fantem
nie jestem durna mieszkamy ze sobą juz ponad rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co zrobić z tym fantem
czyli pozostaje tylko sąd rodzinny???? a mozna ominąć rodziców w tej sprawie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopoki jestes niepelnoletnia nie ominiesz rodzicow. gdzie ci sie tak spieszy, niedlugo 18 i masz problem z glowy, nie lepiej zaczekac? sad rodzinny to zalatwi niewiele szybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem jednego - czemu nie możecie poczekać tego roku?? to tylko rok. i bez rodziców się nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz dowód...
to nie problem, moja 5 letnia siostrzenica tez ma juz dowód zamiast paszportu to nie znaczy że dokument pozwala już na wszystko, teraz dowód jak chcesz wyrobią ci po urodzeniu ale to nie zmienia faktu że wszystko ci wolno jesteś nie pełnoletnia i etykietka tego nie zmieni a do ślubu jest potrzebna pełnoletność a nie dokument tozsamości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczekaj jeszcze rok. Po co Ci ten ślub "na gwałt"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem też ......
rodzice muszą być ...sąd żeby wydać werdykt musi wysłuchać obu stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co zrobić z tym fantem
to nie jest tak ze mi sie spieszy po prostu rodzice sie za duzo tracaja a ja chce troche sie od nich odseparowac bo zniszcza nas zwiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co zrobić z tym fantem
to nie mamy szans jesli rodzice nie wyrażą zgody???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i co zmieni ten ślub? Skoro macie już dziecko, mieszkacie razem. Czy przypadkiem nie chcesz zrobić na złość rodzicom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to slub wam tego nie da. niejedno malzenstwo sie rozpadlo przez wtracajacych sie rodzicow. musicie z nimi porozmawiac, jasno okreslic granice ich ingerencji i konsekwentnie sie tego trzymac... co wcale latwe nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertylkj
Musisz napisać pozew do sądu rodzinnego-żeby go złożyć nie potrzebujesz obecności rodziców. Na rozprawę zostaną wezwani i będą musieli przyjść,ale tam liczy się głownie opinia sędziego na temat Twojej osoby i Twojego narzeczonego. To Wy odpowiadacie na wszystkie pytania, a rodzice tylko na 2 góra 3. Jak rodzicie Twojego narzeczonego wypowiedzą się dobrze, a Ty wytłumaczysz jak wygląda sprawa z Twoimi to myślę,że nie będzie problemu. Wszystko zależy od tego,czy chce Ci się latać i to wszystko załatwiać. Ja bym poczekała ten rok, skoro i tak mieszkacie razem. Chyba,że chcesz wziąć ślub ze względu na dziecko-wtedy będziesz pomimo 17 lat miała status osoby dorosłej i będziesz miała pełne prawo do decydowania o dziecku. Kto teraz ma nad nim prawną opiekę?Bo Ty raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co zrobić z tym fantem
opiekę nad Nikosiem ma moja mama, to był bład bo jesli by opieke nad nim mial jego ojciec to by bylo wszystko super. dalismy ciała i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co zrobić z tym fantem
widze ze juz nikt mi chyba nie powie nic madrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miut
"dalismy ciała i tyle" Racja: bardziej DAĆ CIAŁA się nie dało :D Co ci da ten ślub? Bardzo dobrze, że rodzice się nie zgadzają. Już i tak chyba mają wystarczająco dużo na głowie. To logiczne, że się martwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×