Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Matoł pierożany

Wariacje na temat pierogów:)

Polecane posty

Gość Matoł pierożany

Dziewczyny nigdy nie robima pierogów a chciałabym zrobić jakies fajne byle nie ruskie - podajcie przepis na sprawdzone ciasto takie które wyjdzie i nie bedzie twarde i farsz np ze szpinakiemi feta czy cus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matoł pierożany
Pomóżcie plisssssssssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierogi ze szpinakiem polewasz sosem z gorgonzoli z porem i kurkami niegotowane ale zapiekane z opienkami z kapusta i opienkami z pieczarkami cebula i serem lazur z surimi cebula biala ic zerowna i porem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kurkami i opienkami ( musisz wczesniej grzyby na masle poddusic )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matoł pierożany
Dzięki mniam mniem tylko nie bede miała gdzie teraz kupic opieniek czy kurek...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sa sezonowe trzeba poczekac :( ale z kurkami i porem sa pyszne mozesz tez zmieszac kurki ze szpinakiem i podac w sosie gorgonzola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matoł pierożany
a jaki jest ten sos gorgonzola ?? a te ze szpinakiem i np feta jakbym chciała zrobic to nie bedzie z nich farsz wypływał ?? uda mi sie je skleic? sory za pytania ale nigdy nie robiłam pierogów. a w ogóle to czym wycinać kształty a z poł kg maki to ile wyjdzie pierogów - chce zrobić tak dla 4 osób:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z klasyków jeszcze dobre są grzyby z mięsem :) Do tego cebulka, mniam :) W programie ugotowani babka zrobiła z surową gruszką i gorgonzolą, ja kiedyś próbowałam z fetą, czosnkiem i szpinakiem- niestety poległam, bo farsz był strasznie lejacy- kupiłam szpinak rozdrobniony, ten w lisciach pewnie byłby lepszy. Mozna jeszcze z kapustą i pieczarkami, z pieczarkami i zółtym serem....Nie próbowałam jeszcze, ale na pewno tanie jedzenie- pasztetowa z ziemniakami Ciasto- gorąca (ale nie wrzaca) woda, łyżeczka oleju, 2 szkl mąki. Jak zrobie partię pierogów to ciasto dorabiam i resztówkę starego dodaję do niego- ciepłe ciasto jest bardziej elastyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze Ci sie uda to normalne nadzienie sos gorgonzola na malutkim ogniu stawiasz niewielki rondelek wlewasz do niego smietanke do zup i sosow np laciata i wkruszasz gorgonzole mieszasz az dio uzyskania jednolitej konststencji leciutko solisz mozesz dodac jeden zabek czaosnku przecisniety przez praske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wycinam szklanka ale taka do short drinkow ma wiekszy obwod do gory nogami stawiasz i wycinasz mozesz tez kubkiem szklanka do herbaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruda mysle ze ze szpinakiem by wystarczyly oczywiscie plus czosnek i przyprawy jak chcesz uzyc gorgonzoli do polania masz racje szpinak w lisciach jest lepszy pozdrawiam Cie ruda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna tez pierozki na ostro z krewetkami z ostrym sosem chili lub sosem sojowym czy grzybowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzoki z nadzienkiem z krewetek parmezanu czosnki i imbiru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpinak (liście) podsmażyc na maśle, dodać czosnek, przyprawy: sól, pieprz (sporo lepsze są doprawione pikantnie) Zestawić z ognia, dodać pokruszony ser capri( biały ser typu włoskiego) - taki farsz dopierogów jest bardzo smaczny. Nadziweałam nim również canelloni, które piekłam pod beszamelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaciaa odzdrawiam :) Cały czas czeka w kolejce twój przepis na kurczaka z orzechami- miałam juz nawet wszystkie składniki, kiedy małż zeżarł orzeszki :( wiec kuraka zjedlismy inaczej i muszę się w końcu zabrać za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruda no czekam na sprawozdanie a robilas inne potrawy z moich przepisow?? a jesli tak jak wyszly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłammpolęcwice z gorgonzolą, wyszła dobra, ale musiałam sama jesc bo ten moj ;) to jakoś nie bardzo lubi pleśniaki co mi bardzo przeszkadza w gotowaniu i musze czasem robic cos tylko dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje, że zostanie mi wybaczone poruszenie tegowątku w tym topicu ale chciałam kaacia zapytać o adres Twojego blogu, jakoś nie może go znaleźć pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha kolejna wielka
kuchareczka z dupy wzięta co pisać nie potrafi :D Małż :D O kurwa małże ci orzeszki zjadły? :D to nie dobre stworzona :D Następnym razem przygotuj małże na obiad, będziesz miała od razu z orzeszkami :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizula nie pisze tam ostatnio sa tam slownie 4 przepisy :( czasu nie mam adres podam jak bede w domku bo tu mam zablokowane takie strony w pracy dobrze ze chociaz jest kafe ;) ruda to sie ciesze ja polecam kuraka po japonsku palce lizac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha kolejna wielka
niedobre*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach nabrałam ochoty na pierogi choć nigdy ich nie robiłam ale mam teraz ochonę - a mam pytanie czy mogłabym zrobic farsz ze szpinaku mrożonego fety i czosnku - czy on nie będzie wypłuywał z tych pierogów i w ogóle jak zrobić zeby sie nie rozklejały podczas gotowania, kilka razy ściskac brzeg?? dzieki za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizulka swiezy szpinak jest lepszy dodaj do niego sera plesniowego typu lazur sol i oczywiscie czosnek tyle ze wtedy bez sosu gorgonzola bo to dwa grzyby w barszcz za duzo ;) ale jak do szpinaku dodasz ser plesniowy to pyszne sa z sosem grzybowym ( tylko nie z torebki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie z 3 szkl. mąki (ok. pół kg) wychodzi 80 pierogów. ja polecam z kaszą gryczaną ugotowaną, białym serem, podsmażona cebulką i listkai suszonej mięty (opcjonalnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×