Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

witam tydzień temu dowiedziałam sie że mój synio ma skaze białkowa wiec musiałam przejść na diete bezmleczną ale mmimo to nic sie nie zmieniło synio strasznie wysypany a najgorszy ten brzuszek wciąż go boli wiec jak nie spi to płacze i wciąż to samo na okrągło.. moja dieta polega na jedzeniu gotowanej piersi z kurczaka marchewce i ziemniakach bułek z masłem roślinnym i wendliną z indyka ryżu i kaszach. I chciałam sie dowiedzieć czy od razu po zjedzeniu przeze mnie jakiegoś produktu bedzię go bolał brzuszek czy może później?? i czy jest możliwe że może go sypać od białego pieczywa(bułek)??bo chleba oczywiście nie jem.. była bym wdzięczna za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZY SKAZIE NIE MOŻESZ JEŚĆ BUŁEK!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Lajla
Ja mam skazę od dziecka ale nikt o tym nie wiedział i jakoś żyję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady law
dziecko po kilku godz moze miec bóle brzucha. albo trzymasz diety albo kupuj mleko z apteki, a to spory wydatek:/i tylu witamin nie ma co Twoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bułek jeść nie powinnaś, bo do ich produkcji używa się produktów mlecznych.Musisz też uważać na wędlinę, bo nie wolno wołowiny. Sprawdź też, czy masło roślinne, którego używasz nie zawiera serwatki - ja jak zaczęłam sprawdzać, to się zdziwiłam, że większość zawiera. A reakcja alergiczna, może wystąpić nawet po 72 godzinach. To są wszystko rady naszej pani dermatolog-alergolog. I jeszcze jedno, sprawdź u dobrego dermatologa, czy to na pewno skaza, a nie łojotokowe zapalenie skóry, bo wielu pediatrów jak widzi zmiany skórne to zaraz stwierdza skazę, a to wcale nie takie oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łooo matkooo
masło roślinne zawiera składniki pochodzące z mleka, tak samo bułki. chleb tostowy- nie wiem. Radzę czytać nalepki na pieczywie (możesz jeść normalny chleb) i jak w składzie nie ma chleba to jedz. Wędliny kupne odradzam. Lepiej upiecz sobie w piekarniku kawałek schabu albo filet z indyka i będziesz mieć domową wędlinę a nie jakieś tam napompowane nie wiadomo czym szyneczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łooo matkooo
Póki co nie odstawiłaś niestety całkiem mleka (bo masło roślinne jesz) więc jeszcze nie wiesz czy to na pewno skaza czy nie. Jeśli po tygodniu-dwóch od odstawienia wszystkiego co zawiera mleko, śmietanę, serwatkę, maślankę, jogurt, kefir, białka mleka, masło, margaryny mleczne zmiany znikną to znaczy że skaza, jeśli nie to trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. "pocieszę" cie, że wszystkie znane mi margaryny zawierają jakiś składnik mleczny, więc nie ma czym smarować pieczywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAMA CLASIC!!!
RAMA CLASIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łooo matkooo
rama classic zawiera maślankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAMA CLASIC!!!
NO TO NIE MA SMAROWANIA :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAMA CLASIC!!!
A FLORA LIGH?, DELMA Z WITAMINAMI ? BEVIVA Z BLONNIKIEM? SPRAWDZ JESZCZE TE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama chyba skazowca
ja smaruje bebviva z witaminami. Syn ma czerwone policzki, poza tym nie ma żadnych innych zmian skórnych. W poniedziałek idę do lekarza to zobaczę, czy to skaza. Można jeść wieprzowinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama chyba skazowca
*beviva z witaminami Jestem na diecie od 6 dni, ale nie ma żadnej poprawy. Jem zwykły chleb, dżem, wędliny, wieprzowinę i kurczaki. Jeśli mam zrezygnować z wędlin to co mi zostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łooo matkooo
flora i delma zawierają coś mlecznego na pewno, bebiva- nie wiem sprawdźcie sobie można jeść wieprzowinę, przy alergi na mleko trzeba uważać na wołowinę i cielęcinę- też mogą uczulać. Niektóre dzieci tolerują masło, nawet jeśli nie tolerują mleka, bo masło nie zawiera wszystkich białek co mleko i w ogóle zawiera b. mało białka, ale to czy dziecko toleruje masło można dopiero sprawdzić jak zlezą zmiany na skórze, potem wprowadzić masło i zobaczyć czy będzie wysypka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamam26
kurczak ma białko - dlatego tez odpada... wypada ci przymierac głodem taki jest fakt - ja jadłam kanapki z dzemem i tyle w zasadzie az postanowiłam przejsc na nutramigen - to mleko przynajmniej leczy - i dawaj dziecku probiotyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssjnjs
kurcze dziewczyny, przecież skaza skórna nie musi być na tle białka, może zmieńcie najpierw proszki do prania, a potem przechodźcie na diete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdkjloo
"kurczak ma białko - dlatego odpada" .. no ręce opadają jak się czyta te głupoty dziewczyno co ma kurczak do alergii na mleko krowie ?? Właśnie powinno się jeść mięsa i drobiowe również, bo tak uzupełniasz wapń, gdy jesteś na diecie bezmlecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a delma do kanapek taka w niebieskim opakowaniu tam nic nie pisze o białku (białko -0%) wiec może ta nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiecie co - zauwazyliscie
ze mleko sojowe z Biedronki jakos sie ostatnio popsulo? Od 2 miesiecy jakies takie geste jest i dziwne w smaku. Jak smietana. Podejrzewam, ze przedobrzaja z zageszczaczem, z guma gellan. Duzo ludzi zaczelo to mleko kupowac to i automatycznie obnizono jakosc... :( Rozwazam nawet zaprzestanie kupoiwania go... Kurde, z drugiej strony Alpro jest kosmicznie drogie. Zycie ze skaza jest wkurzajace. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiecie co - zauwazyliscie
Z masel/margaryn na 100% nie uczula Flora Light (za granica odpowiednik Becel Light). Ja kupuje juz tylko ja, a przetestowalam prawie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×