Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama malego niejadka

Czy moige ugotowac Budyn z torebki na wodzie ??

Polecane posty

Gość Mama malego niejadka

moje dziecko ma nietolerancje bialka ma 15 miesiecy chcialam ugotowac budyn ale zastanawiam sie czy da sie na wodzie moze wiecie>? dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie hop
Budyn z torebki ma w skladzie mleko w proszku czyli alergen. Chyba nie wiesz co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama malego niejadka
Moje dziecko ma nietolerancje ale nie calkoita sladowe ilosci moze spokojnie jesc ale jak bym chciala ugotoac na krowim mleku to mleko w polaczeniu z budyniem wlasnie maja juz za duzo alegenow uczulajacych . Mleko Kozie je ale wlasnie nie mam w domu a chcialam zrobic na szybko cos do zjedzenia na slodko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie hop
Mleko sojowe można gotować. Ja je gotuję od lat, bo mam alergię na krowie. W tradycyjnych budyniach z torebki zawsze są cząsteczki mleka. Niby śladowe pozostałości z taśm produkcyjnych, ale u mnie zawsze wychodzą (...skórą). :/ Budyń na mleku sojowym lub ryżowym smakuje jednak dość dziwnie i trzeba przywyknąć do tego smaku. Nie polecam go zbyt często, szczególnie małemu alergikowi, bo mnie dorosłej nie służy to co dopiero dziecku. Dostanie egzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie hop
Smak soi bardzo dominuje smak samego budyniu, ale kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winiary
oczywiscie Winiary czekoladowe są nawet lepsze , zwłaszcza jak się w trakcie jakiś płątków dosypie , lecz pamiętaj że max wody na 500 ml normalnego mleka to 250 czyli połowa ! Polecam sam wcinam i jest smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukaj "budyni" jaglanych, "migdałowych", na mleku kozim, kokosowym, owsianym i potestuj różne przepisy, różnym ludziom różne rzeczy smakują :) mój bratanek ma alergię na białko mleka, ale bratowa nauczyła się właśnie robić tego typu rzeczy, i np. hitem jest dla małego (i dla nas też, pyszna rzecz) "sernik" jaglany, "budynie" też różne robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupowałam mleko ryzowe,sojowe i kozie bo syn nie tolerował krowiego ale nie wiem czy budyn wyjdzie na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam nawet przypadek że ludzie mając dziecko uczulone na krowie mleko doili swojego psa(takiego grubego labradora) i robili na tym mleku dziecku kaszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna jeszcze kupic mleko ryzowe i migdalowe, mysle ze do budyniu to migdalowe jest najlepsze, bo jest slodkawe. Ja sama dziecku podpijam, bo jedt pyszne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zrób kisiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pat

Ja robię na sojowym z Alpro i jest genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchta

Przeciez kazde "mleko" roślinne mozna zrobic samemu w domu, zamiast kupowac to z dodatkiem gumy, a budyń tez nie musi byc kupny z torebki z pozostałościami.

Zreszta szybki deser to lepiej zrobic owocowy, np jaglanka zblendowana z jakimis owocami albo z dodatkiem dzemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kloo

po co ci do tego budyn z torebki. Dajesz make kartoflana do takiego smaku, jakiego chcesz i nie masz dodatkowej chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×