Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Niestetyyy

zostałam powołana na świadka w spr rozwodowej,

Polecane posty

Gość Niestetyyy

zostałam powołana na świadka w spr rozwodowej, są małoletnie dzieci w związku, jakie mogą paść pytania? Czy małżonkowie też mogą zadawać pytania czy tylko sędzia? Czy są zadawane tylko pytania czy trzeba jakąś mowę (oświadczenie) wygłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahhaa
ja tez dostalam wezwanie, ale nie poszlam, a chcesz isc? jesli chodzi o sprawe rozwodowa jako swiadek nie musisz skladac zeznac, ja odmowilam bo mialam do tego prawo i finito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aswfrefgwef
jezeli jestes spokrewniona z pozwanym pozwaną to nie musisz zeznawac fakt ale stawic sie trzeba tak mi sie wydaje, natomiast obcy dla stron musi sie stawic i musi zeznawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasfdbdfb
musi niemusi , swiadkowie w konisjach sledczych poinstruowali nas obywateli jak to sie berzkarnie robi. stawic sie musisz zawsze, jak niechcesz zeznawac mowisz nie pamietam, niekt ci nie udowodni ze tak niejest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale masz obowiązek się stawić i masz obowiązek zeznawać nie masz obowiązku pamiętać albo wiedzieć a to jest różnica na sprawie pytania zadaje sąd a nie strony pytania będa dotyczyć opieki nad dziećmi, czyli - czy są czyste, nakarmione, czy widziałas np. jak któryś z rodziców bije dziecko itp. - chodzi o przyznanie opieki nad dzieckiem rodzicowi, który nie budzi zastrzeżeń w tym zakresie - na 99% bedzie to matka dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeżyałam ten koszmar
Ewa 33 mylisz się, strony też mogą zadawać pytania. Ja byłam świadkiem na takiej rozprawie i jedna i druga strona zadawała pytania, oboje mieli adwokatów którzy mnie pytali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestetyyy
Chcę zeznawać Żadna ze stron nie ma adwokata W tym przypadku nie jestem po str matki myślę że jak już do tego doszło i ktoś samodzielnie ma je wychowywać to sądzę że ojciec będzie się do tego lepiej nadawał Niestety wiem że ma niewielkie szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa np. nie musiała pamiętać
że jest kochanką, bo była głęboko zabunkrowana ale pomagała pisać gachowi pozew rozwodowy, by udupić jego żonę i takich sytuacji musisz się spodziewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIestetyyy
czy to się ograniczna jedynie do pytań, czy jest jakiś wstęp? np żeby ogólnie się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw sprawdzą czy Twoje
zeznania mają sens tzn jak często widujesz dzieci, ile mają lat, gdzie chodzą do szkoly i do ktorej klasy, jak często z nimi rozmawiasz, spotykasz sie będą sprawdzać czy jesteś dobrym świadkiem w sprawie dzieci potem dopiero sędziowie będa pytać o sedno - jakie warunki mają dzieci, pokoje, czystość, choroby dzieci i wile innych pytań jeśli nie posiadasz tej wiedzy to powiedz to, a rodzice będą musieli powolać innych świadkow rodzic który nie powolał Cię na świadka, musi wyrazic zgodę byś zeznawała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestetyyy
No ale jeśli nie wyrazi zgody na zeznanie świadka to tak można każdego wyeliminować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw sprawdzą czy Twoje
nie wime, u mnie go zapytali czy zgadza sie na mojego świadka on wiedział, że kłamstw nie będzie bo to bliski dzieci i jeszcze niedawno jego zreszta mój i tak nie mial ochoty na zajmowanie się dziećmi, więc nie było to dla niego ważne problem może pojawic się gdy rozwód jest z ozekaniem winy, bądź rodzice walczą o prawo do bycia z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestetyyy
Sędzia powiedział że musi być z orzekaniem o winie bo jedna ze str nie zgadza się na rozwód, no i teraz to juz wogóle nie mogą się dogadać, więc co do dzieci na pewno też nie dojdą do porozumienia Jedna ze str wogóle nie wyraża chęci rozmów na jakikolwiek temat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wezwanie musisz sie zglosic, mozesz odmowic skladania zeznan tylko wtedy jezeli jestes spokrewniona ze stronami, jezeli obca musisz zeznawac.Pytania zadaja rowniez adwokaci stron jak i same strony maja do tego prawo.Pytania dotycza calego pozucia malzenskiego rozwodzacych sie nie tylko dzieci.Zawsze mozesz uzywac sformulowan typu( nie wiem , nie widzialam , nie slyszalam itp.)Pamietaj ze zeznajesz pod przysiega.Powodzenia i nie boj sie ,sedzia to tez czlowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIestetyyy
OJ boję się strasznie, wiadomo to nie egzamin, mówi się tylko to co pamięta itd, mimo wszystko boję się, że np powiem coś co zostanie opacznie zrozumiane lub jakąś bzdurę która nie ma żadnego znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×