Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość matylda23456

3 tydzień a lot samolotem

Polecane posty

Gość jhds
matylda to w ktorym tyg jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda23456
boze ja juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze o co lekarz zapyta na wizycie to termin ostatniej miesiączki, więc może spróbuj sobie przypomniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda23456
ostatnia miesiaczke mialam 30 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda23456
oczywiscie 30 stycznia to byl pierwszy dzin ostatniej miesiaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda23456
a wizyte u lekarza mam w przyslym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhds
Jesteś w 5 tygodniu ciąży Przyjmuje się, że ciąża trwa 9 miesięcy kalendarzowych (inaczej 10 miesięcy księżycowych każdy po 28 dni), czyli 280 dni. Za jej początek bierze się pierwszy dzień ostatniej miesiączki - jest to tzw. reguła Naegelego. Obliczony za pomocą tej reguły czas trwania ciąży to wiek ciążowy - i nim będzie się posługiwał lekarz, prowadząc Twoją kartę ciąży. Wiek zapłodnieniowy - czyli liczony od momentu, gdy rzeczywiście doszło do poczęcia - jest co najmniej dwa tygodnie krótszy. Gdy więc lekarz mówi o 10 tygodniu ciąży, to znaczy, że do zapłodnienia doszło 8 tygodni temu. W rzeczywistości ciąża trwa więc nie 280 dni, lecz 266 od momentu poczęcia. Należy pamiętać, że termin porodu wyznaczony dzięki regule Naegelego jest jedynie orientacyjny. Poród może bowiem odbyć się dwa tygodnie wcześniej lub dwa tygodnie później od wyznaczonego w ten sposób terminu. Jedynie pięć procent kobiet rodzi dokładnie w wyznaczonym terminie. Więcej na temat Twojego dziecka jak i zmian w Twoim ciele w 5 tygodniu ciąży dowiesz się z naszego kalendarza ciąży, w którym opisujemy ciążę tydzień po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to liczysz wiek ciąży od 30 stycznia. co do lotu samolotem to nie mam pojęcia.. ale faktycznie nie zaleca się w 1 trymestrze (tak czytałam, nie wiem tego od lekarza) może faktycznie dobrze by było przedzwonić do kelarza jutro rano i zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda23456
pytalam sie doswiadczonej poloznej....powiedziala...ze nie ma przeciwskazan, ze ste za wczesnie zeby bylo ryzyko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jak tak powiedziała to mysle że możesz lecieć. w końcu położna chyba się zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To juz kilka lat minelo, ale warto wyjasnic, ze kobieta, ktora wie kiedy doszlo do zaplodnienia, wie kiedy mniej wiecej byla owulacja, od tego momentu liczy czas ciazy. Z ta miesiaczka liczenie, to tylko tak orientacyjnie, zeby wyznaczyc czas porodu. Jednak jest to niedokladny czas i wiele dzieci jest urodzonych za wczesnie, poniewaz nie kazda kobieta ma regularne okresy a nieregularnosci moga siegac nawet kilkanascie dni. Dlatego tak wazna jest znajomosc swojego cyklu i swojego ciala, metody naturalne ( ale nie kalendarzyk z lat 50-tych!) warto znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niezależnie od tego, czy kobieta wie czy nie wie kiedy doszło do zapłodnienia, lekarz zawsze będzie określał wiek ciąży na podstawie daty ostatniej miesiączki, gdyż tak się przyjęło w terminologii medycznej. Inaczej mogłoby dojść do wielu nieporozumień, co w rezultacie mogłoby zaszkodzić kobiecie lub jej dziecku. Nie można inaczej liczyć czasu trwania ciąży dla kobiet, które znają dokładnie moment poczęcia i dla tych, które go nie znają, bo zapanował by chaos czy to w szpitalu, czy w przychodni. Oczywiście nie zawsze da się określić wiek ciąży na podstawie daty ostatniej miesiączki. Ja mam nieregularne cykle i zapłodnienie nastąpiło u mnie mniej więcej dwa miesiące po ostatniej miesiączce. Lekarz musiał oszacować wiek ciąży na podstawie USG, ale i tak doliczył dwa tygodnie wstecz od momentu zapłodnienia. Powiedział, że do zapłodnienia doszło cztery tygodnie temu, czyli jestem w szóstym tygodniu. Wiek ciążowy jest zawsze o dwa tygodnie dłuższy, niż wiek zapłodnieniowy, niezależnie od regularności cykli. Co nie znaczy, że kobieta była w ciąży przed zapłodnieniem. Po prostu tak się przyjęło w medycynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×