Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alutka*

DO EWY 33 I DOŚWIADCZONYCH PAŃ DOMU

Polecane posty

Gość alutka*

Czy znacie dobry, sprawdzony przepis na polędwiczki wieprzowe w sosie? Raz jeden zrobiłam takie i były wspaniałe. Przepis zaginął, pamięć szwankuje, a w lodówce leżą piękne polędwiczki i czekają na mnie. :) Przypominam sobie tylko, że kroiłam mięso na ukośne plastry. Rozgniatałam je lekko dłonią. Obtaczałam w mące (chyba z mielonym pieprzem) potem obsmażałam na patelni i hop od gara. Potem wszystkie razem dusiły się w jakimś śmietanowym sosie. Jak przez mgłę jakaś cebula i czosnek mi się przypomina... ale nie jestem pewna czy to tak było.:( Pomóżcie! Nie chcę zmarnować takiego wspaniałego mięcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, ale z racji swej ceny, polędwiczki jadam nieczęsto a jak już, to robię b. prosto, żeby czuć ICH smak :) dlatego nie sotsuję wymyślnych przepisów w ogóle nie stosuje wymyślnych przepisów, gotuję prosto i tak, żeby czuć smak składnika podstawowego może ktoś inny będzie miał przepis na ten sos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmm ze smietana to ja robie sos musztardowo smietanowy z kminkiem :) W czarnym pieprzu obtaczam jak robie z marchewka karmelizowana moze to byla konfitura cebulowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka*
Ewa, Kaciaa - dzięki! :):) Wiem, że można na Wa liczyć! Właśnie w tym rzecz, że nieczęsto je kupuję i zapomniałam jak robiłam. Konfitura cebulowa to chyba jednak nie była. Może któraś z pań ma jeszcze jakiś pomysł? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zrob tak :) Na patelni na niewielkiej ilosci oleju upraz kminek. Dodaj po jednakowej ilosci smietany wiejskiej i musztardy delikatesowej :) Podgrzej mieszaj wsadz w to poledwiczki udus Jesli nie lubisz kminku i musztardy to zrob tak cebule obierz pokroj na plasterki poddus na masle lekko posol dodaj do tego smietane wiejska i mieszaj na wolnym ogniu do tego sosu dodaj poledwiczki :) Naprawde nic innego mi juz do glowy nie przychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka*
Kaciaa - dzięki !!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość willow28
ten przepis jest bombowy..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka*
Moim bardzo smakowało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-tech
Nie dałoby się tych wszystkich pytań do Ewy 33 zamieszczać w jednym topiku? Bo wchodząc na forum gotowanie, co rzadko robię, wydaje się, że jest poświęcone głównie Ewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka*
Bo Ewa na wielu rzeczach się zna i chętnie odpowiada. A zakazu tworzenia nowych tematów chyba nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytjythr5y
alutka* Ewa,33 tyle sie zna co wysra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×