Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sablesablesable

dom na wprost,wścibscy sąsiedzi czyli jakie posadzić drzewo?

Polecane posty

Gość sablesablesable

Hej, doradzcie jakie drzewo posadzić aby CAŁY rok stanowiło osłonę przed sąsiadem i jego oknami, z których uwielbia spoglądac do naszego ogrodu? Stało się to już nie do zniesienia. Nie dość że się gapi to jeszcze podsłuchuje (płacz i rozpacz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cały rok ma zasłaniać, czyli iglaste proponuję sosnę wejmutkę (pinus strobus) ogólnie iglaków nie lubię, bo sa bardz oklepane, ale wejmutka jest urocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sablesablesable
dzieki ładna jest, ale wolałabym coś co ma koronę wyżej od ziemi jako że ogród mam malutki i chcialabym mieć miejsce pod tym drzewem żeby sie schronić z dziecmi w cieniu ... choinowata żjadła by miu pół ogrodu ... poza tym to drzewo powinno byc jak najszersze u góry - żeby zaśłonić okna 1go pietra u sąsiada - czyli jego taras widokowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karakanica
Skorzystaj z tego, że podsłuchuje i rzuć kilka razy tekst na ten temat w rozmowie z kimś. Może mu się zrobi głupio i przestanie. Masz mały ogród, więc jak posadzisz drzewo zasłaniające mu widok to jednocześnie zaciemnisz sobie dom i zmniejszysz ogród. Ja bym zrobiła dwie rzeczy. Po pierwsze zadzwoniłabym na policje lub do straży miejskiej i powiedziała, że są siad Cię podgląda i podsłuchuje. I że martwisz się, że to jakiś zboczeniec, a masz małe dzieci, czy coś w tym stylu - im dramatyczniej tym lepiej hehe. Nic mu nie zrobią, ale może się uda, że przyjadą do niego, zrobią mu wstyd i przestanie. A druga rzecz - wyobraź sobie jakie smutne jest jego życie, że do tego stopnia karmi się życiem innych. Nie przejmuj się nim tak, bo nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Sosny nie są gęste, niestety i nie zasłonią porządnie. Świerk - jak najbardziej, tyle ze poczekasz sobie aż urośnie... jak będzie spory, to dolne gałęzie można podciąć. Inna opcja - tuje, czy coś w tym stylu, które utworzą wysoki żywopłot, można kupić juz podrośnięte. Nie wiem jaki masz płot, ale skoro zagląda - to pewnie siatkę? Może osłoń się jakimś wiklinowym płotem od swojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Georgia Alabama
Jesli to ma zaslonic okna 1 pietra to musi miec jakies 4-5 metrow wysokosci. Iglaki rosna powoli. Jesli nie przeszkadza Ci sprzatanie lisci to juz lepiej lisciaste zasadzic. Lilak wyrasta wysoko i szybko. Drzewka owocowe tez, moze jasmin, jarzebina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym, że liściaste zasłania tylko w lecie, a autorka podkreśliła wyraźnie, że ma zasłaniać przez cały rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sablesablesable
dokładnie, między naszymi domami jest mur więc jak każdy jest u siebie na parterze to się nie widzimy, natomiast sąsiedzi mają 3 veluxy na 1szym pietrze które dają doskonale na mój taras i dom. Te okna są wysoko więc żeby prze nie zajrzeć sąsiad(ka) musi postawić sobie stołeczek. I właśnie w tych oknach mogają mi cienie, plus dowiaduję się w pracy że sąsiadka opowiada o mnie że ganiam (!!!) goła po domu [ponownie rozpacz - babsko zagląda mi w okna} nawet za cenę zaciemnienia ogrodu muszę zaśłonić moją rodzinę, bo czujemy się jakbyśmy nie mogli z tego ogrodu korzystać, bo nie ma żadnej prywatności ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
To zasłoń taras od ich strony np .wiklinowymi matami .Są takie na metry o różnej szerokości .duze tuje sa dobre i szybko Ci urosną.Musiałabyś wstawić zdjęcie -bo tak trudno coś doradzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam podobną systuację. Moim zdaniem maty i inne rzeczy są fajne, natomiast ciekawie się też sprawdzają na przykład takie folie okienne - http://jkszyby.pl/oferta/folie-okienne - moim zdaniem to przydatna sprawa jest. Łatwa w montażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jkaneiekei42
Też tak miałem, ale na szczęście trafiłem na https://www.zgarden.pl/ i tam mi doradzili, spróbuj tez poszukać na szkółkach leśnych tam też mają fajne sadzonki i dobrze ci doradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×