Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Malagdena

zmieniam swoje przyzwyczajenia kuchenne i kulinarne

Polecane posty

Poniekąd właśnie za sprawą tego działu :) przestałam stosować rosołki w kostce, wcześniej nieodzowne, barszczyki w torebkach, wszelakie gotowe mieszanki z glutaminianem sodu, itp. nie idzie łatwo, bo potrawy mają inny smak, ale zawzięłam się. pewnie nie przyprawiam, jak trzeba, bo nie bardzo wiem, jak przyprawa do czego, ale mam nadzieję, że nauczę się gotować zdrowiej. od dawna stosowałam zioła i przyprawy, ale zawsze gdzieś pałętał się ten rosołek w kostce czy inny "uzdatniacz". Mam: tymianek, bazylię, zioła prowansalskie, majeranek, imbir, goździki, paprykę ostra i słodką, kurkumę, chili, curry (granulowany czosnek może by? jest w nim siarka, czy coś takiego, napisane, że pochodzi z czosnku), ziele angielskie, liść, wiadomo. czego mi brakuje? Poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melissacouroni
Świeże sobie posadz. Smak o niebo lepszy. Ja mam tymianek rozmaryn bazylie oregano miętę pietruszke szalwie koperek szczypiorek curry i majeranek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glosy na bitwe
pieprz ziolowy polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co myslicie o vegecie natur
??? Nie zawiera glutaminianu a do potraw jest bardzo dobra (oczywiście w małej ilości) Ja z kostek przerzuciłam się właśnie na nią, potrawy w smaku takie same a jednak mniej chemii ale czy to nie jest taki chwyt reklamowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świeże posadzę na pewno :) pieprzu ziołowego jakoś nie lubię, ale spróbuję, może do czegoś mi przypasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy co do czego dodajesz
bo np do rosołu nie pasuje bazylia czy tymianek, może zepsuć jego smak ale lisc laurowy, ziele angielskie, świeży lubczyk jak najbardziej :) Musisz sama wyczuć smak, co do czego. Bazylia pasuje do wielu potraw ale nie do wszystkich. Ja gotuję tradycyjnie a bazylię dodaję do pomidorowej, spaghetti, pieczonych mięs i jeszcze pewnie do czegoś czego sobie nie moge przypomnieć ale ogólnie jest podstawą w mojej kuchni. Hoduję świeżą bo zdecydowanie jest lepsza od suszonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melissacouroni
Vegeta natur może glutminianu w składzie nie ma ale ma ekstrakt drozdzowy . Zreszta po co ona jak to jest sól +suszone warzywa. Lepiej dać świeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym jeszcze dodała cząber
Przyprawa ta ma wiele zastosowań - używamy jej do tłustych mięs, warzyw strączkowych, czerwonej i białej kapusty (razem z tymiankiem), ogórków, sałatek z ziemniaków, dziczyzny, sosów śmietankowych, potraw z grzybów, sosów pomidorowych, krupniku i zupy pomidorowej. Świetnie też podkreśla smak smażonych kurczaków, jeśli 2 godziny wcześniej grubo posypiemy mięso posiekanymi liśćmi. Cząber ma również zastosowanie lecznicze działa przeciwzapalnie, wiatropędnie i lekko obstrukcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×