Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Koko-33-

Kurs księgowości ze Stowarzyszenia Księgowych warto ? Chcę się przekwalifkować

Polecane posty

Gość Koko-33-

Witam Mam prawie 33 lata.Dotychczas pracowałam w handlu.Mam wykształcenie wyższe ( studia pedagogiczne ).Ostatnio mnie olśniło, że chciałabym zostać księgową.Czy warto robić kurs na samodzielnego księgowego (II stopień certyfikacji ) choć nie mam doświadczenia w księgowości? Miałam rachunkowość w liceum - musiałabym sobie przypomnieć materiał.;) Czy lepiej może studia podyplomowe z rachunkowości ? Czy nie porywam się z "motyką na słońce" ? Nie jest już na późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koko-33-
Jest może jakaś księgowa/y na forum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eibhlin81
witaj koko -33- ja mam 30 lat i myślę, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Sama po pieciu latach zmieniłam pracę nauczycielki na zupełnie inną. Nad tym kursem też się zastanawiałam. Opinie o tym kursie są różne, jedni są zachwyceni inni nie. Zresztą jak z wszystkim. Wiem ,że kurs jest dla zupełnych laików. Czyli takich którzy nie mieli styczności z rachunkowością albo przerabiali materiał dawno temu. Kurs u nas trwa ok 3 miesięcy, więc to stosunkowo nie długo. Nie jest też zbyt drogi. Idź więc śmiało, na księgowych jest zawsze popyt :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koko-33-
U mnie kosztuje 2800 plus dojazd ( 40km w jedną stronę ) i trwa właśnie długo bo 6miesięcy. (zajęcia co drugi tydzień soboty i niedziele)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eibhlin81
U mnie jest taniej ok. 1300zł.i spotkania co sobotę, po tym ma się samodzielnego księgowego. Ale jak dzwoniłam to babka mi powiedziała, że najlepiej po tym byłoby zrobić jeszcze kurs rachunkowości a to trwa jakieś 6-7 miesięcy i koszt ponad 3000zł. To już kwestia zastanowienia. Może ty masz 2 w 1. Jeśli tak to fajnie. Zawód księgowego to taka grzebanina w papierkach, trzeba to lubić, no i niestety podobno cały czas sie dokształcać i być na bieżąco z wszystkimi zmianami. Ale ma sie również wiele możliwości, mozna byc np. na początek pomocą księgowej, potem pracować na zlecenie lub byc samodzielną księgową czyli jak kto woli. Stawki są różne, zależy od firmy i od stopnia zaawansowania. Podobno dobra księgowa to skarb he he...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koko-33-
A Ty pracowałaś czy pracujesz jako księgowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eibhlin81
niestety zwykły pracownik biurowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.biuroap.pl
Podpisuję się pod tym, że księgowość trzeba lubić. Ja w tym zawodzie pracuję już ponad 15 lat, od dwóch mam swoją własną firmę. Przepisy cały czas się zmieniają i trzeba nad tym nadążać i czuwać. Bo to księgowa ponosi odpowiedzialność za swoją pracę, a tej odpowiedzialności trochę jest. Podsumowując: praca dla tych co lubią liczby, no i chcą się uczyć. Bo doszkalać się trzeba cały czas! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariaAndaluzja
Warto warto :) miałam podobną sytuację, tyle, że ja jestem po resocjalizacji ;) nie mogłam znaleźć pracy i po namowach narzeczonej brata zapisałam się na kurs od podstaw do samodzielnego ksiegowego w Goworku. Szkolenie było świetne, dużo z niego wyniosłam, teorię odrazu wdrażasz w praktykę pod okiem profesjonalistów, którzy o księgowości wiedzą wszystko :) teraz pracuję jako asystentka księgowego, ale mam zamiar się dokształcać i piąć się w górę. ;) życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja robiłam
w ubiegłym roku II stopien. Płaciłam coś w granicach 2700. Nie pamiętam dokładnie. trwalo to ok pół roku. Egzamin -czysta formalność. Powim Ci tak. Ja pracuje w biurze rachunkowym i tu mam troche inny profil pracy. Także taki kurs na pewno jest bardzo przydatny bo daje możliwość pracy w każej firmie na księgach rachunkowych. Z tym , że sam kurs da Ci tylko umiejętności rachunkowe a warto samemu czytać pisma branżowe . Poznać ustaway i sledzić zmiany w nich. eibhlin81-ok 1300zł kosztuje I stopień i on twa ok 3-4miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowe umiejętności zawsze się przydadzą. Jesteś jeszcze młoda, więc wszystko przed Tobą. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdgfh
właśnie też się zapisałam na kurs, bo jestem po zarządzaniu i myślę o mgr z rachunkowości i finansów z czego słyszałam, że więcej przedmiotów o rachunkowości mieliśmy na licencjacie niż na mgr. Mam nadzieję, że po kursie załapie się gdzieś na pomoc księgowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka, ja pracowałam sporo jako ksiegowa, ale nie glowna. za to mogę powiedzieć ze odpowiedzialność odpowiedzialnoscia glownej księgowej, natomiast praktyka praktyka. moja glowna ksiegowa nie miała nawet studiow wyższych nie wspomniec o magisterce, nauczyla się swoich obowiazkow i tyle, potem jak przepisy się zmienialy to srala ze strachu w gacie. bo nie raz nie zauwazala problemów księgowych, mialysmy niezły ubaw z tego i to pani glowna ... z torunia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuberek
Prawda jest taka, że w temacie księgowości największe znaczenie ma doświadczenie i samodzielność, bo jednak rozwiązywanie dylematów księgowych to nie jest zabawa. Tutaj fajnie to podsumowali - http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/5-powodow-dla-ktorych-warto-skorzystac-z-uslug-biura-rachunkowego To nie jest prosty zawód, on wymaga ciągłej pracy i rozwoju, ale najlepsi faktycznie zarabiają krocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Koko-33- :)! Byłam w podobnej sytuacji i w zasadzie zupełnie przez przypadek trafiłam na szkolenie wyjazdowe dla księgowych http://www.masterbiznes.pl Bardzo konkretnie, merytorycznie, uporządkowałam sobie wiedzę w głowie. Dodatkowo poznałam tak super dziewczyny z branży z którymi ciągle trzymam kontakt. Na pewno warto inwestować w siebie! Doskonałego dnia :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalieee34
Jak jesteś na studiach, to może lepiej postarać sie o praktyki w biurze księgowym. Podczas takich praktyk można się sporo nauczyć. Obecnie popularne są programy księgowe np. https://wfirma.pl/poznaj-serwis/ksiegowosc-online i ich obsługi również warto się nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmirka
Na jednym, czy dwóch dobrych szkoleniach można dowiedzieć się nieraz więcej niż podczas semestru na studiach. Ja po logistyce postanowiłam się przekwalifikować na księgowość. Szukałam długo kursu i polecono mi ARC i szkolenie: https://www.arc.pl/kursy/ksiegowe/od-podstaw-do-samodzielnego-ksiegowego/-samodzielny-ksiegowy-kurs-weekendowy . Mili, kompetentni wykładowcy i bardzo dobra organizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na jednym, czy dwóch dobrych kursach mozna dowiedzieć się więcej niż przez semestr studiów czasem. Ja po studiach z logistyki postanowiłam nauczyć się księgowości i nie żałuje. Polecono mi kurs ARC.pl, konkretnie kurs: https://www.arc.pl/kursy/ksiegowe/od-podstaw-do-samodzielnego-ksiegowego/-samodzielny-ksiegowy-kurs-weekendowy . Mili, kompetentni wykładowcy i bardzo dobra organizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś byłam na kilku kursach w http://unimex.pl/aktualnosci/ Teraz chyba z tego zrezygnowali, ale nadal mają dobrą ofertę książkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina991
Jak dla mnie kursy księgowości w centrum szkoleń Soyer były najlepsze - byłam na wielu innych wcześniej ale te pomogły mi rozwiązać wiele nowych problemów związanych z rachunkami. Mają bardzo wykwalifikowaną kadrę specjalistów, dlatego warto zajrzeć na ich stronę http://www.soyer.edu.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też byłam na kursie soyera dokładnie na takim dal kadr i płac szef nas wysłał! I zdziwiłam się bo pracuje juz kilka lata tu się okazło że kilku rzeczy nie wiem i to takich które ułatwią mi prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MostWonderfulTime
na nauke nigdy nie jest za późno ;) Z tym ,Ze ja juz po porstu byłam po ekonomii , pracuje w dziale księgowości firmy i czasami pracodawca nas wysyła na różne kursy , które sa organizowane przez firme soyer . Bardzo dobra firma organizująca skzolenia . poza tym bardzo dużym plusem jest to ze szkolenia te odbywają się w wielu miastach w Polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia334
Jest dobre biuro w Krakowie, nazywają się Księgowość bez tajemnic. Niedawno podpisałem z nimi umowę na obsługę i jak na razie złego słowa nie mogę powiedzieć. Rzeczowe, konkretne podejście, czyli takie jak lubię. Wiedzą jak zoptymalizować księgowość, żeby to się firmie opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś może mi powiedzieć czy kurs I stopnia ułatwia mi studia mgr na kierunku finanse i rachunkowość wybieram się od października na mgr ale muszę zaliczyć różnice programowe bo jestem po innym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariuszsz
Mam średnią firmę i od tego roku jestem w kontakcie z księgowością z biura GUT u mnie w Krakowie. Dobra obsługa, jak na razie nie mam powodów do narzekań. Sami odbierają dokumenty, można się dodzwonić, ogólnie kontakt sprawny i sympatyczny. Zobaczymy jak to wyjdzie na dłuższą metę, na ten moment na pewno taka zewnętrzna księgowość mi się kalkuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JadwidaPaczosa
Też właśnie myślałam nad zrobieniem sobie takiego kursu księgowości. Prowadzę małą firmę i niestety sporo wydaję na pensję dla księgowej. Znajomy doradził mi żebym zrobiła sobie kurs księgowości i po prostu sama się tym zajmowałam. Szukałam jakiegoś dobrego kursu i moją uwagę zwróciła szkoła https://atutszkola.pl/ która właśnie organizuje różne tego typu szkolenia. Co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka822
bardzo dobrze że chcesz się rozwijać,ale znacznie lepsze kursy księgowości mają w akademii biznesu, przynajmniej wykładowców mają normalnych i potrafiących przekazać wiedzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vigga
Kursy to jedno ale moim zdaniem warto też zaopatrzyć się w dobrej jakości literaturę branżową. Ja też jestem księgową i doskonale wiem, że swoją wiedzę trzeba aktualizować na bieżąco. Ostatnio weszło w życie słynne już RODO, sporo nowych informacji do przyswojenia,. Ja taką literaturę kupuję od dawna w wydawnictwie Wiedza i Praktyka i śmiało mogę ich polecić. Świetna jakość, dobre ceny i szybka realizacja zamówień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×