Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nusia000224

prąd pomocy

Polecane posty

Gość nusia000224

Witam Was Może ktos się zna i pomoże Mianowice wczoraj przyszedł do mnie inkasent z energetyki oznajmił że przyszeł odciąć dopływ pradu do mieszkania i tak zrobił Płatność miałam na 27,01 niestety z waznych powodów nie opłaciłam go miałam to zrobić dziś 8,03 Wiem że jest prawo na mocy którego konsument ma czas 6 tyg od daty zapłaty nalezności W moim przypadku to było by 10 marca Czy mieli prawo mi odciąć energie doliczyc dodatkowe koszty 90 zł za ponowne podłaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia000224
jak teraz będę używała elektrycznego wibratora :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia000224
żal mi cię podszywie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmj
to w jaki sposób korzystasz teraz z komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia000224
opłaciłam wczoraj rachunek zaraz po docieciu wiec dzis przysli podłaczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia000224
pomoże ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia00224
Dzieki wielkie za pomoc juz straciłam nadzieje że ktoś podpowie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie prawnie to zrobili , najpierw powinnaś dostacc pismo ,ponaglenie , nikt nie przychodzi i nie odłącza prądu to jedno , a drugie jak ci odcieli , to przyszli i tak ci podłączyli to powinnaś zapłacić dodatkowo za podłączenie , to jest coś nie tak wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patusia,ZE nie wysyłają upomnień.Wysyłają inkasentów po terminie płatności i tyle. Nawet za niewielkie kwoty np. odsetki rzędu 2,3 zł. Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej ale nie sądzę żeby takie koncerny pozwalały sobie na braki w umowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pisali w 2007 r: "Wszelkie wątpliwości rozwiewa art. 6 ust. 3a prawa energetycznego. Zgodnie z nim, przedsiębiorstwa energetyczne mogą wstrzymać dostarczanie energii elektrycznej, jeśli odbiorca zwleka z zapłatą za pobraną energię elektryczną co najmniej miesiąc po upływie terminu płatności, pomimo uprzedniego powiadomienia na piśmie o zamiarze wypowiedzenia umowy i wyznaczenia, dwutygodniowego terminu do zapłaty należności. Z tego wynika, że, owszem, odłączenie dostępu do energii elektrycznej jest możliwe, ale konieczne jest również wysłanie powiadomienia o zaległościach i wyznaczenie dodatkowego terminu ich zapłaty."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×