Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nutrisska

jakuprawiać w domu zioła?

Polecane posty

Gość nutrisska

chodzi mi o takie w małych doniczkach bazylia majeranek tymianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem specjalistką ale też zaczynam uprawiac zioła w kuchni i narazie powiem tak: kupilam miete taka w warzywniaku w doniczce i przesadzilam ja 2 tygodnie temu do nowej, wiekszej doniczki, codziennie podlewam, dalam nowa ziemie i... roznie jak szalona :) Zrobila sie juz 3 razy wieksza niz byla podczas zakupu i wypuszcza mnostwo nowych gałązek i listków :) Więc chyba się udało. Bazylię natomiast posiałam z nasionek do doniczki tez 2 tyg. temu, teraz mam już sadzonki ok 2 cm wysokości i zastanawiam się co teraz z nimi zrobic- musze poczytac w necie, jak je rozsadzic itd. No ale rosną i mają się dobrze tylko niedługo zrobi im się chyba za ciasno. Teraz planuję kupić w markecie szałwię świeżą, bo uwielbiam i zrobię z nią to samo, co z miętą :) Mysle, ze dobrze je od czasu do czasu bedzie podlac jakims nawozem w plynie, ale musze poczytac jakim, zeby nie uszkodzic roslinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutrisska
a także na pszykład móchołówke, paprotkę i szczypior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitalianka
ja zasiałam 2 dni temu zioła...mam nadzieję że coś z tego wyrośnie.pierwszy raz zasiałam zioła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkeee
pierwszy raz kupiłam nasionka bazylii, ale jeszcze nie zasiałam, może dzisiaj się tym zajmę. mam nadzieję , że będzie rosła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvdfvd
Można też zasadzić zamiast wysiewać: -cebule na szczypior, -korzenie pietruszki i korzeń selera, tylko koniecznie bez ściętych główek, to wtedy powinny wypuścić nać :) Chociaż to nie są zioła, ale przyprawy tak jakby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najłatwiej i najszybciej kupić gotowe zioła w sklepie i przesadzić je do normalnej doniczki i dobrej ziemi podlewać obficie, postawić na jasnym parapecie, dokarmiać odżywką naturalną typu biohumus i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 33 w sklepie to chyba dopalacze ,lepiej samemu uprawiać ,tylko nie chwalić się na kafe :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×