Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola _b

2 - latek i szmery nad sercem. Skąd to się mogło nagle pojawic??

Polecane posty

Gość Ola _b
Dziękuję za wszystkie wpisy i słowa otuchy. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola _b
Witam! Przepraszam, że wczoraj nie napisałam, ale wróciliśmy późno. Lekarka powiedziała, że są to szmery czynnościowe, ale nie jest to nic poważnego. Niestety nie jest możlliwe zrobienia echo serca, ponieważ synek pół godziny nie wyleży bez ruchu, a to by dokładnie powiedziało co to są dokładnie za szmery. może za kilka miesięcy bedzie w stanie wyleżec tyle czasu. Na szczęście jesteśmy z mężem spokojni. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domamdzieci
Dzięki mamunia31 za rozjaśnienie :) Problem z wadą córci polega na hemodynamicznym przecieku i powiększeniu przez to komór i przedsionka co obciąża jej serce. Zgodzę się z Tobą, że w naszym kraju zbyt późno w wielu przypadkach są diagnozowane nawet wrodzone wady serca! My mamy szczęście że jesteśmy pod opieką świetnej pediatry, neonatolog!!! Na szczęście chociaż w leczeniu jak np. klinika w Zabrzu nie jesteśmy w tyle za UE a śmiem nawet powiedzieć, ze w niektórych przypadkach jesteśmy nawet do przodu :) Do autorki topiku :) bardzo się cieszę, że z dzieckiem jest wszystko w porządku :) Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Autorko bardzo sie ciesze,ze to jednak nic poważnego:))mam nadzieje,ze i kolejne badania w przyszłosci okażą sie pomyslne. Domamdzieci,a prosze bardzo:))szczerzez musze napisac,ze najwiecej informacji mozna uzyskac własnie od rodziców,ktorych dzieci maja podobne wady,wymiana doświadczen,adresy szpitali,lekarzy,sposób załatwienia leczenia,zasiłków-to wszystko jest naprawde bardzo potzrebne rodzicom i dzieciom. Polecam w przypadku zabiegu szpital kliniczny w Poznaniu na szpitalnej-tam jest tez jeden z najlepszych oddziałow kardiologii dziecięcej w Polsce,super wyposażenie,a lekarze wspaniali fachowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domamdzieci
Słyszałam o tym szpitalu w Poznaniu:) ale ja zdecydowałam się na Zabrze, ponieważ jeśli nie da się uniknąć zabiegu :( tam zamykają ubytek tętnicą udową. Co do wsparcia rodziców, masz 100% rację !!! nikt tak nie zrozumie, jak ten który przeszedł to samo. Co do forum fundacji serce dziecka też polecam, choć ja sama trafiłam tam niedawno :) to znalazłam wsparcie i zrozumienie, oj i ryczałam jak bóbr kiedy czytałam niektóre topiki:( ale i co najważniejsze znalazłam tam też odrobinę optymizmu i nadziei:) a to jest bezcenne:) Pozdrawiam serdecznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domamdzieci bardzo wazna sprawa jest wybor szpitala,bo nie tylko o sam zabieg chodzi,ale i kontrole pózniejsze. Wiadomo trwa to kilka minut,a trzeba np jechac 400km albo i dalej.Tak więc dobrze jest znalezc dobry szpital mozliwie jak najbliżej-wiadomo jak sie jezdzi w dalekie trasy z małymi dziecmi,to tez jest dla nich męczące.W Poznaniu tez robia przez tętnice udową zabiegi-z tego co wiem,bo u nas narazie spokoj w tej sprawie(tfu,tfu) Zycze zdrowia wszystkim maluszkom:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domamdzieci
mamunia jestem z Podlasia :) więc tak czy inaczej kawał drogi przed nami. Dzięki za info o zabiegu w Poznaniu, muszę poszperać bo rzeczywiście byłoby ciut bliżej :) Pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam problem ten sam 2,5 latek i szmery nad sercem czy sinienie ust i policzek mogą mieć coś wspólnego ze szmerami u mnie to jeszcze astmatyk i alergik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego syna 2doby po porodzie wykryto szmery,okazalo sie ze ma3ubytki miedzykomorowe-dziury.ale on od urodzenia bardzo sie pocil zwlaszcza prxy jedzeniu,usta mu sinialy.w wieku 3lat mial operacje naszycia latek,ale na dwoch ubytkach,bo ten trzeci samoistnie zarosl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tez polecam Poznan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×