Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maryna 27

jakie kupy po mleku Neocate LPC lu Advance

Polecane posty

Gość CórciaNikolcia

Dodam ze mala tez jest bardzo wesolym i pogodnym dzieckiem choc bardzo chorowitym, ciagle cos lapie. Urodzona o czasie 2810g 10pkt 48cm ale jednak grozila jej hipotrofia, po 20tygodniu ciazy bardzo powoli rosla. Mialam bardzo ciezka ciaze, caly czas lezalam, cukrzyca, niedoczynnosc tarczycy, zastrzyki w brzuch z neoparinu, krazek na skracajaca szyjke i nadcisnienie oraz ciagle stawiajacy sie brzuch mimo braku wysilku, zylaki na macicy. Przyjmowalam mnostwo lekow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CórciaNikolcia

Babeczwa na dtronie neocate napisane ze prawidlowe stolce sa ciemnozielone, musztardowe(chyba) juz nie pamietam. Musisz przeczytac sobie. I moga wystepowac rzadziej, raz na 1 lub 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Czesc dziewczyny. Podbijam temat. Jak tam Wasze maluchy po Neocate? 

Moj synek jest na nim od wczoraj. Maly ma niemal 8 miesiecy. Od poczatku byly problemy z brzuszkiem. Kolki od 2 dnia zycia. Po 2 tygodniach wysypka na calej twarzy i glowce. Lekarka stwierdzila skaze bialkowa i przepisala Bebilon Pepti. Zmiany skorne wystepowaly dalej przez ponad 3 miesiace. Pozniej sie uspokoilo. Jednak moj synek nie byl chetny do jedzenia. Z czasem zaczelo sie to poglebiac. Doszlo do tego, ze moge go karmic dopiero jak zasnie inaczej krzyk i awantura. Po ukonczeniu 6 miesycy przeszlismy na Pepti 2. Znowu po jakichs 2-3 tygodniach zaczely sie zmiany skorne. Najpierw tu i owdzie wysypeczka ktora ladnie po paru dniach sie chowala az niedawno wysypalo go solidnie. Cala noga, za uszami, brzuszek i raczki. Strasznie go swedzialo. Do tego zaczely sie sporadyczne wymioty zaraz po wypiciu mleka. Odmowa jedzenia jakiej jeszcze nie bylo. Nie tylko nie chce mleka ale nie pozwala sobie podac nic innego. Nie zje nawet biszkopta. Marchewki- ktora lubil, moze zjadal jej tylko pol sloiczka ale jadl. 

Rozmawialam z lekarka, po dlugim zastanowieniu zapisala Neocate. Bylam tez na wizycie u gastroenterologa w zwiazku z jego niejedzeniem i Pan doktor stwierdzil, ze jest zdziwiony, ze tak dlugo stosowano u mojego syna nieskuteczne leczenie, bo, ze alergi jest i to mocna to widac. Neocate powinno byc dobrym wyborem i byc moze spowoduje tez poprawe apetytu gdyz organizm przestanie walczyc z alergia pokarmowa. 

Mleko to ma straszny zapach i w smaku tez raczej dobre nie jest karmie jednak malego na " spiocha" wiec jakos dajemy rade. 

Pytanie do Was, czy mialyscie podobna sytuacje? Jak sie spisuje mleko? Bardzo malo jest informacji na jego temat. Chyba jest nieczesto zapisywane. Jezeli ktoras z Was je stosowala to dajcie prosze znac jak to z tym " mlekiem" jest. 

Pozdrawiam mamy wszystkich alergikow i niejadkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jusia

Witam mój maluszek karmiony piersią jeden miesiąc od urodzenia teraz ma 4 miesiące. Od 3 miesięcy próbujemy wszystkie możliwe mleka. Ostatnim był nutramigen. Kupy były po nim lepkie i koloru zlocistego. Wydawałoby się że wszystko w porządku gdyby nie to że synuś płakał w nieboglosy i doslownie zwijał się w kłębek z bolu. Teraz przepisał nam lekarz neokate lcp. Od las pije czyli już około 6 dni w tym 3 razy robił kupę w kolorze czarnym. Dzisiaj pojawiła się czarno - ciemno zielona. Czy ktoras z mam miała taki sam problem ze swoim maleństwem ? Czy to przejdzie ? Dodam że synuś ma delikatną anemię . Poprzez zmieniane duże ilości mleczka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jusia

Witam mój maluszek karmiony piersią jeden miesiąc od urodzenia teraz ma 4 miesiące. Od 3 miesięcy próbujemy wszystkie możliwe mleka. Ostatnim był nutramigen. Kupy były po nim lepkie i koloru zlocistego. Wydawałoby się że wszystko w porządku gdyby nie to że synuś płakał w nieboglosy i doslownie zwijał się w kłębek z bolu. Teraz przepisał nam lekarz neokate lcp. Od las pije czyli już około 6 dni w tym 3 razy robił kupę w kolorze czarnym. Dzisiaj pojawiła się czarno - ciemno zielona. Czy ktoras z mam miała taki sam problem ze swoim maleństwem ? Czy to przejdzie ? Dodam że synuś ma delikatną anemię . Poprzez zmieniane duże ilości mleczka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Jusia. My juz miesiac na Neocate. Kupa mojej corki jest ciemnozielona i gęsta. Niekoniecznie musi byc codziennie bo po tym mleku jest niewiele " odpadu". Ogolnie dla nas to mleko to zbawienie. Doslownie, gdyby nie ono, nie wiem co by jadlo moje dziecko. 

Jednak jesli kupka Twojego dziecka jest czarna to idz do lekarza. Czarna kupa moze wskazywac na krew w stolcu. Prawidlowy kolor kupy po tym mleku to ciema zielen. Jak szpinak. Nawet troszke bardziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jusia

Aqs dziękuję bardzo za podpowiedź i odpowiedz. Byliśmy u lekarza i powiedział że mogą być takie kupy że dziecko jakby się oczyszcza po tych mlekach . Ale nie powiedział jak długo ma trwac. Nie wiem jakie objawy zaobserwować czy coś się dzieje nie dobrego ? Czy zaczekać do końca tygodnia czy od razu iść z tym do lekarza. Ale wydaje mi się że jeszcze zaczekam nie ma właśnie niepokojących objaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nnnn

Dziewczyny ja od dzisiaj mam to mleko Musiałam jechać prywatnie do super Pani doktor, która już raz oglądała synka i miał bebilon pepti ale nie spisali się Od początku Synek ma 2 miesiące Od drugiego dnia życia dostał wysypki na policzkach, która przechodziła na całą twarz Stwierdzono trądzik, samo przejdzie W 3 tygodniu życia zaczęła pojawiać mu się ciemieniucha na brwiach i głowie Cały czas karmilam piersią Po kilku dniach zaczęło się z tego saczyc płyn tak jakby ropa z domieszką wody Jak wysychalo Wielkie strupy na głowie i brwiach Pojechałam do mojej lekarki stwierdziła alergie pojarmowa Dieta Eliminacyjna u mnie Po tygodniu jeszcze gorzej Zmiany ropne za uszami, naferwane uszka opuchniete oczka Dodam że synek cały czas niespokojny prrzu tym, nie spał mi w dzień i s nocy Jak to zobaczyłam popłakałam się i pojechałam prywatnie Pani doktor stwierdziła łojotokowe zapalenie skóry, dała mi maści w tym jedna sterydów, która tylko raz użyłam Po tygodniu na bebilonie zaczęło mu schodzić z buzi ogólnie było lepiej i postanowiłam go pojarmie moim mlekiem, 2 dni tylko po po tym tak go wysyoalo że nie mogłam przeżyć tego Całkowicie pożegnałam się z KP choć nie ukrywam że z żalem Chwile była poprawa a tu przed 2 miesiącem życia wywalilo go na tulowiu i raczkach, w zagieciach i pod kolanami Poszłam znów dziś i mam to mleko Nie wiem czy to zda egzamin, ale jestem załamana Synek ma to okropne Teraz przeszło mi jeszcze w azs Jeśli to mleko zda egzamin to będę przeszczesliwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ola

Gość Nnn, mój synek też dostał AZS na całym ciele, od 2 tygodni jesteśmy na neocate i poprawy nie ma... To jego 4. rodzaj mm i na nim staniemy bo więcej już nie istnieje. Walczyliśmy sterydy w kremie bo młody jest w opłakanym stanie. Kupy najpierw były ciemno zielone, ale od jakiś 4 dni są żółtozielone, sluzowate i co 2 h:( nawet w nocy młody nam steka. Lekarz mówi jednak ze to normalne i czekamy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×