Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aszal

Jak się oszczędza???

Polecane posty

J/w. Chcę do września zaoszczędzić mniej wiecej 2500/3000 tys. Dochód-3200 mc. Stałe wydatki-1000 (opłaty,rachunki,paliwo) 2 dorosłe osoby,3 letnie dziecko i pies.. jak to zrobić,nie odmawiając sobie zbyt wiele??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarmużątko
czyli musisz odkładać 500 zł miesięcznie po prostu przelewaj te pieniądze na tymczasowe konto i nic z niego nie wybieraj rób to jak tylko dostaniesz wypłatę :) no i jak wyskoczy Ci jakaś większa kasa to też odłóż np jednego miesiąca 700zł, a następnego mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Ja mam taką puszkę (nieotwieralną) do niej wrzucam , każdy zaoszczędzony grosz,oszczędzam głównie na sobie,siadam do maszyny i swoje niemodne ciuchy przerabiam na coś bardziej modnego, rezygnuję z dobrych kremów , zamieniłam je na oliwę z oliwek, lub oliwkę dla dzieci i moja skóra wcale na tym nie ucierpiała a wręcz zyskała , bo do tego 2 x dziennie pije pokrzywę.staram się oszczędzić na prądzie,gotuję potrawy nie drogie a równie smaczne np. bez mięsa.Wszystko co mi zostaje ,wrzucam do tej puszki a otwieram ja dopiero w sytuacji przymusowej , w zeszłym roku odłożyłam 10000zł, przy dochodach Jakie wtedy mieliśmy 500zł/osobę.Trzeba dobrze pomyśleć, na czym można uszczknąć, bez czego można się obejść i już!!! Zadziej latam po sklepach,żeby mnie diabły jakieś nie kusiły.Nie oszczędzam w żadnym przypadku na synu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revlonn
ja też przelewam co msc pewną sumę na konto oszczędnościowe i z tego nie wybieram, chyba że sytuacja zmusi i wypadnie jakiś niespodziewany wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rady b dobre :) nigdy nie musiałam oszczędzać,i po prostu tego nie potrafię...duzo kasy wydajemy na jedzenie-a teraz zaczyna się sezon grillowy... Na dziecku nie oszczedzę-musi dostać cos zdrowszego do jedzenia niż marketowe wędliny.. Ciuchów nie kupuję w sklepach-odwiedzam szmateksy :)takie hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rób swoje wędliny - piecz mięso na kanapki zamiast jeść byleco taniej i zdrowiej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Popieram Ewę 33 - ja nie kupuję badziewi ze sklepu raz drogie jak jasny gwint a drugi, obrzydliwe, za dwa dni w lodówce wyglądają jak zdechły ślimak!!!Też piekę mięsa,robię własne, wędliny, hoduję ekologiczny drób na mięso i jaja, mam duży ogród z ekologicznymi warzywami , ogromny sad z owocami bez nawozów i oprysków, mleko kupuję od gospodarza , robię własny ser i masło, mam śmietanę, preferuje modę "lumpeks sity", dużo oszczędzam w sezonie letnim, uwielbiam warzywa i owoce, robię ogromne ilości przetworów na zimę, ogórki w kilku rodzajach, sałatki warzywne , dżemy , kompoty, soki, przeciery, kiszę własną kapustę, mam własne ziemniaki , bez oprysków i nawozów, mnie jest zatem łatwiej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majajmaja
więc tak -wymień wszystkie lub prawie wszystkie żarówki na energooszczędne -jak wychodzisz z pomieszczenia na dłużej niż 5min.-zgaś światło -zamiast jabłek po 4,99 znajdź takie po 2,50 /np. w biedronce, z -zamiast chleba schulstadt po 5zł znajdź i kupuj tańszy -nie marnuj żywności!!! Dobrze przemyśl zakup np. warzyw., ja czasami kupię za dużo i zapleśnieje w pojemniku -kupując zastanów się czy naprawdę musisz to miec, czy to jest potrzebne -zamiast ciasta po 30 zł/kg., upiecz sama coś na wwekend -kupuj tańsze kosmetyki -kupuju\ piwo, alkohol tanszy, np w biedronce -ogolnie to prezruc się na biedronkę bo żywnośc jest tam sporo tansza i dobrej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zrobić samemu masło? wystarczy ubić tą sklepową smietankę 30% ? Twaróg wiem jak,ale żółty ser? to czarna magia dla mnie,jakieś podpuszczki,bajery.. i czym zastąpić uwielbiane przez moje dziecko sklepowe pingwiny i mleczne kanapki? drogie to to i jak dla mnie chemiczne w smaku, ale ono je lubi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Piekę swemu dziecku rafaello - w miarę niedrogie a przepyszne!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwiny i mleczne kanapki
zastępuje biszkopt czekoladowy przełożony smietaną kremówka ubitą (żeby się nie rozpłynęła - możesz dac jakiś tam smietanfix polać polewą czekoladową i już moje dziecko też to lubi, ale od kiedy robie szarlotke na kruchym cieście - woli to ponad wszystkie kupne deserki zapychacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwiny i mleczne kanapki
polecam sposób z odkładaniem o miesiąc kwoty nie do ruszenia. Po prostu tych pieniędzy nie ma do wydania i już. A resztę trzeba mądrze zagospodarować i rozplanować przede wszystkim oszczędzić można na zakupach spożywczych. nie mówię żeby jeść byle co i niedojadać, ale rozsądnie kupować, zjadać zapasy, przygotowywać posiłki z tego co jest i dokupować tylko niezbędne produkty kupować to co jest na promocji w większej ilości - przetworzyć, zamrozić i później wykorzystać nie jadać na mieście, do pracy brać posiłki z domu, sałatki są dobrym sposobem na "oczyszczenie " lodówki, a są pyszne i sycące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwiny i mleczne kanapki
polecam sposób z odkładaniem o miesiąc kwoty nie do ruszenia. Po prostu tych pieniędzy nie ma do wydania i już. A resztę trzeba mądrze zagospodarować i rozplanować przede wszystkim oszczędzić można na zakupach spożywczych. nie mówię żeby jeść byle co i niedojadać, ale rozsądnie kupować, zjadać zapasy, przygotowywać posiłki z tego co jest i dokupować tylko niezbędne produkty kupować to co jest na promocji w większej ilości - przetworzyć, zamrozić i później wykorzystać nie jadać na mieście, do pracy brać posiłki z domu, sałatki są dobrym sposobem na "oczyszczenie " lodówki, a są pyszne i sycące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwiny i mleczne kanapki
polecam sposób z odkładaniem o miesiąc kwoty nie do ruszenia. Po prostu tych pieniędzy nie ma do wydania i już. A resztę trzeba mądrze zagospodarować i rozplanować przede wszystkim oszczędzić można na zakupach spożywczych. nie mówię żeby jeść byle co i niedojadać, ale rozsądnie kupować, zjadać zapasy, przygotowywać posiłki z tego co jest i dokupować tylko niezbędne produkty kupować to co jest na promocji w większej ilości - przetworzyć, zamrozić i później wykorzystać nie jadać na mieście, do pracy brać posiłki z domu, sałatki są dobrym sposobem na "oczyszczenie " lodówki, a są pyszne i sycące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
pingwiny i mleczne kanapki - u mnie też szarlotka na kruchym spodzie ma wielkie powodzenie oraz jabłecznik z pianką kokosową, jak się piecze samemu w domu zarówno ciasta jak i mięsa na chleb , też można sporo zaoszczędzić i dobrze , zdrowo zjeść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×