Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały-alan

unieważnienie małż.

Polecane posty

Gość mały-alan

Słuchajcie mam problem. Rozwiodłem się z żoną i teraz planuje unieważnić nasze małżeństwo. Czy to że ona mnie zdradziła jest wystarczającym powodem żeby unieważnić małżeństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Zdrada może być ale nie musi być powodem.Sąd kościelny a nawet i cywilny bada ....uważam ,że i słusznie..... głębie związku a nie zdarzenie jednorazowe a nawet kilku razowe.Owszem ...trudno jest zdradę wybaczyć a tym bardziej zapomnieć.Zdrada jest poważnym sygnałem. Poważnym sygnałem dla obu stron. Niemniej z natury wynika ,że to kobieta ponosi większą odpowiedzialność.Głębia związku zaś polega min. na tym ,że jeżeli kobieta mnie zdradza to wcale nie oznacza ,że ja mam prawo robić to samo. Zawiązując związek sakramentalny...... jestem odpowiedzialny za drugiego człowieka... nawet po rozpadzie tego związku. Tej odpowiedzialności nie ma .....jeżeli ja w żaden sposób nie przyczyniłem się do rozpadu tego związku.Jeżeli zrobiłem wszystko co w ludzkiej mocy ...a jednak związek się rozpadł. Dlatego to właśnie Sąd bada przyczyny.....jako ktoś patrzący z boku,nie obarczony emocjami. Oczywiście zakładam ,że ten Sąd postępuje uczciwie....ten Sąd bowiem przejmuje na siebie odpowiedzialność. Pana Boga ...nie da się oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabrima
Jak nie macie dzieci to nie ma problemu ale jak są to ciężka sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedaczysko_to_ja
" nie, to nie jest żadnym powodem" i na szczęście nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×