Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość LANCOME 23
a jak mam 7 dzień cyklu i jestem przed owulacją gdybym zrobiła badanie estradiolu dziś to mi wyjdzie wynik prawidłowy? czy powinnam po owulacji zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Borys86 :) miło, że do nas dołączyłaś :) Lancome, najpierw idź na monitoring, jak pęcherzyki będą spore, to wtedy zbadaj estradiol. Teraz jest za wcześnie moim zdaniem. Estradiol jest największy ok. 2 doby przed owulacją. Drożnością nie zaprzątaj sobie głowy na razie. To inwazyjne badanie, nie ma co się z nim spieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borys86 bierzesz clo?? Czy pijesz zioła? Bardzo duży ten estradiol, więc na pewno minimum dwa pęcherzyki są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
Dziewczynki dzisiaj zrobiłam te wyniki tak z ciekawości mam 7 dzień cyklu gdzieś za 7 dni będe miała owulacje i na dzień dzisiejszy moje wyniki: Estradiol 116,00 pg/ml faza follikularna (12,50-166,00) faza owulacyjna (85,80 -498,00) faza lutealna (43,80-211,00) Progesteron 0,76 ng/ml faza follikularna (0,20-1,50) faza owulacyjna (0,80-3,00) faza lutealna (1,70-27,00) Jak myślicie te wyniki mogą być dobre??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome, moim zdaniem niepotrzebnie wydałaś pieniądze. Estradiol tak jak napisałam bada się ok. 2 doby przed owulacją, potem łącznie z progesteronem ok. 6-8 dni po owulacji. Teraz te wyniki nic nie mówią. Na tym etapie cyklu, jak najbardziej mają prawo takie być. Nie bądź kąpana w gorącej wodzie :) wiem, że martwisz się, czy leki dziają, ale żeby to ocenić trzeba badać hormony w wyznaczonym terminie :) na razie nie masz się czym przejmować :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
ale estradiol wysoki jest i rośnie...progesteron też jest w fazie folikularnej bo jest przed owulacją chciałam sprawdzić czy przed owulacją wszystko prawidłowo mi wzrasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome, rozumiem Cię :) ale z tego, co pamiętam u Ciebie jest ten sam problem co u mnie, że wartości spadają po owulacji. Więc wtedy te badania są najważniejsze :) ale skoro teraz jesteś spokojniejsza, to dobrze, że sobie zrobiłaś to badanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
czytałam że dziewczyny sobie robiły już w 3 dniu cyklu badania estradiolu....a jak na tą chwilę to te moje wyniki są dobre? jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
dzień po owulacji też zrobię na estradiol i progesteron,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome, błagam, czytaj to co piszę. Estradiol bada się: - w 3 dniu cyklu - ok. 2 doby przed owulacją - 6-8 dni po owulacji Tak zrobione badania dają obraz estradiolu w cyklu. W tej chwili ciężko ocenić wyniki,, bo po prostu w 7 dniu cyklu nie robi się takich badań. Ale tak jak napisałaś, mieści się wszystko w odpowiedniej fazie, więc nie masz się czym martwić. Twój lekarz powinien Cię pokierować z badaniami, ale jeśli robisz je sama, to upewnij się, że we właściwym momencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa i progesteronu nie badaj dzień po owulacji. Jego poziom osiąga szczyt 6-8 dni po owulacji. Dopiero takie badanie będzie miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
to zrobie badanie estradiolu i progesteronu 6 dni po owulacji... ale dziwi mnie to 3 dzień cyklu a 7 dzień cyklu 4 dni różnicy i to coś zmienia? jak sie później zrobi niż 3 dzień cyklu to wyniki nie są wiarygodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
zobaczymy co ginekolog we wtorek powie, mi mój ginekolog nic nie mówił na temat żadnych badań tak jak pisałam wcześniej wszystko sama na własną ręke robie...i jak odbierałam wyniki baba w laboratorium mi powiedziała że wyniki są dobre i sie spytała który dzień cyklu więc sobie pomyślałam że nie ma różnicy kiedy to sie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome, ja lekarzem nie jestem, ale poczytaj, to zobaczysz, że tak się robi te badania. Nie umiem Ci odpowiedzieć, jakie ma znaczenie te kilka dni różnicy na początku. Bo po owulacji, bardzo duże znaczenie ma, który dzień cyklu. Po prostu tak się bada i już :) hormony skaczą nam w zależności od dnia :) mój lekarz też nie zlecał mi żadnych badań, dopiero jak sama je zrobiłam, to od tej pory przykłada wagę do badania estradiolu i progesteronu po owulacji, bo właśnie wtedy mam z tym problem. Jeśli Twój pan doktor jest mądry, to każe Ci sprawdzić estradiol po owulacji, bo właśnie po to dostaaś ten lek, żeby poziom wzrósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
wiem ale chyba ginekolog określi w 7 dniu cyklu moje badania z resztą zobaczymy... po owulacji o wiem że ma bardzo duze znaczenie...zrobie badanie estradiolu i progesterony 7 dni po owulacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
znowu mam doła:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
pocieszałam sie trochę tymi wynikami ale już mi przeszło:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny spokojnie;))) ja rozumiem ze ciezko wytrzymac,ale czasami na miejscu sie zdaje przyslowie"czego oczy nie widza tego sercu nie zal".. LANCOME23 wyluzuj kochana!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jutro ide do gin z ranca, ciekawa jestem co powie ;) nastawiam sie na wywolywanie:) ale ziola dalej pije poki co, poki lekow nie biore..od kilku dni sypie 1,5 lyzecznki;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiula, to czekamy na relacje :) tak sobie myślę, że może dla niektórych z nas jedna łyżeczka to za mało? Kiedyś jakaś dziewczyna pisała, że zaczęło coś sie dziać, jak zwiększyła do 1,5. Ja od tygodnia sypię 1,5 i póki co hormony ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
a bo bym chciała już w tym cyku zajść:( boje sie ciąży mnogiej:( i tak mnie wzieło:( Kropka z chęcią naprawdę bym sie wyżaliła :(( ale czekam na chłopaka niedługo pracę kończy:) ja wiem że za bardzo wariuje ale tak bardzo chce mieć dzidziusia i to bardzo boli mnie że nic nie wychodzi:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome kochana, kaźda z nas przechodzi taki etap. Chyba z czasem troszkę odpuszczamy. Zamartwiając się nic nie zmienisz. Nie możesz się poddawać, nie możesz się załamywać. Musisz wyrzucić wszystkie negatywne myśli, bo ściągniesz je na siebie. Myśl pozytywnie!!!! Uda Ci się na pewno, trzymam kciuki, żeby już w tym cyklu, ale nawet jeśli nie, to trzeba otrzeć łzy i iść dalej na przód. I na serio, jak bedziesz miała kiedyś doła, czy nawet bez doła, to zapraszam na piwo :) w końcu mieszkamy w tym samym mieście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
Dziękuje Kropka za słowa otuchy:) ale ja tak mam jak owulacja nadchodzi to ja wariuje... koniecznie musimy sie spotkać:) wypić piwko albo jakieś winko:) a Ty jak sie czujesz? coś sie zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję Lancome, że się razem czegoś napijemy :) potem będziemy siedzieć i ryczeć hihihi. U mnie nic się nie zmienia w samopoczuciu. Nic sobie nie wkręcam, nie robię sobie nadzieji :) mam doła, bo w poniedziałek do pracyyyy :(((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
a ja sobie zrobie badanie estradiolu 2 doby przed owulacją...chyba że jak bedziemy w ciąży to będziemy mogły przy herbacie poplotkować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome, masz te ploteczki jak w banku :))) już nie mogę się doczekać, więc zachodźmy szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
Kropko ty robiłaś badanie Estradiolu 2 doby przed owulacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
a jak miałaś wynik 140 to kiedy robiłaś te badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×