Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pakulinka

studia na psychologii jak przekonac rodzicow???

Polecane posty

Gość pakulinka

za miesiac matura, a ja coraz bardziej sie boje, ze nie zdam. niby czuje sie przygotowana, ale mam watpliwosci, ze to sie na coś przyda :( teraz jeszcze jest matma na maturze :( a ja nigdy nie bylam orlem z matmy. jeszcze mama mnie straszy, ze dzisiaj bez matury i studiow to ani rusz i nie ma szans na prace :( a tata powtarza ciagle, ze powinnam sie przylozyc do matmy i isc na studia techniczne. tylko ja chcialam isc na psychologie. jakos to mnie kreci. tylko watpie ze przekonam rodzicow. moze ktos z was zna kogos lub sam studiuje psychlogie i bylby w stanie mi pomoc i doradzic jak przekonac rodzicow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toollaa
Maturą się nie przejmuj bo wszyscy przeżywają, a jak jest po to się śmieją. Nieprawda, że tylko po politechnice jest praca! Czytałam ostatnio artykuł http://interia360.pl/artykul/wyzsze-wyksztalcenie,43753 Studia liczą się częściowo, bo ważne są jeszcze języki, doswiadczenie i podejście do życia. Głowa do góry. To jest twoje życie i to Ty decyduj, co chcesz studiować, a nie rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjgj
nie prawda bez studiów też jest praca jesli masz dobrą szkołe średnią ewentulanie pozniej jakies kursy itp.., dziś elektryk po zawodówce zarabia wiecej niż nie jeden mgr naprawdę wiem co mówię. Studia owszem zwiększają szanse na prace dobrą prace ale wybierz z głową decyzję musisz podjąć Ty sama nikt za ciebie życia nie pzeżyje tym bardziej rodzice, ja rozumiem że trzeba sie kierować zainteresowaniami pasją itd.. ale życie to drugie i to zweryfikuje nie nakarmisz pasjami pozniej dzieci... i będziesz bardzo załować. Najwazniejsze: przy wyborze studiów kieruj sie wyłącznie rynkiem pracy tylko i wyłącznie. nie ma reguły psychologia studia techniczme jesli nie jestes dobra z matmy techniczne sobie daruj osobiście psychologie też sobie daruj dobrze sie zastanów... ewentualnie doradzam: prawo, medycyna, geodezja, ochrona środowiska , filologia angielska i tu chce nawiązać do tego co wyżej napisałam możesz być po maturze ale jak znasz perfekt język 0 języki rade sobie dasz na rynku pracy. ja gdybym mogła cofnąć czas pozostała bym przy maturze ale wcześniej i pozniej cały czas uczyłabym sie języków taki angielski i np fransuski biegle. I dzis wiem gdy mam juz kilka lat pracy za sobą wiem że studia w takim przypadku nie byłyby mi potrzebne, podam przykłąd pracuje w firmie gdzie osoba po szkole średniej bez amtury.. zarabia blisko 15.000 2 języki biegle. ale to tylko przykład ale przejżyj sobie ogłoszenia gdzie np wymagają perfekcyjnie języka rzadko kiedy potrzebne sa studia ale również niekiedy są potrzebne ale kierune bez znacznia. Jeszcze raz powtarzam, medycyna , praco, geodezja, architektura, ochrona środowiska, ekonomia. wiem że poniżej wypowiedzą się osoby, że np są po któymś kierunku a z pracą lipa ale to tylko zależy od człowieka, nie wierze ze po prawie i przy powodzeniu zrobionej aplikacji bedziesz pracowała za 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×