Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ogrodniczka22

co posiałyście w tym roku? :)

Polecane posty

Gość ogrodniczka22

Ja posiałam pomidory, 2 rodzaje. Juź rozsadziłam do skrzynek, kalafior, brokuły, majeranek, lubczyk, koperek, szczypiorek, pietruszka naciowa, petruszka lenka, marchewka, rzodkiewka, cebula, sałata lodowa, kapusta pekińska.. :) W planach mam jeszcze posiać fasolkę szparagową, groszek i cukinie. Mam nasiona ale dzisiaj już trochę się nagrzebałam w ogródku więc może jutro ;) a Wy co siejecie w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko!!!!
prowadzisz jakiś stragan? a na serio to gratuluję, też tak chciałabym ale za dużo czasu zabiera mi praca na domowy ogródek już brakuje czasu,wysiałam tylko pierwszy raz w tym roku pomidorki ok 1.5 tygodnia temu, pojawiły się już siewki koktajlowych cherry a będą jeszcze malinowe i bawole serce, moja rodzinka uwielbia pomidory i sporo ich pożeramy, nie wiem dlaczego ale mam nadzieję że te dwa rodzaje jeszcze mi wzejdą, ciekawe jak będzie z uprawą bo to pierwszy raz, a ty to wszystko wysiałaś pod folią czy tak normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka22
Nie prowadzę straganu :) Po prostu uwielbiam warzywka, zwlaszcza takie swojskie z wlasnego ogrodka.Pomidory tez rodzina uwielbia, ja to ciagle pilabym sok ze świeżych pomidorów i jadła zupe pomidorową :) Pod folią posiałam warzywa które bardziej tego wymagają typu właśnie pomidory, kalafior, sałata... Również pracuję ale zawsze znajdę czas, nawet w weekend żeby pogrzebać w ogródku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
Zajrzyj do ,,Ogrodnictwo ekologiczne,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Pod folią już od 3 tygodni dymka na szczypior,rzodkiewka, 2 gatunki sałaty,szpinak i buraczki na botwinkę.W wiaderkach 5 litrowych, powieszonych u szczytu foliaka rosną sobie truskawki kaskadowe, posiałam też kwiaty aksamitki,gazanie,goździki strzępiaste,cynie meksykańskie,kapusta ozdobna i po raz pierwsze kwiaty o nazwie eszolcja kalifornijska, podobały mi się na obrazku z opakowania.W inspekcie rośnie już sobie 5 gatunków pomidorów o wysokości 20 cm, na zewnątrz posadziłam już cebulę i czosnek,jak będzie jutro pogoda to zasieję groch i bób,marchewkę i pietruszkę.Z innymi się jeszcze wstrzymam aż się pogoda ustabilizuje.Pod folią mam też 10 krzaczków ogórków sałatkowych , już dość dużych,każdy krzaczek ma nasadzoną 5 litrową butelkę po wodzie mineralnej z obciętym dnem, na noc owijam to jeszcze agrowłókniną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurcze nie wiedziałam
że można samemu wyhodować brokuły,zawsze płacę z nie w sklepie po 4-5 zł :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Parę razy próbowałam ale mi nie wyszło, może ziemię mam do niczego!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka22
Mi w zeszłym roku brokuły wyszły całkiem ładne :) Dzisiaj niestety pogoda niezbyt ładna więc sobie odpuszczę grzebanie w ogródku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie super.........
Ja mieszkam w bloku i nie mam możliwości mieć tylu swoich warzywek :( Jedynie pomidory w skrzynce na balkonie i zioła w doniczkach na parapecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Mamy super to prawda , ale Ty możesz jeszcze w większych doniczkach średn.30cm powsadzać po 1 ziarenku ogórków F 1 (samopylnych) i każdą roślinkę w miarę rośnięcia oplatać wokół sznurka , podwiązać do góry i prowadzić tak pionowo myślę,że powinnaś mieć z nich pożytek ( może nie dużo ale własne ogórki to już coś!!!):) Ale to dopiero po 15 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×