Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pędząca Gośka

Czy robicie domowe wina i nalewki????????????

Polecane posty

Gość Pędząca Gośka

Macie może przepisem na te napitki - dobre winko z wiśni ,aronii czarnej porzeczki robię już od dawna, kilka nalewek też, ale może ktoś jeszcze podzieli się sprawdzoną recepturą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Zdradzisz przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratunku cos robie zle
hmm w necie jest pełno przepisów, nalewke trudno skopac, robisz jak lubisz - jedni wola slabsze, inni mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyrabiam tak zwany Pawulon. Potrzeba do tego spirytusu i mnóstwo cytryn, z których wyciska się sok. Do spirytu dodaję sok z cytryn, trzymam to jakieś 2 tygodnie, żeby się przegryzło, a potem przechowuję w zamrażalniku i zażywam wedle potrzeby :) Zajebiste. Takie "Łakocie i Witaminy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robiłam porterówkę
ostatnio jest super! Przepis to 3 szklanki spirytu piwo porter 0,33 piwo karmi 0,5 łyżka- dwie cukru waniliowego wymieszać piwa z cukrem, na końcu powoli dolać spirytus.... odstawić na 4 dni w ciemne chłodne miejsce, po czym zlać płyn z nad osadu, najlepiej przez watę bawełnianą (ja używam płatków kosmetycznych) ...im dłużej stoi tym jest lepsze! nie źle kopie przy czym wchodzi bardzo gładko.... przepis jest jeszcze mojej babki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Gdy nadchodzi sezon na maliny, robię wtedy taką nalewkę: 1 szklanka miodu 1 szklanka soku z malin 1 szklanka soku z cytryn 1 szklanka spirytusu. Wszystkie składniki dobrze wymieszać.Pozostawić do ustanie na ok 6 miesięcy. Im dłużej postoi , tym jest lepsza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
cytrynowo-miodowa -Smieje sie zawsze że ta dla zdrowotności Sok z cytryn miód np wielokwiatowy spirytus wsztstko w równych ilościach śmietanówka 1/2 l śmietany 18% 1/2 szkl cukru 1 cukier waniliowy 120ml spirystusu+120 ml wody. Smietane wymieszać z cukrami i podgrzewać ażlekko zgestnieje,przestudzić i dolac spirytus i wode. Likier kawowy 500g mleko skondensowane 1 cukier waniliowy 2/3 szkl cukru 2 łyzeczki kawy rozpuszcz. 200 ml spirytusu cukry rozpuścić w mleku,dodac kawe rozpuszczona w niewielkiej ilości wody,powoli wlewaz spirytus,można zmiksować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
sdfghjkl- Piłam kiedyś likier miętowy,przywieziony z Czech - był wyborny, u nas nie widziałam go w sprzedaży.Zastanawiam się czy nie można by go zrobić samemu. Np. zrobić wszystko tak jak Ty do likieru kawowego, tylko zamiast kawy dać rozpuszczone pastylki miętowe lub landrynki miętowe i zmniejszyć ilość cukru,albo wcale nie dawać? Myślę też o likierze czekoladowym np. z rozpuszczoną czekoladą? A może ktoś ma sprawdzony przepis na te cudeńka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam 20 lattttttttttttt
Co roku robię z własnych malin i wiśni nalewki :) Poza tym robię malibu i nalewke kawową :) A z innych owoców jakie mam robię wina owocowe, jedno ma już 4 lata i nadal sobie stoi na specjalną okazję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pędząca Gośka
Wino z rodzynek i ryżu robię tak: 4,5 litra wody 1,8 kg rodzynek 1,8 kg cukru 1,8 kg ryżu 2 pomarańcze (sok) 3 cytryny(sok) Ryż i rodzynki zalać gorącą (przegotowaną) wodą z rozpuszczonym cukrem, ostudzić,dodać siki z pomarańczy i cytryn dodać drożdże uniwersalne.Butlę zatkać korkiem z rurką fermentacyjną na 2 tygodnie.Po 2 tygodniach zlać młode wino i uzupełnić ciecz przegotowaną wodą (letnią) do objętości 9,5 litra i odstawić na kolejne dwa tygodnie.Butla powinna być dwa razy większa objętościowo, od ilości wina.Czyli jeśli chcemy zrobić ok 20 litrów wina , butla dobra do tego to ta o obj.40litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pędząca Gośka
To wino można pić już po tym czasie jaki podałam , ale oczywiście im jest starsze tym wyborniejsze.Bardzo łatwo się je robi, nie fermentuje mocno i naprawdę jest dobre!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudkaa
Uwielbiam likiery kawoew, ale ten tutaj chyba ma za malo kawy? Na cale mleczko i spirytus tylko dwie lyzeczki? Macie moze jakis inny przepis? Czekam na wasze rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
w przepisie na ten likier kawowy dodaje sie tylko 1 łyżeczke kawy,to ja dodaje dwie,nieraz nawet 3. Margolka może spróbujemy coś wymyslec ztym likierem mietowym,warto by bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Szukałam przepisu na ten likier w internecie , ale z tego co znalazłam to to jest bardziej, bardzo słodka nalewka na liściach mięty a nie likier. Ten , który piłam nie był przeźroczysto - zielonkawy ,ale taki mleczno - zielonkawy , tak jakby był z dodatkiem mleka skondensowanego.Jak tylko pojawi się u mnie w ogródku świeża mięta to zacznę kombinować.Umyśliłam sobie,że zrobię tak: w 0,5 l. spirytusu namoczę liście mięty,dość sporo tych liści!!! Potrzymam je tak ze 2-3 tygodnie ,zleję przez gazę.W litrze mocno ciepłego mleka skondensowanego(bez cukru) rozpuszczę 2/3 szklanki cukru i 2/3 szklanki pastylek miętowych,wystudzę , połączę z miętowym spirytusem.Połączę razem i pozostawię na kilka dni ( do przegryzienia). Nie wiem co z tego wyjdzie.Może się nie otruję???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Pędząca Gośka robiłam to wino z ryżu, rodzynek i cytrusów jest naprawdę super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj !!!! boli brzuszek
No dziewczyny ruszajcie z tym likierem miętowym, może uleczy ból brzuszka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna żona
Najlepsze wina i nalewki, to te na bazie wiśni i czarnych porzeczek,często je robię, są łatwe w robieniu i super w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piłam nalewkę mietową,bardzo mi smakowała.A sama robiłam lipówkę,malinówkę,wiśniówkę,smorodinówkę, coś w stylu bayleysa.Uwielbiam robić nalewki.Mąż specjalizuje się w winach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
amita - zaciekawiłaś mnie tą lipówką i smorodinówkę, mogła byś uchylić rąbek tajemnicy? cuż to za cudeńka??? Napewno pyszne!!! Nalewki oraz wina to też i moja specjalność.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
wiem ,że cóż "ó" - to w razie gramatycznych ataków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smorodinówka to nalewka z porzeczek a lipówka z kwiatów lipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pędząca Gośka
margolka66 specjalnie dla ciebie przepis smorodinówki!!! SKŁADNIKI: porzeczki czarne 1 kg cukier 1/2 kg liście czarnej porzeczki młode 10 dag wódka 1/2 litr spirytus 1/4 litr PRZYGOTOWANIE: Porzeczki przesypać cukrem, by puściły sok. Po 2 tygodniach dodać wywar z liści i alkohole. Po następnych 2 tygodniach zlać alkohol, 1 szklankę osączonych owoców ponownie zalać nalewką. Odstawić na 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
znalazłam ciekawy przepis na nalewkę!!! Nalewka z kukułek. Składniki: 1 kg kukułek, 1/2 litr wody, 1/2 litr spirytusu 1 kg kukułek bez papierków zalać 1/2 ltra wody i gotować aż się rozpuszczą. Wystudzić i dodać spirytus - wymieszać. Jeżeli nalewka ma być słabsza można dolać do gotowania kukułek więcej wody. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pędząca Gośka
Oto super nalewka z lipy!!!! Składniki: 2 szklanki płynnego miodu lipowego 2 szklanki kwiatów lipy 2 szklanki spirytusu 96 procentowego i osobno 50 ml 2 szklanki wody 1 cytryna Sposób przyrządzenia: Zagotować wodę, ostudzić i wymieszać z miodem. Wlać spirytus, ponownie wymieszać i wlać do słoja. Szczelnie zamknąć i odstawić na 3 dni. Po tym czasie dodać kwiaty lipy i odstawić nalewkę na 3 tygodnie w chłodne miejsce. Sokiem z połowy cytryny zalać w słoiku 50 ml. spirytusu i odstawić na 2 dni. Dwie łyżeczki otrzymanego w ten sposób ekstraktu wlać do wcześniej przefiltrowanej przez gazę nalewki , dodać sok z cytryny i ponownie odstawić do sklarowania na 3 tygodnie. Następnie nalewkę przefiltrować, rozlać do butelek i odstawić w chłodne miejsce na 5-6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudkaa
kukulki zalewamy bez papierkow. Dobre! A zdradzisz przepis na 'cos w rodzaju bayleysa? Uwielbiam go, ale jest strasznie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Rudkaa i po co ta niepotrzebna ironia? Przepis skopiowałam z " forum winiarzy" za treść kopii nie odpowiadam.Jeśli cię to tak śmieszy to ha ha ha ha ha :) pani idealna i nieomylna!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mnie ta uwaga o cukierkach
bez papierków ma sens bo chodzi tu o to by zważyć cukierki bez opakowań i ma ich być 1 kg, 1 kilogram cukierków w papierkach po rozpakowaniu ich waży pewnie nieco mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
"wg mnie ta uwaga o cukierkach" - masz rację , to na pewno ma taki sens:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudkaa
Jezu, dziewczyny troche poczucia humoru. Ja uwazam to za smieszne. A taka reakcje juz troche mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×