Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja serio nie wiem

typy maki

Polecane posty

Gość ja serio nie wiem

sluchajcie dziewoszki mam pytanie dotyczace maki a dokladniej o jej typy ale nie rozchodzi sie tu o orkiszowe razowe i inne cuda wianki a o pszenna make.powiedzcie mi tak szczerze czym rozni sie np wroclawska od luksusowej czy krupczatki czy tortowej torunskiej i nawet nie wiem czy jakies jeszcze inne sa jaka wy kupujecie do domu i jesli kupujecie 2 rozne to do czego zuzywacie jednej a do czego drugiej np wczoraj bylam u znajomej i ona powiedziala ze taka zwykla rybe smazy na patelni tylko i wylacznie obtaczajac w krupczatce bo wtedy najlepiej smakuje no doslownie zbaranialam.do wczoraj bylam pewna ze jedyna rzecz do ktorej lepiej dodac krupczatke niz inne maki to samorobny budyn na ktorym robisz krem do np karpatki bo nie bedzie "szary" prosze o odp bo jestem no blondyna w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Każda mąka ma swoje zastosowanie: np. mąka typ 550 (luksusowa) najlepsza jest do ciast drożdżowych mąka typ 450 (tortowa) biszkopty,babki , pierogi , kopytka mąka krupczatka , ciasta kruche i półkruche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja serio nie wiem
no tak ale nie oszukujmy sie ze kazdy kupuje 6mak bo i nawet date przydatnosci maja...mi chodzi o taka uniwersalna.ktora wybrac aby wlasnie robila za uniwersalna.ze i ciasto z niej upieke i bedzie dobra ale i do wlasnie ryby dam czy sos zageszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Jednak człek uczy się całe życie!!Zawsze z mąką kombinowałam jak przysłowiowy koń , podstawową wiedzę niby mam , ale dokładnie nigdy nie wiedziałam.Znalazłam w necie taką oto szczegółową informację dotyczącą typów mąki i przeznaczenia.Wklejam ją ,abyś mogła skorzystać.Pozdrawiam!!! Typy mąk (czyli w jaki sposób mąki są mielone) i zastosowanie Mąka typ - 400, idealna do wypieku ciast tortowych. Mąka typ - 450, przeznaczona do wypieku ciast biszkoptowych, tortów i ciast francuskich. Mąka Wrocławska typ - 500, mąka przeznaczona do wypieku pierników, kruchych ciast, naleśników, omletów. Mąka Poznańska typ - 500, mąka przeznaczona do wyrobu domowych makaronów, lanych klusek. Mąka Krupczatka typ - 500, szerokie zastosowanie w kuchni domowej do wypieku babek, ciast z owocami, wyrobu makaronów, ciasta do pierogów. Mąka Luksusowa typ - 550, do wypieku ciast drożdżowych, naleśnikowych oraz kopytek, knedli, klusek. Mąka typ - 650, do wypieku bułek, wypieku pierników, miodowników i ciast ciemnych, robienia zasmażek, jako naturalny składnik zagęszczający do zup i sosów. Mąka typ - 1850, mąka graham do wypieku pieczywa. Mąka typ - 2000, mąka razowa do wypieku pieczywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja serio nie wiem
hmmm chyba w takim badz razie luksusowa badz wlasnie krupczatka jest najbardziej uniwersalna bo przeciez juz te 650 to za duzo juz nie do wszystkiegoi sie uzyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Ja to uczepiłam się mąki tortowej "Diamant" - z niej robiłam pierogi, kopytka, knedle czasem drożdżowe, jak mi czasem coś nie wyszło, to wściekałam się , że "do kitu mąkę zrobili - ze złego ziarna,oszukana" a nie wiedziałam,że to typ mąki nie do tego co gotuję. Najbardziej zdziwiła mnie ta mąka krupczatka do pierogów!!! Krupczatki zawsze używałam do ciast kruchych i półkruchych - ale spróbuję,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×