Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przepis na chleb

Przepis na domowy pszenny chleb-szukam! Pomocy!

Polecane posty

Gość przepis na chleb

Poratujcie mnie przepisem na pszenny domowy chlebek, bo za każdym razem wychodzi mi zakalec albo "naleśnik" który się do niczego nie nadaje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Składniki: 500g mąki pszennej typ "650" 3 dag drożdży 250 ml ciepłej wody łyżeczka cukru płaska łyżeczka soli 4 łyżki oliwy Wykonanie: Wodę wymieszać z cukrem, wrzucić do niej pokruszone drożdże. Kiedy drożdże zaczną rosnąć, połączyć wszystkie składniki i wyrobić gładkie ciasto. Odstawić by wyrosło. Po godzinie zagniatać ciasto jeszcze raz przez ok 3-4 minuty, ułożyć w blaszce i jeszcze raz zostawić do wyrośnięcia. Piec ok 30 min w 200st. Taki chleb nieraz piekła moja , mama, ja osobiście wolę żytni z ziarnami.Życzę udanego wypieku!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepis na chleb
margolka ale nie łączę na początku drozdzy z cukrem i do tego mąkę żeby to wyrosło? Ostatnio pieklam z 1 lepszego przepisu ale to nie to co ma być :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
przepis na chleb - mogłabyś pisać trochę składniej - nie wiem o co ci chodzi.Nie obrażaj się , bo to nic osobistego, po prostu jasno określ zarzuty do przepisu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepis na chleb
nie obrażam się , po prostu oczekuję konstruktywnej odpowiedzi nie chciałam cię urazić :) ostatnio jak pytałam o przepis to już zzaczęłam robić z innego przepisu niż podałaś chodzi mi o to że w przepisie masz drozdze pomieszac z cukrem, to rozumiem, i piszesz "kiedy drożdzę zaczną rosnąć" czyli one mają rosnąć z samym cukrem? Chyba mąkę do nich mam dodać tak? I dopiero wtedy część dalsza, dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
dobrze,dodaj część mąki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chlebuś.....
3 szkl maki 1/2 szkl otrab pszennych 3dkg drozdzy 1/2łyzeczki cukru 1/2 łyzeczki soli 1,5 szkl wody Drożdze rozmieszac z cukrem i 1/2 szkl wody-odstawic w ciepłe miejsce, gdy podrosna wlac do miski z maka i otrebami i sola,reszte wody.Wyrabiac ok 10min.Odstawic na pól godz.Włożyć do keksowki,odstawic na poł godz -w tym czasie nagrzac piekarnik 200*C.Piec 1godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Pelagia
"przepis na chleb" Margolka ma rację nie zawsze potrzebna jest mąka do zaczynu,spójrz na przepis Pani o nicku "chlebuś" a się przekonasz,że można bez mąki i z odrobiną mąki.Wszystkie chwyty dozwolone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×