Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama sama w domu

czy piec moze wybuchnąć??????? pomocy!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość mama sama w domu

mam kocioł stalowy wodny,widze ze temperatura na nim doszla do 120stopni!!!! co o wiele za duzo! nie wiem co zrobic.w domu upał,nie moge otworzyc okien bo wieje chyba jakis halny.tak sie rozpalilo w piecu ze hej.jak moge zmniejszyc tą temperature? jak ugasic żar?????? w oprogramowaniu mam ustawione 40stopni tylko i dmuchawa włacza sie co 15minut na 2sekundy.nie moge juz zmienic na mniejszą tej częstotliwosci.mam w domu malenkie dziecko,jestem z nią sama i boje sie ze piec za chwile wybuchnie! wyłączylam zasilanie,to pierwsze co mi przyszlo do glowy.co jeszcze moge zrobic?????????? BŁAGAM O POMOC!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sama w domu
nie przyszlo ci do glowy ze gdybym mogla to bym zadzwonila??????!!!!!!! dzięki za pomoc.wiedzialam ze kafeteria jest pełna przychylnych ludzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjj jjjjjjj
wiesz co, napisz lepiej na ogolnym bo to, ze masz male dziecko to nie znaczy ze powinnas tu zakladac kazdy temat. Tam na pewno wiecej osob mogloby Ci pomoc. Na pewno sprobuj zadzwonic do meza/taty/brata/kuzyna/kolegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teteghteghttet
wyłacz zasilanie i powinno spasc. Ale ajk mialas ustawione na 40st. to jakim cudem doszło ci do 120st ?? nie doprowadz do zwiekszenia temp bo Ci rozpieprzy piec w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kominek sterowany elektronicznie i gdy jest coś nie tak wyłaczam zasilanie. miałam kiedyś krytyczną sytuację więc wyciągałam drewno i żar. ale temperatura nie opadnie tak szybko przy tak dużej temperaturze woda się w kotle nagrzała i długo będzie utrzymywać wysoką temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musi być
zachowany obieg w kaloryferach, by mogło się chłodzić - musi działać pompka, chyba że masz grawitacyjne. Najlepiej dopuścić wody do kaloryferów, ale musisz wiedzieć, co gdzie i jak u Ciebie jest, więc może skocz po sąsiada. Przyduś ogień w palenisku np. popiołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teteghteghttet
wylacz dmuchawe i obserwuj czy temp spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sama w domu
zasypalam piaskiem sprzed domu,nie iwem czy to cos da,ale juz mi si erece trzesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz moze piec przez ktory
masz tez ciepla wode? Chodzi mi o to czy masz wode grzana przez palenie w piecu? Jesli tak to odkrec goraca wode i niech sie leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam kiedys 140
i wyciagalam zar, lalam wode ze zbiornika bo mam grzana przez kociol i bylam w wielkim strachu ale nic sie nie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wyłączaj zasilania!!!
włącz piec poodkręcaj wszystkie kaloryfery i wyjmij żar z paleniska. jeżeli masz piec z podajnikiem włącz podajnik, wtedy cały żar wypadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wyłączaj zasilania!!!
oj widzę, ze to juz ponad godzine temu sie działo;) i jak tam, wszystko u was ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sama w domu
udalo mi sie wyjąć żar i temp spada .mam teraz 8o stopni na piecu wiec sie udalo!!! dziękuje za pomoc!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wyłączaj zasilania!!
O no to super jak już wszystko wraca do normy. ja też jestem wiekszośc czasu sama z dziećmi w domu i muszę się zmagać z "męskimi" sprawami. Także piec, warsztat, sprzęty ogrodowe mam ogarnięte;) Ale nie ukrywam, ze czasami też miałam stracha z tym piecem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owszem, placisz jak kazdy
dobrze, ze Ci sie udalo. U nas kiedys tak wlasnie wywalilo sciane bo komin pekl w rezultacie zagotowanej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomocy jak obniżyć temperaturę na piecu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamknąć piec i poodkręcać wszystkie grzejniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak zrobiłam ale dalej jest 69 a piec ustawiony na 50 co mogę jeszcze zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomusz proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic już nie rób, 69 to mało, spadnie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie masz pompkę na wyjściu a nie na powrocie, wystarczy że dmuchawa przepuści lewe powietrze, woda się zagotuje i pompka kręci się w parze, a jak masz na powrocie to pompka pompuje wodę i para idzie w kaloryfery. Sprawdź sobie klapkę na dmuchawiec czy jest obciążnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś to samo pomocy jak jeszcze obniżyć temperaturę 83 stopnie???,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zasyp piaskiem/zwirem ogien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomocy nie wiem co sie dzieje mam 72 na piecu a może być tylko 58 zasypałam piec popiołem i co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strażak OSP ratujący cipki
Na przyszłość: gdy na piecu jest zbyt wysoka temperatura, należy zamknąć dopływ powietrza (czyli zamykamy drzwiczki, wyłączamy dmuchawę). Pompę wody ustawiamy na najwyższą prędkość (by szybciej przepchnęła gorącą wodę z pieca). Palenisko zasypujemy popiołem lub piaskiem (tylko nie zagaszamy wodą, bo kocioł może wybuchnąć - wytworzy się dużo pary). Odkręcamy w domu krany z gorącą wodą (wtedy obniżamy temperaturę w sieci, bo napuszczamy automatycznie do obiegu zimną wodę). Innym wyjściem jest wybranie z pieca tego, czym palimy - ale lepiej tego nie robić, bo w panice możemy się poparzyć i narobimy dużo dymu w kotłowni - powyższe sposoby powinny pomóc wystarczająco obniżyć temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×