Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość asiankaaa....

Co do czyszczenia dywanów, może proszek ?

Polecane posty

Gość gość
Czy Waszym zdaniem takie dywany są praktyczne - https://dywanwdomu.pl/kategoria/shaggy-i-kudlacze ? Chcę zapytać właśnie o wasze doświadczenia związane z ich czyszczeniem. Czy nie jest tak, że kudłacz będzie wymagał poważniejszej inwestycji? Macie takie dywany w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam kudłate dywany i jest mi wygodniej je odkurzać, włókna są "luźniejsze", lżej też wytrzepać nie udeptuje tak mocno się jak klasyczny dywan, któy staje się zbity że cięzko go odkurzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tymi dywanami bywa różnie. Moja koleżanka zakupiła shaggy na allegro za kwotę podobną jaką ja zapłaciłam tutaj https://dywanoland.pl/40-dywany .zaryzykowała tam zakup bo pasował jej po prostu odcień którego nigdzie indziej nie znalazła. Cóż, prawda jest taka że wszystko zależy od jakości dywanu. Ze względu na ciążę nie mamy w mieszkaniu żadnego zwierzęcia, mamy za to bardzo *****iwe dziecko które ciągle się kręci w pobliżu dywanu. Jej dywan wygląda okropnie, jest strasznie ugnieciony do tego ten zapach.. Co do prania, próbowałam czyśić go odkurzaczem na mokro, na sucho lub zwykłą pianką i najskuteczniejszą metodą jest oddanie dywanu do pralni. Nie jest to duży koszt bo nie pierzemy go co tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pranie dywanów pozostawiamn firmie www.somi.pl, z której usług korzystam. Jestem bardzo zadowolona z usług i z tego, że nie muszę się sama męczyć z tematem:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam sobie kiedyś jakiś cudowny proszek, który bez problemu miał wyczyścić mój dywan, ale niestety nie podołał tym zabrudzeniom. Domowych sposobów też próbowałam, ale nic nie działało, szukając jakiegoś rozwiązania w internecie trafiłam na Klinikę Dywanów, bez problemu poradzili sobie z plamami a mój dywan wygląda jak nowy i pięknie pachnie. Jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy takie dywany wymagają specjalnych środków czyszczących - https://dywanstyl.pl/kategoria/shaggy-i-wlochacze ? Albo inaczej - czy jesteśmy w stanie doprowadzić je do czystości samodzielnie? Bez firmy czyszczącej dywany to sobie ogarniemy? Jakie są wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli szukasz dobrych środków czystości, chemii gospodarczej to ja mogę polecić www.nata.info.pl na pewno nikt nie zawiedzie się co do ich wysokiej jakości, skuteczności działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może dobrze by było po prostu skorzystać z odkurzacza parowego? Prowadzę punkt z odkurzaczami parowymi Green steam i nie raz i nie dwa widziałem, że ludzie oprócz czyszczenia tapicerki czyszczą z powodzeniem również dywany i są zadowoleni ze skuteczności. Jako, że para wnika wszędzie, to ma się gwarancję zabicia wszystkich bakterii, resztek płynów czy jedzenia wsiąkniętych w materiał, a także zniwelowanie zapachu. Doradzam spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remona998
Ja akurat oddawałam dywany do Kliniki Dywanów. Prali je tam, czyścili, a dodatkowo poddali jonizowaniu, co spowodowało, że oprócz plam pozbyliśmy się również alergenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllina22
Kochane , ja również ścierałam ręce piorąc dywany w domu jakimś Vanishem, a efekt nigdy nie był zadowalający , strata czasu i pieniędzy. Ostatnio zamówiłam pranie dywanu w tej firmie http://zaw.clean.pl Pan Sebastian bardzo uprzejmy i kulturalny człowiek , co prawda delikatnie się spóźnił za to efekt pracy widać do dzisiaj , wystarczy przejechać odkurzaczem i jak nowe cały czas, tutaj jeszcze telefon 601-191-882

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllina22
nie weszła strona www.zaw-clean.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sugerując się Waszymi opiniami na temat Tytana, wyprałam dywan w wodzie z domieszką Tytan i szamponu do włosów. Dywan jest wełniany. Ekstra efekt !! Dywan odzyskal kolory, plamy zeszły. Zapach jest przyjemny. Trzeba tylko zrobić obfita pianę i szorowac ta piana, potem zetrzeć bawełniana stara koszulka. Jestem w szoku, naprawdę. Polecam każdemu ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wykorzystuję Preparat proszkowy do czyszczenia dywanów, w który specjalnie na zamówienie jestem zaopatrywany przez www.petrusserwis.pl . To z jego pomocą w zupełności wygrywam z brudem, który próbuje zniszczyć mój dywan, ale się nie poddajemy! Z pomocą preparatu dywan prezentuje się jak nowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynaxx
gdy planujemy duże porządki w swoim domu powinniśmy także poważnie zastanowić się nad zleceniem odpowiedniego czyszczenia znajdujących się wykładzin czy dywanów tak aby zostały one odpowiednio odświeżone. wymaga to skorzystania ze specjalistycznych usług dzięki czemu zostanie to zrobione w bardzo dokładny oraz precyzyjny sposób.***academiclab.pl/co-warto-wiedziec-o-czyszczeniu-wykladzin/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są dywany gdzie temat przykrego zapachu może się pojawiać częściej i takie gdzie jest to rzadki problem. Tak czy owak, jak walczyć z takim nieprzyjemnym zapachem dobrze tłumaczą na 7kd.pl/smartblog/127_jak-usunac-brzydki-zapach-z-dywanu.html. Dobre życiowe metody podane w zrozumiałej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula87

Najlepiej poszukać jakiegoś dobrego i sprawdzonego środka specjalnie do dywanów. Duży wybór środków czystości znajdziesz w ofercie www.partner.kielce.pl. Posiadają dobrą jakość więc na pewno poradzą sobie nawet z najgorszymi plamami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

Dokładnie, jednak pamiętaj że domowe sposoby czasami po prostu się nie sprawdzają. Ja miałam taką sytuację i po wypróbowaniu chyba wszystkich środków musiałam oddać dywan do czyszczenia. Żałuję, że od razu tak nie zrobiłam, bo więcej wydałam na te wszystkie środki, niż za samo pranie. Gdy ktoś miał podobny problem to sprawdźcie na stronie luxclen.pl mają ciekawe porady jak prać dywan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z tymi plamami na dywanie to faktycznie ciężki temat. Jeszcze zalezy od czego się taka plama zrobiła bo po winie z białego włosia to naprawdę ciężko usunąć. Ale po kawie już sobie poradziłam dość fajnie. Przydały się porady ze strony 7kd.pl/smartblog/111_jak-wyczyscic-plame-po-kawie-z-dywanu-kuchenn.html. Fanie opisane różne patenty żeby plamę zdjąć nie niszcząc samego dywanu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena

Dywan najlepiej oddać w ręce specjalisty. Kiedyś sama się zabrałam za pranie dywanów to wyglądały później okropnie, pomijając fakt, że środki jak vanish nie są tanie. Od tego czasu raz w roku oddaję dywany do pralni luxclen i mam spokój. też bez przesady dywanów nie pierze się co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×