Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stara mycha

34 lata - czy jestem za stara na ciążę ?

Polecane posty

Gość stara mycha

Wcześniej jakoś nie myślałam o dzieciach, a gdy zaczęłam myśleć, to boję się że jest już za późno. Niepokój mój wzbudza fakt, że z obecnym partnerem uprawiam seks bez zapbezpieczenia od 2 lat i nic. Coprawda mamy ten seks tylko w weekendy ( bo nie mieszkamy razem ) i może po prostu akurat nie trafiamy na jajeczkowanie ? Jakie powinnam zrobić badania w pierwszej kolejnosci, aby sprawdzic czy jestem płodna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tereska niebieska ....
U nas tez po 2 latach "zaskoczylo"...przez te 2 lata nie staralismy sie wogole tylko po prostu odstawilam tasy ... Corke urodzilam jak 36 lat mialam :) Widze ze nalezysz mniej-wiecej do mojego pokolenia ;), wychowanego w komunie, na polskich ziemniakach i pomiorach o smaku pomidora, bez zywnosci genetycznie modyfikowanej, bez McDo i innych swinstw.... my jeszcze jestesmy tym zdrowym pokoleniem, Ci po nas juz nie maja tak latwo :O.... Jesli nie macie z patnerem zadnych powaznych problemow zdrowotnych (typu cukrzyca, tarczyca... ) to zadnych badan Wam nie potrzeba tylko 2 tygodni wakacji w cieplych krajach :) ... Powodzenia zycze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idź do ginekologa, pogadaj z nim. On zaleci konieczne badania, np hormonalne. Zrobi USG jajników. Powiedz mu że się nie zabezpieczacie od 2 lat ale że jakoś nie wychodzi. Nie przyznawaj się do tych weekendów:-) Po prostu powiedz że nie możesz zajśc w ciażę. A on na pewno wszystko sprawdzi. Nie rób żadnych badań na własną rękę bo to strata kasy. I nie, nie jesteś za stara na ciązę:-) Z powodzeniem możesz mieć jeszcze dwoje a nawet troje dzieci:-) Aaaaa, zainwestuj w testy owulacyjne. Pomogą ci wyznaczyć owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owszem, placisz jak kazdy
po prostu obserwuj swoj cykl a wtedy trafisz w owulacje, niekoniecznie musisz od razu do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIe jesteś za stara
Tak ogólnie rzecz biorąc. Dwie kobiety z mojego otoczenia właśnie w tym wieku urodziły pierwsze dzieci. Dla mnie to byłoby za dużo z różnych względów, m. in. zdrowotnych, ale dla wielu kobiet ok. A badania możesz zrobić. Wcale nie strata kasy. Często lekarze "dozują" badania niepotrzebnie, dochodząc do sedna po długich miesiącach. Jak zrobisz komplet badań to od razu będziesz wiedzieć na czym stoisz. Plus oczywiście w pierwszej kolejności badanie nasienia partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×