Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beczuła

waze 90 kg i zaszłam w ciąże!!!:(

Polecane posty

Gość beczuła
dziekuje za słowa wsparcia, :):) to bardzo mi pomaga... mam nadzieje ze jednak duzo nie przytyje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cisz się ciążą i pilnuj wagi
dlaczego ludziom slowo dieta kojazy sie odrazu z odchudzaniem? Wystarczy się dobrze odzywiac, zdrowo, duzo warzyw, gotowac na parze zamiast smazyc itd. dzieki temu wlasnie sie pilnuje wagi. A duzo ruchu w postaci spaceru to jakos z odchudzaniem mi sie nie kojazy, jedynie z relaksem, bo jak bym chciala schudnac to bym poszla na fitnes albo na silownei a nie na spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przejmuj sie gadaniem jakiejs tam martva, cóz ona nie rozumie co to choroba i tycie w chorobie. ja dokładnie Cie rozumiem. tez podobnie jak Ty (beczula) będąc po chorobie (poważnej) przytyłam do 95kg, i oczywiście zabrałam się za odchudzanie ale okazało się, że jestem w ciązy, cieszyłam się ponieważ myślałam ze nie będę mogła miec dzieci a tu taka niespodzianka. w pierwszych 3 miesiącach schudłam 10kg (ale tak jak piszą dziewczyny nie siedziałam w domu tylko cały czas w ruchu zresztą taką miałam prace ze musiałam chodzić po kilka godzin dziennie - rachmistrz spisowy), teraz jestem w 9 miesiącu ciąży i przytyłam tylko 13kg wcale nie tak dużo jak ktoś pisał o 20kg czy 30....myślę że jak więcej będziesz sie ruszać to nie przytyjesz dużo, a jeszcze dodam że jadłam wszystko na co miałam ochote... także nie przejmuj się po porodzie wszystko zrzucisz... a i mój facet nie znalazł sobie innej....:) trzymaj się i głowa do góry!!!byleby maleństwo było zdrowe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ibfr7du8niyh
Spoko ! Dbaj o siebie w ciąży, przytyj max 12 kg i po porodzie weźmiesz się za siebie :P Ja ważyłam 88 kg. W ciązy przytyłam 14 kg. 2 lata po porodzie i mam 71 kg. Wzrost 173 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reertrtrg
Hej!! ja też jestem w ciąży (obecnie to 24 tydzień). Ciążę zaczynałam z wagą 86 kg!! (nie planowałam ciąży bo tez byłam w trakcie diety 1200-1400 kcal). Powiem Tobie, że teraz ważę 82 kg i wcale nie przerwałam diety!! dziecko zdrowe, zdroro się rozwija, waży już ponad pół kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem ciekawa czy autorka mimo ciąży nie mogłaby schudnąć? Ktoś tam wcześniej napisał że dieta kojarzy się nam z jakimiś cięciami pokarmowymi i liczeniem kalorii, ale gdyby autorka jadła warzywa na parze, wykluczyła białe pieczywo,makarony z białej mąki itp, słodycze i słodkie napoje, nie dość że powinna schudnać, to jeszcze dziecku na zdrowie to wyjdzie.. No chyba że się mylę, bo nigdy w ciąży nie byłam, ale wydaje mi się to dość logiczne ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bikigdybi
popieram kreskę, ja właśnie tak mam - nie obcięłam radykalnie kalorii, ale jem zdrowo i chudnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beczuła
własnie sama jestem ciekawa czy nie mogłabym schudnąć jeszcze?:) to było by dobre? a tobie kochana lekarz pozwolił być na takiej diecie 1200-1400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beczuła, ale dieta nie polega na liczeniu kalorii... odpowiednio łącz pokarmy, nie jedz makaronu z tłuszczem, białek z węglowodanami ... o takich rzeczach można spokojnie w necie poczytać, ale podstawa to warzywa - kalorie znikome, sycące jedzenie ... zdrowe itd .. i przede wszystkim nie należy ulegać stwierdzeniu - że kobieta w ciąży powinna jeść za dwoje .. i wszystko najelepiej .. bo nie wiem w czym dziecku miałyby służyć lody czy ciastka, czy pizza. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Collastynka
A zapytam niedyskretnie- jaka to choroba spowodowała twoją otyłość? Bo każdy tłumaczy się chorobą, lekami i genami a najczęściej to zwykłe obżarstwo i lenistwo, zaledwie 5% otyłości i nadwagi spowodowana jest przez leki i chorobę. A co do twojej ciąży- napewno nie wolno ci się odchudzać. Staraj się jeść zdrowo, pamiętaj że kobiecie w ciąży dopiero w drugim trymestrze przysługuje 360kcal dodatkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Collastynka
Kreska jeżeli ty bierzesz internet za autorytet jeżeli chodzi o żywienie to wszystko w temacie. Nie odchudzaj się. Jedz wszystko. NApewno nie stosuj diety typowo bogatobiałkowej z ograniczeniem węglowodanów!! Faktem jest, że zapotrzebowanie na białko w ciąży wzrasta (w okresie lakatcji jeszcze bardziej) ale nie wolno ci wykluczyć węglowodanów bo to węglowadany są paliwem dla organizmu nie białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reertrtrg
tak, powiedziałam, że jestem, lekarz mówi, że dziecko rozwija sie jak najbardziej prawidłowo i mogę kontynuować dietę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beczuła
choroba colitis ulcerosa, brałam silne sterydy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Collastynka
Jeżeli chcesz mogę wyliczyć twoje zapotrzebowanie na białko, węgle i tłuszcze i dać ogólne zalecenia żywieniowe- jeżeli będziesz chciała skorzystasz jeżeli nie trudno (studiuję dietetykę, jestem na finishu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Collastynka - czytaj ze zrozumieniem ... W internecie można znaleść wiele prac naukowych i autoryzowanych stron internetowych na temat zdrowego żywienia. Odpowiednie łączenie pokarmów (nie wiem gdzie czytałaś coś o jakimś wykluczaniu ... ) jest podstawą dobrego żywienia, ułatwia trawienie i wchłanianie cennych składników odżywczych. I sądzę że lepiej zrobi i matce i dziecku talerz surówki z kawałkiem gotwanego mięsa, makaron pełnoziarnisty z warzywami czy pieczona ryba, niż talerz białego makaronu z zawiesistym tłustym sosem czy czekoladowe batoniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzem_truskawkowy
Collastynka, bardzo przepraszam, że tak zupełnie z innej beczki, ale czy mogłabyś innym zrobić taki bilans zapotrzebowania na białko czy węgle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz,powiem ci
wcale nie musisz przytyc w ciazy. ja wazylam 65 jak zaszlam i przytylam tylko 5 kg. po porodzie zgubilam 10 kg. takze odzywiaj sie zdrowo,duzo warzyw owocow a wcale nie przytyjesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Collastynka
dzem- mój mail collastynka@wp.pl napisz do mnie, podam Ci gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzem_truskawkowy
Napisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znalazlam stare posty Nox
Dnia 9.04.2011 o 17:58, Gość Martva napisał:

Choroba, leki...Wszystkie żałosne tuczniki tak samo się tłumaczą obleśna wielka babo, którą mąż zdradzi jak zobaczy potwora z wielkim brzuchem i cycami do pasa

Ot karma wrocila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×