Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miłośniczka ciach

Zebra co z nią??????

Polecane posty

Gość miłośniczka ciach

Uwielbiam zebrę , ale mi nie wychodzi.Co robię nie tak? Może przepis mam do bani , albo w złej blaszce piekę (tortownica "24".Podajcie jakiś sprawdzony przepis!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania12
Kyrie elejson, Kyrie elejson. Chryste elejson, Chryste elejson. Kyrie elejson, Kyrie elejson. Boże Ojcze bogaty w miłosierdzie - zmiłuj się nad nami. Synu Boży objawiający miłosierdzie Ojca - zmiłuj się nad nami. Duchu Święty, źródło miłości i miłosierdzia - zmiłuj się nad nami. Święta Trójco, Jedyny Boże poprzez swoją Opatrzność opiekujący się całym stworzeniem - zmiłuj się nad nami. Matko pięknej miłości, módl się na nami Matko miłosierdzia, Matko litości i łaski, Matko ofiarności i dobroci, Matko poświęcenia i służby, Wszechmocy błagająca, Szafarko Bożego miłosierdzia, Ucieczko grzeszników i winowajców, Wspomożycielko głodnych i spragnionych, Schronienie bezdomnych i tułaczy, Opiekunko ubogich i uciśnionych, Obrończyni wdów i sierot, Drogowskazie błądzących i zagubionych, Orędowniczko upośledzonych i zniewolonych, Nadziejo uwięzionych i osamotnionych, Pociecho wątpiących i zrozpaczonych, Ostojo cierpiących i konających. Umiłowana Córko Ojca przedwiecznego - usłysz nasze błagania. Matko Jednorodzonego Syna Bożego - usłysz nasze błagania. Oblubienico Ducha Świętego - usłysz nasze błagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośniczka ciach
ania12 - o co ci chodzi? Gorzej się poczułaś czy fora pomyliłaś?????Potrzebna ci pomoc, wezwij karetkę do domu bez klamek!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośniczka ciach
w czasie spowiedzi zaglądam księdzu pod sutannę po czym dokonuję na nim zuchwałej kradzieży kieszonkowej:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię wg przepisu bratowej, I jej, i mnie wychodzi wilgotne ciasto: 3 jJK 1.5 szkl. cukru 2.5 szkl. mąki 1 szkl. oleju 3/4 szkl. oranzady lub wody (nawet mineralnej, może być też kranówa) 2 łyżki kakao 2 łyżeczki proszku do pieczenia Całe jajka ubic z cukrem, dodać mąkę i proszek. Dobrze ubić i dodać olej z wodą. Wymieszać ponownie. Masę podzielic na 2 części. do jednej części dodać 2 łyzki mąki, wymieszać. Do drugiej części dodać 2 łyzki kakao. W długie brytfance - keksówce - lać naprzemiennie jasne i białe ciasto. Piec godzinę w temp. 180 stopni C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośniczka ciach
chuda_jak_słomka - wielkie dzięki , ten przepis jest inny niż mój- myślę, że wyjdzie.W moim przepisie jest więcej wody lub oranżady, może dlatego robił mi się zakalec.Koleżanka też robiła wg mego przepisu i wyszedł jej twardy beton, a nie ciasto.To znaczy , że to nie była moja wina - a przepisu.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośniczka ciach
annawioletta - i Twój przepis sobie spisałam, też jest fajny,spróbuję upiec go na sobotę.Mam pytanie w jakiej blaszce pieczesz, w tortownicy czy keksówce? . Dzięki!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w keksówce piekę. takiej coś około 25cm długości. Na rozłozenie ciasta przeze mnie nie patrz - wiem, że to na obrazku pokazowe nie jest, ale chociaż widać, że receptura dobra, bo ciasto wyrasta. I jest pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośniczka ciach
Wielkie dzięki annawioletta - nareszcie konkrety, kupię taką blaszkę i jeszcze dziś upiekę zebrę, u mnie wszyscy za nią przepadają:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×