Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olkaa N

Kwiaty na skalniak długo kwitnące ,co polecacie ?

Polecane posty

Gość Olkaa N

Jak wyżej,co polecacie na skalniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkaa N
up :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rośliny na skalniak z natury swej nie kwitną długo pochodzą z klimatu górskiego, gdzie wiosna i lato trwają krótko, więc rośliny muszą szybko kwitnąć i szybko zawiązywać owoce, bo mają na wszystko 3-4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam maciejkę:)
kwitnie całe lato i super pachnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkaa N
A jakie kwiaty w miarę długo kwitną ? Takie niższe ala skalniaki ? Czasami widzę u kogoś w ogródku takie śliczne kolorowe poduchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkaa N
Pelagia dziękuję :-) Może ktoś zaproponuje coś ładnego ze swojego ogrodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Pelagia
Osobiście uwielbiam goździki i sasanki. Ale tu masz do wyboru i koloru rośliny i pokazowe skalniaki, z tego czerpię pomysły , na swój skalniak a mam naprawdę duży, z lampami solarnym, kosodrzewiną karłową , fiołkami w różnych kolorach! http://ogrod-amat.strefa.pl/skalniak.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkaa N
Bardzo fajny link :-) Pelagia-->Sasanki mam już kilka lat,mam też na skalniaku krokusy,pierwiosnki,prymule,floksy. Tydzień temu kupiłam kilka goździków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby roślinki kwitły cały rok na skalniaku, musisz dobrać je tak by pory kwitnienia się nie pokrywały, skalniak pozostanie wtedy długo kolorowy u mnie od wiosny zaczynają kwitnąć : rośl.cebulowe ,pierwiosnki , jaskry potem fiołki,żagwin ( 3 kolory), gęsiówka(2 kolory), skalnice (3kolory), piaskowiec ,zawciąg ,gożdzik, potem posłonek,anacylium , bergenia,lawęda , kocimiętka itd itd do jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkaa N
Roybusch dzięki za wskazówkę :-) Miałam nadzieję,że dziewczyny napiszą co latem pięknie i długo kwitnie. Z roślin takich niższych,skalniakowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkaa N
Skalnicę mam, trzy kolory właśnie :-) Ona jest niezniszczalna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś wyżej napisał, skalnice są b.wytrzymałe :) sprawdź sobie bloga emaprt-ogrody super projekty ze skalniakami stworzyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykonanie skalniaka powierzyłam firmie www.brukarstwoarkadia.pl. Potrafią stworzyć naprawdę piękne rzeczy. Widać, że ma się do czynienia z fachowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również skorzystałam z usług firmy projektującej ogrody www.ogrodyamcon.pl. Wszystko dobrane idealnie piękna zieleń i kwiaty. Całość prezentuje się oryginalnie, efekt rewelacja. Jestem bardzo zadowolona z usług firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×