Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sdfadsfdsf

Wasze popisowe dania na STOLE WIELKANOCNYM

Polecane posty

czemu ja wcześniej nie znałam tej rolady łososiowe :O ja też podaje barsz biały na naturalnym zakwasie i polędwiczki nadziewane sliwkami rolada serowa z pieczarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __Mimi__
Mamy tyle potraw i przepisow na Wielkanoc... Co roku mozna cos robic innego,tyle tego jest. Jak ktos kombinuje ciasto Snickers to mi sie slabo robi :/ Jak ktos sie nie chce wysilic, to moze niech kupi babke piaskowa w cukierni albo niech sobie zwyczajnie zje te nieszczesne Snickersy, tylko co one maja do swiat, to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkifrde
o co chodzi z tym snikersem???:O ciasto jak ciasto...na dodatek z przepisow siostry Anieli,tylko pod inna nazwa... nie rozumiem z czego robic problem. to na swieta Wielkanocne sa jakies zarezerwowane dania?:) bo skoro sa,to jakim cudem co roku mozna "serwowac"cos nowego?:) chyba,ze jest jakas wielka ksiega wielkanocnych przepisow o ktorej nie mam pojecia:)))))))))))) zrobie tego snikersa!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkifrde
a poza tym snikers najprostszym ciastem to tez nie jest.....wiec nie lada trzeba sie wysilic by go stworzyc... matko:(dlaczego ludzie sa tak ograniczeni i trudno im zrozumiec,ze snikers to tylko glupia nazwa ciasta a nie batonik w folijce:O sory,to siostra Anastazja,nie Aniela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 45234234234
Ja tez nie rozumiem tego postu o Snickersie... czy ona się dziwiła, że ktoś robi w innej wersji? Bo przecież to jedno z trudniejszych ciast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhfvdc
u mnie bedzie zur, pieczone miesko, jaja faszerowane kilka rodzai, salatka z tunczyka, jaja w majonezie, biala kielbasa, sernik, placek drozdzowy z wisniami, moze jakiesciasto czekoladowe, swojski chlebek jeden z ziarkami dyni.. i moze te roladki lososia ze spinakiem :) wygladaja super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkifrde
roladki sa super,tylko z serkiem almette.jadlam rolade z serkiem z Biedronki i paskudna byla... tez jutro robie:) w tvn-ie ost robili pasztet z pieczarek i jajek...mam ochote go zmontowac...w koncu kiedy jesc te jajka jak nie teraz?;) ide poczytac co sie daje do zrazow,bo zapomnialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
wiem,wiem....to nie te Swieta;) ale zalozylam dawno temu ten watek na Wielkoanoc,wyprobowalam prawie wszystkie dania i byly super!polecam po raz setny:) macie moze jeszcze cos ciekawego? jakies oryginalne przekaski typu rolada ze szpinakiem? a moze macie super przepis na rybe po grecku?(bo mam zamiar zrobic 1 raz...) bede b wdzieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoppppppppppppppp
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iuytrefghj
cos nowego pojawilo sie w Waszym menu?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erftghjkl
współczuje ci , no i tematł padł dyplomatycznie jak bogaczki doczytały jak inni żyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)))) Jako nowość w tym roku robię popisowe danie mojej kolezanki:) jest troch z nim roboty ale jest wspaniałe:) Najpierw piekę mięso (przyprawione,naszpikowane czosnkiem) - u mnie schab - do pieczenia schabu w rekawiedodaję sporo cebuli(gdy schab jest już upieczony,wyjmuję go - a sos i cebulę przekładam do rondla i duszę oraz rozgniatam cebulę ,aż powstanie jednolita,szklista masa. Kiełbasę białą parzoną kroję wzdłóż,jedną połówkę nieco wydrążam i w to miejce daję masę cebulową,przykrywam drugą połówką i zawijam w ciasto francuskie,smaruję rozczepanym jajkem ,można posypać wierzch sezamem,piekę aż ciasto ładnie się zrumieni. Moze komuś też będzie się chciało tak pocudować - naprawdę warto.Jak już bie to cebulę można zastąpić np. dyszonymi z cebula dorobno pokrojonymi pieczarkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze taka fajna ciekawostka obiadowa,którą niedawno robiłyśmy na imprezie:) mięso mielone przygotowujemy jak na kotlety mielone z tą tylko róznica,że do środka każdego kotleta wkładamy p 1 jajku przepiórczym ugotowanym na twardodalej postępujemy jak ze zwykłymi kotletami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez bralam rowne suplementy
u mnie bedzie pieczone mieso placki- sernik, babka x4, jablecznik salatki- sledziowa i jarzynowa i.... Nordic Walking zeby to wszytsko spalic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to ja sie tez pochwae u mnie na stole bedzie: -zurek z kiełbaska swojską (babcia ze swiniobicia przywiozla, moj mąz juz sie trzesie) -jaja faszerowane tunczykiem i faszerowane pieczarkami - rolada nadziewana (kiedys do tego uzywalam poledwicy wieprzowej ale male takie wiec teraz robie ze schabu - galareta z kurczaka - kotleciki jajeczne - salatka jazynowa a na to szparagi w szynce pod galareta - sernik wykwintny z mojej ukochanej cukierni (ja nie umiem piec sernika) - ciasto z kostką galaretkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś skromnie u ciebie
A szynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sitgrghtjuftyfgg4igvfd
Żurek z białą kiełbaską .Polecam. Całej mojej rodzinie smakowało , spróbuj sama przygotować. Wyśmienite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znowu jaaaaaa
to znowu ja:) i kolejne Świeta Wielkanocne:) co w tym roku ciekawego szykujecie na świateczny stół? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sorenti
barszcz biały z jajkiem i kiełbasą polędwiczki wieprzowe w boczku z sosem śliwkowym sałatka z selera konserwowego jajka faszerowane tymbaliki z kurczaka ćwikła z chrzanem pieczony boczek, szynka z masłem bazyliowym, pasztet własnej roboty ciasta: sernik z brzoskwiniami, przekładaniec, mazurki, rurki z kremem, babka I to chyba tyle, choć znając mnie, to jeszcze coś dołożę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marana851
Ja zawsze robię jajka faszerowane :D rodzinka je uwielbia :D a farsz to drobno pokrojone: kabanosy Maestro ser żółty Serenada trochę cebulki i papryka no i majonez, pieprz, sól ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tym roku planuję zrobić polędwicę chateaubriand do której wykorzystam dobrej jakości mięso wołowe od http://cezan-ubojnia.pl/ Na pewno zrobi wrażenie na rodzinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćferfger
A co macie na Boze Narodzenie dobrego////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyrylkaa
nie wiem czy u Waszystkich ale u Nas musi być żurek na Wielkanoc, z jajkiem biełbasą to podstawa, pozostałe potrawy to już kwestia indywidualna, jesli chodzi o żurek to wykorzystujemy na do jego przygotowania koncentrat żurku Krakusa, dzięki niemu żurek wychodzi smaczny, naturalny i szybki dlatego częściej serwuję domownikom żurek na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×