Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moralis

co będziecie gotować na święta , bo nie mam pomysłu???

Polecane posty

Gość moralis

Chodzi mi o normalne jedzenie, nie ciasta, nie placki. Oprócz sałatki warzywnej z majonezem oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moralis
Planuję podać kiełbase na gorąco, sałatke jarzynowa, a na reszte nie mam pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iksug
ja organizuje obiad w drugi dzień świąt. będą wołowe roladki i warkocze z karkówki. do tego buraczki i jakas wiosenne sałatkę z sosem vinegre. i oczywiście rosołek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szara moria
ja robie kawałki piersi kurczaka nadziewane szynką, serem lazurem itp. to sie fachowo cordonblue chyba nazywa, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moralis
nie planuję kiełbasy na gorąca, ktoś to za mnie napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iksug
karkówke kroje na normalne plastry, apozniej kazdy z tych plastrów dziele na 3 paski. Pozniej robie zalewe, na kazdy z pasków osobna. jedna to: olej, czosnek, majeranek, pieprz i odrobina soli, druga zalewa to: olej, ostra papryka, pieprz i odrobina soli, a zalewa trzecia to olej, bazylia, pieprz i odrobina soli. w tej zalecie mieso lezy conajmniej 2 godziny. najlepiej jak lezy cala noc, jest wtedy bardzo aromatyczne. pozniej pleciemy warkocze biorac po jednym pasku z kazdej zalewy, spinam wykałaczką. Następnie podsmażam na rozgrzanej patelni a następnie chwila w piekarniku. Jest pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiankaaaa......
Ja chrzanie gotowanie :) Mimo wszystko, : -Żurek, albo barszcz biały -gotuję dwa dni wcześniej, dopiero potem jaja -kupuję galaretkę z golonki porcjowana w miseczkach i chuj -Kupuję gotowe flaki, jeśli mam mało osób, ale u mnie to zazwyczaj ok 17, cholera, dlatego dzielimy się robotą -jak mnie nikt nie wkurwi, to zrobię rybę w pomidorach -sałatka polska jarzynowa, to już tradycyjnie moja robota, -piekę kurczaki, albo dduszę karkówkę (karkówkę obtaczam wszelkim badziejstwem do mięsiwa na dwie doby, po czym szpagatuję, obsmażam , wrzucam do brytfanny, do połowy dolewam wody , wkrajam przynajmniej 5 cebul,dodaję czosnek , ile wlezie, próbuję sos, i duszę ze 2,5-3 godziny, obracając oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blblu
ikdug plastry wzdłuz czy w szerz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona w tych sprawach
robie nadziewane na rozne sposoby jajka, pieczone faszerowane kurczaki, pieczony schab, salatki, surowki ze swiezych warzyw, barsz wielkanocny, wlasnie moja siostra zadzwonila i poprosila bym zrobila pasztet, wiec zrobie tez pasztet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×