Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paulaavon !

kosmetologia

Polecane posty

witam, chciałabym zapytać jakie liceum najlepiej skonczyc ( krakow ) by potem byc dobrze wyksztalconą na studia kosmetologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppp222
a to obojętne, w liceum musisz wybrać profil biologiczno-chemiczny i uczyć się i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem na kosmetologii i radzę Ci abyś przylożyła się do biolgi ( zwłaszcza genetyka) i do chemii bo jest jej najwięcej ( chemi kosmetyczna, analityczna, organiczna, biochemia itp) A tak na marginesie to bardzo fajny kierunek :P nie jest za łatwo, ale też nie ma niewiadomo ile nauki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Lublina;) Nie mam pojęcia czy jest po tym praca bo jestem na 1 roku. Wydaje mi sie, że to przyszłościowy kierunek bo przecież ludzie coraz bardziej zaczynają o siebie dbac. Najlepszym rozwiązaniem jest zalożenie swojego własnego salonu. Zrobisz sobie szkolenie na jakies lasery itp i będą sie do Ciebie pchać drzwiami i oknami:P Wiadomo, że jak bedziesz się starała o prace bedziesz miała większe szanse niż kosmetyczka po studium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppp222
niekoniecznie, kosmetolog ma większe uprawnienia niz kosmetyczka ale bez rewelacji, napisze więcej za kilka min bo nie mam chwilowo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak jesteś obrotna
to po tym kierunku możesz dużo zdziałać, jak chcesz zarbiać jak kosmetyczki po dwuletnim studium to raczej lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppp222
no tak, tylko niech ona poczyta jakie uprawnienia ma kosmetolog, bo to się prezentuje tak kosmetyczka----kosmetolog----chirurg plastyczny no i kosmetyczka wiadomo co robi, chirurg też wiadomo, a kosmetolog tak naprawę nie wiadomo co, niby to są te same uprawnienia co kosmetyczka przy czym ma się uprawnienia do robienia zastrzyków i lasera(z pewnymi ograniczeniami) no i ma się większą wiedzę niz kosmetyczka po studium, tzn nie jest to moze takie złe ale to też żadna rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppp222
no tak, tylko zastanów się co i jak, bo wiesz, niby masz większe uprawnienia niz kosmetyczka i mozesz te lasery i zastrzyki robić, ale ja szczerze ci powiem że nigdy w życiu bym na zastrzyk czy na laser do kosmetologa nie poszła, kosmetolog to trochę taki twór jak kierunek studiów: administracja czy zarządzanie, umiesz bardzxiej zarządzać czy administrować??? a w odczuciu pracodawcy tak naprawdę nic nie umiesz, po prostu dla 95% ludzi kosmetolog=zwykła kosmetyczka, i obrotność tu nie ma nic do rzeczy, po prostu liczy się jak ludzie na to patrrzą, a większość z nich nie wie kim jest kosmetolog, dla nich to kosmetyczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppp222
miało być kierunek studiów: administracja i zarządzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obrotność ma tu wiele
d czynienia. jak nie wezmiesz sprawy w swoje rece to bedziesz zapierdzielac za 1500zł jak kosmetyczki po dwuletniej szkole. wlasny biznes to jest cos. poza tym, pozniej szkolenia szkolenia i jeszcze raz szkolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joaśka23
Jak zaczynasz studia, nigdy nie wiesz czy w przyszłości będzie praca. Wiesz ile jest na rynku kosmetyczek, kosmetologów już teraz? A co będzie kiedy skończysz studia? Kiedyś to był przyszłościowy kierunek, ale kiedy sama go skończyłam, okazało się, że nie ma pracy... albo masz kasę i zakładasz swój gabinet, albo nie pracujesz w zawodzie... Tylko trzeba się też zastanowić nad tym ile może być gabinetów w jednym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdura, na kosmetologi dalej da się nieźle dorobić. Ja skończyłam szkołę u Mydłowskiej po czym założyłam swój własny gabinet i mam dużo klientek (poczta pantoflowa działa a do tego dyplom po studiach budzi zaufanie), nie narzekam na brak zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! :) Ja zaczęłam studiować kosmetologię w tamtym roku na Wyższej Szkołe Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy i jestem bardzo zadowolona! Uczelnia ma swój klimat, wykładowcy są spoko i ogólnie jestem przekonana, że ta uczelnia to dobry wybór! Zostawiam info jakby ktoś był zainteresowany: http://study4u.eu/uczelnia/381-wyzsza-szkola- nauk-o-zdrowiu Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kosmetologia to super kierunek! ja tez jestem po:) I jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli ktos nie jest pewny czy wybrac kosmetologię, polecam zajrzeć na http://www.medpharm.pl/59-kosmetologia i kupić ze 2-3 publikacje na ten temat i sie przekonać :) W Med Pharm znajdziecie naprawde dobre pozycje ksiązkowe z zakrsu kosmetologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia
U nas w Medyku, czyli wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu jest sporo biologii i chemii, wiec warto się przyłożyć do tych przedmiotów w liceum, a najlepiej pójść na biol-chem jeśli myśli się o studiach kosmetologicznych. ja swoje już za chwilę kończę, ale polecam każdemu, kto planuje przyszłości w tym zawodzie. Studia w Medyku świetnie przygotowują do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina Konieczko

Cześć ogólnie rzecz ujmując sama jestem zdziwiona że udałam się do kosmetologa zawsze jakoś unikałam myślałam że wszystko wiem , okazało się  że moja wiedza jest dość mierna przekonałam się dzięki temu że oni mnie w tym uświadomili mfportal.pl teraz mam zupełnie inny pogląd na ten temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×