Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość relissys

14 tydzień badanie usg,rozszczep kręgosłupa

Polecane posty

Gość relissys

Jestem w 14 tygodniu ciązy,wczoraj byłam u lekarza na badaniach usg Lekarz dał mi skierowanie do poradni aby wykluczyć rozszczep kręgosłupa.Nie znam sie i nie wiem na jakiej podstawie tak podejrzewa ale strasznie sie martwie,Moze ktoraś z was robiła badanie w podobnym okresie i może porównać ze swoimi wynikami. moje wyniki wygladaja tak BPD-30mm HC-105mm AC-88mm FL-13mm CRL-72 mm NT-2,4mm IT-niewidoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a który to tydzien DOKŁADNIE
u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a który to tydzien DOKŁADNIE
to znaczy kiedy miałaś ostatnia @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość relissys
ostatnia @ 16 styczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym okresie ciąży
Celem tych badań jest nie tylko wykluczenie wad rozwojowych płodu, ale przede wszystkim określenie tzw. ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu np. zespół DOWNA. Być może lekarz miał USG starszej daty i dlatego skierował Cię do poradni gdzie mają nowoczesny sprzęt, aby dokładniej obejrzeć płód. Na razie nie masz powodów do zmartwień, bo i USG tez nieraz się myli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a który to tydzien DOKŁADNIE
aha, ok to dobrze, bo to jeszcze nie 14 tc też uważam jak poprzedniczka nie denerwuj się, bo nie ma powodu po prostu udaj się na to badanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież napisała jak byk w którym tygodniu jest :o Ale czy lekarz Tobie powiedział że podejrzewa rozszczep kręgosłupa czy po prostu wysłał Ciebie na kontrolne badanie jakie w pewnym momencie się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a który to tydzien DOKŁADNIE
nie rzucaj się:O pierwsze usg genetyczne wykonuje się najpóźniej do 13 tygodnia i 6 dnia ciąży później badanie jest niemiarodajne:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość relissys
Z tego co wiem ten lekarz ma dobry sprzet,powiedzial mi ze nie widzi jakiejś przeziernosci wewnętrznej co dobrze jesli jest, a jak nie ma to tez nie ma tragedii ale lepiej sprawdzic bo ja jestem po dwoch poronieniach. Poza tym powiedzial że lepiej jesli obejrzy mnie jakis specjalista w tej dziedzinie bo to badanie wykonuje sie dopiero od poł roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a który to tydzien DOKŁADNIE
dlatego nie martw się na zapas:) lekarz rozsądnie mówi;) po prostu zrób to usg na pewno wszystko jest ok tylko lepiej mieć to czarno na białym;) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym okresie ciąży
czasami dziecko jest tak ułożone, ze pomimo dobrych chęci lekarza nie można zrobić pomiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiecie dziewczyny
pocieszyc :) Autorko takie badanie moze zrobic kazda mama ale nie musi jest dodatkowo platne. To cos jak zrobienie badania na toksoplazmoze, albo usg na sprzecie 3d/4d mozesz zrobic ale nie musisz. Ja w 13 tyg nie robilam badania przeziernosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolutnie nie chcę cię strasz
yć, ale NT czyli przezierność karkowa, jest dość duże. Na innych pomiarach nie znam się dobrze, ale u mnie właśnie z przeziernością był problem (była duża) i lekarz też się obawiał. Ale z córką jest wsztsko ok, ma już 3 lata, więc nie martw się na zapas, u ciebie też będzie ok. Co do lekarza, to ciesz się, ze jest dokladny i wysyła cię na dodatkowe badania, bo czasami lekarze ignorują mówiąc, poczekamy, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrr........
nie umiecie dziewczyny ----> wybacz, ale piiirdolisz jak potluczona :O... Jesli bylo by tylko JEDNO badanie ktore powinno sie w ciazy napewno zrobic, to wlasnie byloby to USG genetyczne w 12-13 tygodniu... Relissys --> niewidoczne nie oznacza ze go nie ma .... tylko ze podczas badania nie udalo sie zmierzyc. Powtorzysz badanie na lepszym sprzecie i zobaczysz ze bedzie OK :) Powodzenia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolutnie nie chcę cię strasz
Nikt nie pisze przecież o operowaniu od razu. Ani o aborcji, po co poruszasz takie tematy i dołujesz autorkę, skoro parę postów wyzej chciałaś jej pomóc?? Poza tym każda kobieta ma prawo wiedziec czy dziecko jest zdrowe, czy nie i w razie zcego prygotować się do opieki nad nim. W końcu po to technika i medycyna idzie do przodu, prawda? Oczywiście autorce i jej maleństwu życzymy jak najlepiej!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiecie dziewczyny
ja pisalam do Pani nade mna. Atorke pocieszam nadal na bank bedzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolutnie nie chcę cię strasz
ja rozumiem, ze nie pisałaś do autorki, ale ona śledzi wpisy i swoje kliny sobie wbija. znam to, wiem jak sobie można nawciskać do głowy czytając wszystko co dostępne na interesujące nas tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się na zapas..
Przezierność masz w normie...norma w Polsce 2,5-3,0 ( w Anglii norma 3,0).Nawet jak jest podwyższona przezierność to sama w sobie jeszcze o niczym nie świadczy..bierze się pod uwagę jeszcze kość nosową ( powinna być) , przepływy żylne.Zresztą to tylko usg , też mogą być pomyłki.Zrób badania , które zlecił lekarz,Jak się niepokoisz idź jeszcze do innego lekarza na konsultację.Przecież czasami wchodzą w grę dziesiątki milimetrów, wiec drobne odchylenia mogą być.Ponadto dziecko się wierci i też od tego zależą pomiary.Powodzenia i nie zamartwiaj się , wszytko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się na zapas..
Oczywiście części dziesiętne milimetra...Często dwa różne usg na dwóch różnych sprzętach, u dwóch różnych lekarzy w niedużym odstępie czasu pokazują różnicę i do za dużą biorąc pod uwagę to ,że dziecko rośnie.To tylko usg, byłam u bardzo dobrego specjalisty i tak mi powiedział..Zawsze jest możliwość błędu dlatego lekarz wysłał cię do innego lekarza.Często jeden lekarz czegoś tam nie znajdzie, inny to widzi bez trudu...A i jak możesz ogranicz szukanie w internecie , bo dostaniesz schizy. wiem o czym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lillegz
To, czy dzidziuś ma rozszczep czy też nie nie stwierdza się na podstawie długości i innych miar. Widać to w obrazie USG, na dobrym sprzęcie, także USG 3d/4d jest tu jak najbardziej wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lillegz
Aha, zmierzenie przyziernosci karkowej mozna wykonac NAJPOZNIEJ 15 tc + 3 dn bodajze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adzia1982
NT mierzy się do 13tyg i 6 dnia ciży,potem jest niemiarodajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 12+6 tc, miałam CRL=65,4 i NT= 1,0 mm - lekarz powiedział że to idealne wyniki i że norma jest do 2,5 mm (NT) , ponieważ te badanie nalezy wykonać w okreslonym terminie , lekarz powinien kilkaktrotnie w czasie tego usg sprawdzić pomiar , ponieważ mogą być różne przyczyny wysokiego NT , np, dziecko odegnie głowkę , źle się ułoży itp. Także autorko , twoje dziecko mieści sie w normie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aDHBVlwf
autorko - mysl pozytywnie. Masz przekonać sama siebie, że Twoje dziecko jest zdrowe jak rydz ;) Grunt to pozytywnie mysleć!!! Głowa do góry!!! Rozszczep lręgosłupa zdarza się rzadko więc jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że Twoje właśnie dzieckon go ma! ;) a tu jeszcze kobitki Ci piszą, że wyniki są ok... może tu chodzi tylko o kasę? Słyszałam już o takich przypadkach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×