Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce zrobic jako przekaske

Pieri z kurczaka na zimno, macie przepis?

Polecane posty

Gość chce zrobic jako przekaske

W niedziele mam gości i chciałabym podać piersi z kurczaka na zimno ale nie wiem jak zrobić? mogą być nadziewane ale macie jaki konkretny przepis? żeby po ostudzeniu nie były suche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię takie w majonezie.Piersi z kurczaka ,wykrawam tak,żeby były cienkie , niedługie paski (prostokąty 5 x 10cm) ,delikatnie je jeszcze ubijam prze folię.Przygotowuję majonez ,do którego dodaję ze dwa - 3 ząbki czosnku (przeciśniętego przez praskę) ilość czosnku wg uznania.Mięso przyprawiam solą i pieprzem, otaczam w majonezie czosnkowym i zostawiam na ok. 0,5 godz.Po tym czasie otaczam w bułce tartej i smażę na złoty kolor z obu stron,smakują i ciepłe i na zimno:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zrobic jako przekaske
ciekawy przepis :) myslalam jednak o czymś pieczonym bo ze smażeniem trochę roboty :p Mylisz, że można byloby zrobić to samo tylko pieczone? oczywiscie bez panierki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może spróbuj takiego wykonania - też pyszne i można jeść na zimno:D składniki: 6 filetów z piersi kurczaka sól i pieprz do smaku 120 ml (1/2 szklanki) miodu 120 ml (1/2 szklanki) musztardy 1 łyżeczka suszonej bazylii 1 łyżeczka czerwonej papryki w proszku 1/2 łyżeczki suszonej pietruszki Sposób przygotowania: 1. Rozgrzać piekarnik do 175 stopni C. 2. Posypać filety z kurczaka solą i pieprzem i włożyć do lekko wysmarowanego tłuszczem naczynia do pieczenia wielkości 22x32 cm. W małej miseczce dobrze wymieszać miód z musztardą, bazylią, papryką i pietruszką. Połową mieszaniny polać kurczaka i rozsmarować, żeby dobrze pokryć filety. 3. Piec w nagrzanym piekarniku przez 30 minut. Przewrócić filety na drugą stronę i posmarować pozostałą połową marynaty. Piec przez dodatkowe 10-15 minut, aż kurczak będzie upieczony, a wyciekające soki będą przejrzyste. Odstawić na 10 minut przed podaniem, aby filety ostygły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka____6.
ja pierdole 6 filetow z kurczaka ochujalas chyba wiesz po ile jest piers 17 zl ja za dwie zaplacilam 20 zl a co mowiac za 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wink wink
mieso z upieczonego kurczaka, albo z rozna, jest dobre na zimno, np. do salatek, wlasnie niedlugo skonsumuje salate z takim kurczakiem na zimno i pestkami winogron oraz sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wink wink
a raczej nie pestkami winogron tylko pestkami dyni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgddz
ja robię tak : filety rozbijam, daję na nie plaster boczku, papryke, ser żółty, zwijam w rulon, zawijam w folie aluminiową i gotuję; potem kroje na plastry i jemy z chlebem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inbox(1)
wszystko zalezy ile chcesz wydac pieniazkow. moim popisowym daniem z filetami na zimno byly by piersi nadziewane. potrzebujesz w miare swieza bulke, wrzucasz ja do malaksera bulke miesza sie z dwiema lyzkami masla i suszona szalwia. w filecie nacinamy kieszonke i upychamy ten farsz. obwijamy filet do okola szynka parmenska lub co bardziej przystepne dla kieszeni cienkimi plastrami wedzonego boczku. kroimi zabek czosnu w drobne plastry. w kazdym filecie juz po owinieciu boczkiem nacinamy male dziurki i wpychamy w nie po plasterku czosnku. nie wiecej niz 3 w jednym filecie. nastepnie wkladamy to do piekarnika przykrywajac folia lub w naczyniu z przykryciem. po 15 minutach smarujemy sama piers, nie czesc z boczkiem, odrobina smietany, cieniutko tylko, zeby bylo ja widac, to nada pieknego koloru i lekko smietankowego smaku. odkrywamy pieczemy przez kolejne 10 minut i gotowe. ja serwuje na zimno z salatka wielowarzywna i chlebem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna żona
Niemoto tempa"kuchareczka____6." czytaj uważnie zanim coś napiszesz , autorka będzie miała gości :p:p:p.Przepis jest na sześć, można zrobić z połowy porcji, trzeba tylko umiejętnie użyć mózgu,ale ty tego organu pewnie nie posiadasz.Za to pysk masz od ucha do ucha.Następna przekupa wlazła na forum:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zrobic jako przekaske
Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi :) 6 filetów to faktycznie za dużo, chciałam podać jako przekąskę a nie jako danie główne bo będzie jeszcze schab na zimno i sałatka ;) To co podajecie to raczej takie "wykwintne" dania,najlepiej jako głowne i z pewnością pyszne ale ja chciałam coś na szybko a chyba nie umiem przyrządzić bo jak robię np w rękawie z przyprawami to wychodzą suche :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna żona
Jak drogie piersi dla Ciebie to kutachem niech ci stary ryj zatka krowo debilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inbox(1)
a nie myslalas, zeby zrobic poprostu salatke z kurczakiem? albo np zrobic coz jak nuggetsy i podac z roznymi sosami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób w krakersach
Przekrój mięso na cieńsze płaty (smaczne też undycze) namocz w maślance na 2 godziny (bez przypraw)m krakersy (dobre te ostro przyprawiane) zmiel i w nich panieruj mięso wyjęte z maślanki. Ułóż na blasze do pieczenia (jedna warstwa) upiecz w temp 190 st C ok 20-25 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a najlepsza i najwydajniejsza
to byłaby salatka z kurczakiem i sosem czosnkowym, pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna żona
i czemuż by niby nie podac kurczaka w lejoszce a'la wredna żona?hhhmmm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rękawie czy w naczyniu
rękawie czy w naczyniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×