Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcęjechać*

Podróż do Pragi

Polecane posty

Gość chcęjechać*

Chcemy się wybrać 3 osobową rodziną do Pragi na weekend. Jestem załamana ceną biletów PKP. Jakimkolwiek pociągiem bym nie kombinowała, to cena tam i z powrotem wychodzi w granicach tysiąca zł. :( Przecież to masakryczna kwota :( Czy jest jakiś sposób, żeby taniej dojechać do Pragi? Autokarem wychodzi 750 zł, w dodatku przyjeżdża się do Pragi o 21.30, co też mi nie odpowiada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blblalala
no ale jak kupujecie bilety na pociąg? od razu do Pragi czy do chałupek, potemm u konduktora przejściówkę i z bohumina do Pragi - tak jest najtaniej. No i najważniejsze... Czeskie koleje mają super system zniżek! dla nich 2 osoby to już grupa, więc możecie kupić bilet grupowy. mówisz że chcesz "skupinovy pro 3 lidi" i już macie taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość love krowe
moze samolotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęjechać*
Ja pytałam o bilety w naszej kasie od razu do Pragi. Nie pomyślałam, żeby kupić u konduktora, wydawało mi się, że jak się kupi w pociągu, to będzie zawsze drożej. A co z drogą powrotną? Kupić w Pradze w kasie, czy wsiąść bez biletu i kupić dopiero u konduktora? Samolotem jest drogo :( Sprawdzałam i bardzo mało połączeń do Pragi :( Jeszcze się zastanawiałam, czy nie jechać swoim samochodem, ale benzyna też jest droga, i jeszcze chyba trzeba płacić za autostrady, to pewnie też taniej nie wyjdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blblalala
normalnie w kasie w polskich kolejach kupujesz do chałupek (do siebie, męża i dziecka ze zniżką) Jak będzie przechodził konduktor i spr bilety to wspominacie mu, że będziecie chcieli kupić przejściówki (ja 2 lata temu płaciłam 2 złote jakoś). No i na granicy spokojnie kupujecie przejściówkę. Jak będziecie w Bohuminie to wtedy kupujecie do Pragi bilety (skupinovy pro 3 lidi do Prahy) - dziecko wtedy nie ma ulgi, ale i tak was to taniej wyjdzie. Sprawdź sobie na internecie jak długo pociag stoi w Bohuminie, albo spytaj konduktora. To albo zdążysz spokojnie na dworcu w Bohuminie, albo u konduktora jak znów ruszycie. a z powrotem? Tak samo. W Pradze kupujecie "skupinovy pro 3 lidi do Bohumina" a potem przejściówka i gdzie tam dalej chcecie ale to już u konduktora bo w Chałupkach pociąg nie ma postoju (zawsze dłużej stoi w Bohuminie bo tam wagony przeczepiają czy coś) aha, jak kiedyś jechałam do Pragi to była taka promocja, że tego dnia kiedy się przyjeżdzało do Pragi to na tym samym bilecie można było jeździć całą komunikacją miejską (tramvaje, metro). aha :) najpiękniej jest o o świcie na Moście KArola (wtedy nie ma tam tłumu turystów) :) Pięknej pogody życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blblalala
Samochodem się nie opłaca... płatne autostrady (Czechy mają winiety, które dla przejezdnych turystów są okropnym złodziejstwem) no i co z tym samochodem w Pradze zrobicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęjechać*
Dziękuję bardzo za poradę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęjechać*
A czy daleko jest z polskiego Cieszyna na stację kolejową do czeskiego Cieszyna? Bo może dobrym pomysłem jest też pojechanie do Cieszyna, przejście na stację do czeskiego Cieszyna i stamtąd pojechać do Pragi kupując bilet w czeskiej kasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kichanka
to tak będzie z 2.5 km, czyli z 30 min musisz liczyć na dojście... ale do Pragi przez Cieszyn? raczej kiepskie połączenia.. Najlepsze rozwiązanie to przez Buhumin jak już ktoś wcześniej dokładnie opisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podróżnik
a jechał ktoś może pociągiem do Pragi, który przejeżdzał przez granice Zebrzydowice-Bohumin? Można tam kupić przejściówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może trzeba było poszukać w biurach podróży ofert? W Atlantis Travel http://www.atlantistravel.pl/ są organizowane wyjazdy autokarowe do Pragi:) ja właśnie teraz rozważam taką wycieczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam też autobusy na http://autokary-mikrobusy.pl - można dużo wcześniej przed wyjazdem sprawdzić sobie rozkład i kupić bilety, żeby potem nie było stresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza_87
Ja tam bym wybrała mimo wszystko samochód, my swojego nie mamy ale często w Panku wypożyczamy i to zawsze jest mega wygoda. Nie to co pociąg czy jeszcze gorzej autobus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy w ile osób jedziesz :) bo jak większą ekipą czy na wyjazd firmowy to już lepiej brać autobus :) no i w autobusach Manifold jest wifi a wg mnie to duży plus bo np. w drodze na jakiś wyjazd naukowy można pracować czy jeszcze się przygotować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimirka
A to zależy jak chcesz jechać i zaplanować, ja myślałam że zwariuję jak zobaczyłam ceny biletów na pkp, niby samolotem można czasem wyrwać jakieś fajne okazje, no ale trzeba jeszcze dojechać na lotnisko, a nie każdy ma je w pobliżu. W końcu to zamówiłam dla siebie i dla chłopaka bilety autokarowe z eurobus no i zaoszczędziliśmy ładną sumkę.Mogliśmy za to pozwolić sobie na trochę lepszy hotel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×